Jump to content

Michał96

Members
 • Content Count

  892
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Michał96

 1. Witam ! Z racji tego iż byłem chory, sporą część wolnego czasu, którą spędziłem w domu, wykorzystałem na stworzenie takiej oto dioramy. Do wykonania owej podstawki zainspirowała mnie książka pt. ,,Ludzie ze stali", która w jednym z głównych rozdziałów opowiada o losach niemieckiego I korpusu pancernego SS podczas operacji ,,wiosenne przebudzenie" , która miała miejsce na przełomie lutego i marca 1945 roku na terenie Węgier. Diorama jest prosta i bez żadnych fajerwerków, postanowiłem się natomiast skupić na malowaniu figurki, do których niestety nie mam ręki :/ Wyszło jak wyszło, zawsze mogłoby być lepiej. Pozostaje mi tylko zostawić wam pracę do oceny Pozdrawiam !
 2. Racja, na zdjęciach wygląda jakby był czarny. Postaram się o lepsze zdjęcia.
 3. Hej, w międzyczasie ukończyłem jeszcze taką pracę, jest to samobieżne działo polowe s-51 z potężnym działem kalibru 203 mm. Producentem zestawu jest firma trumpeter, skala oczywiście 1:35. Zestawowa lufa została zastąpiona toczoną lufą firmy aber. Pozdrawiam .
 4. Witam, niestety dużo nauki związanej z maturą, sprawia że coraz mniej czasu mam na modelowanie, jednak mimo to coś tam działam. Modelem, którym się zająłem jest chyba wszystkim znany wypust Tamiyi-panzer III. Model standardowo malowany farbami pactry. Do brudzenia użyłem chemię AK oraz pigmenty MIG. Niestety zabrakło mi pigmentów do ukończenia modelu z drugiej strony, w związku z czym prezentuje tylko lewą stronę modelu. Pewnie wielu z was nie spodoba się np. ilość plam, czy też nadmierne brudzenie i ślady eksplaatacji, no ale taki już ,,mój" styl i nie chcę go na siłę zmieniać. Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli . EDIT: Ciemny kolor strasznie wyszedł na zdjęciach, w rzeczywistości aż tak ciemny nie jest.
 5. Piękny ! Bardzo mi się podoba . Gratuluję i pozdrawiam.
 6. Świetny detal ! Bardzo mi się podoba . Pozdrawiam !
 7. Witam ! Otóż ostatnio znalazłem bardzo ciekawe zdjęcie w internecie przedstawiające rosyjskiego żołnierza grającego na znalezionym w czeczeńskim lesie pianinie. Zdjęcie zostało wykonane podczas pierwszej wojny czeczeńskiej w roku 1994-prawdopodobnie. Fotografia zainspirowała mnie do stworzenia takiej właśnie mini dioramy. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć podobnej-chociaż w 50 % figurki, więc zmuszony byłem wykonać ją samemu z masy utwardzalnej miliput. Jest to moja pierwsza próba rzeźbienia takiej figurki, myślę, że nie jest najgorzej, oczywiście moja figurka ma wiele wad, których jestem świadom, ale kiedyś trzeba w końcu zacząć i spróbować, mam nadzieję, że z kolejnymi będzie lepiej i lepiej. Chciałbym jeszcze dodać co było moim celem, tworząc tą dioramę. Otóż nie zależało mi na dokładnym odtworzeniu sceny z fotografii, chciałem przedstawić coś podobnego, na ten właśnie wzór, chciałem przedstawić odrobinę tajemniczości i magii w tej oto scenie, stąd odbiegłem od zdjęcia na którym się wzorowałem i dodałem kilka własnych dodatków takich jak liście, które przykrył szmat czasu oraz brudna wojna, resztki stopniałego śniegu, gałęzie i mech. Sceneria została zmieniona przeze mnie w dużej mierze, tak jak chociażby figurka, która zdecydowanie odbiega od oryginału, nie zgadza się np. rodzaj broni na plecach oraz ustawienie figurki. Nie chciałem bowiem stworzyć czegoś identycznego, a i po części nie byłem w stanie . Chciałem przedstawić jakąś formę smutku, chwilę zadumy i tajemniczości . Po tych kilku słowach wstępu prezentuję wam zdjęcia. I kilka zdjęć z postępu prac Pozdrawiam
 8. Kamo bardzo mi się podoba, możesz napisać jakich kolorów użyłeś?
 9. Chodzi o to żebyś dodał ciut błota/zaschniętego błota, gliny o drobnej fakturze, czyli pigmenty się do tego nadadzą, byleby miało to fakturę, czyli tak jak Bazylms wspomniał było 3D, bo teraz trochę płasko to wygląda i nie naturalnie.
 10. Świetny, bardzo mi się podoba. Wielki plus za tematykę . Pozdrawiam .
 11. Czyli nie ma co kupować 70, o to mi chodziło, dzięki za pomoc .
 12. Witam szanowne grono modelarzy, mam do was zapytanie w kwestii pojazdu BTR-80 , na pewno są wśród was znawcy owego radzieckiego sprzętu . Otóż chciałbym wykonać model wcześniej wspomnianego BTR'a, posługując się do jego budowy zestawem BTR-70 i stąd moje pytanie, czy pojazdy te tak bardzo się od siebie różnią? ( na zdjęciach widoczne są niewielkie różnice w budowie zewnętrznej-kwestii wnętrza w ogóle nie poruszam) i czy w próba przeróbki ma jakikolwiek sens ze względu na możliwe ogromne różnice między obiema wersjami. Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam Michał
 13. Dzięki . No fakt, do dużych modeli to on nie należy . Pozdrawiam .
 14. Z płynów AK; AK-Interactive -017 AK-Interactive -045 AK-Interactive -080 AK-Interactive -080 Z pigmentów Miga Mig Productions -P027 Mig Productions -P034 Natomiast co do farb to dobierane były ,,na oko", mogę podać tylko numery farb których użyłem do owej mieszanki: Dark Green FS 34092 Medium Green FS 34102 Całość rozjaśniałem poprzez dodawanie stopniowo A104 Panzer Dunkelgelb 1943 Pozdrawiam i dzięki za komentarze .
 15. Hej, ostatnio ukończyłem taki o to projekt. Model to dragon t19, spasowanie znakomite, kilka dodatków PE i aluminiowa lufa działa 105 mm. Malowanie standardowo pactrami, weathering to produkty Mig'a i Ak Interactive. Pozdrawiam
 16. Impresją bym tego nie nazwał, jest to malowanie i oznaczenie z instrukcji dragona.
 17. No te plamy to moje ,,zboczenie" heh . Dzięki i pozdrawiam
 18. Spoko, dzięki , pozdrawiam
 19. Dzięki . Co do kartonu, miał być to karton do którego pakowano kilka , lub kilkanaście paczek papierosów, w realu są/były takowe duże boxy. Jednak mimo to i tak przyznam się szczerze, że trochę za duże wyszły . Pozdrawiam
 20. Witam ! Drugi model po wspomnianej przerwie, model został ukończony jakieś dwa tygodnie. Model stary jak świat, firma tamiya, skala 1:35. Jako że detal był słabawy, nie ma się co dziwić, w końcu zestaw ma swoje lata, postanowiłem dokupić zestaw blach PE edka. Kilka zdjęć z warsztatu , no i galeria Pozdrawiam !
 21. Witam, witam Jakiś chyba rok albo i więcej w ogóle nie udzielałem się na forum... Moja przerwa była spowodowana nauką, zdawaniem prawka i innymi zajęciami, w związku z tym zawiesiłem swoje hobby na pewien czas. Ostatnio , po sporej przerwie, wykonałem jednak dwa modele, jednym z nich jest ten oto maus. Model w skali 1:35 firmy dragon, prosto z pudła bez żadnych dodatków. Monstrum zrobiło na mnie ogromne wrażenie, jest strasznie wielki, inne modele są przy nim jak karły . Ciężko też mówić tu o jakimkolwiek detalu, maus to po prostu jedna wielka bryła, bez żadnych śrubek, linii podziału itd. itp. Przy okazji prac nad modelem zaciekawiła mnie również historia tego pojazdu. Wyprodukowano tylko dwie sztuki (V-1 oraz V-2), z których pierwsza V-1 nie była w ogóle uzbrojona ani zdolna do działań bojowych, natomiast ta druga , V-2 została wyposażona w działo kalibru 128 mm, była również możliwość montażu potężnej armaty kalibru 150 mm. Po zakończeniu działań wojennych Rosjanie znaleźli kilka niedokończonych kadłubów mausa w zakładach Kruppa. Konstrukcja profesora Porsche była wręcz "ruchomym bunkrem", myślę, iż śmiało można tak właśnie określić ten pojazd. Niestety czasu na warsztat nie było. Pokazuję wam za to zdjęcia Malowany tradeycyjnie pactrami, chemia Mig i AK . Wash z czarnej i ciemnobrązowej farby olejnej. Pozdrawiam i proszę o komentarze P.S Druga strona modelu jest jeszcze do dokończenia .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.