Jump to content

Bf 109F-4,Hasegawa,1:48

Recommended Posts

Witam.Jestem Piotr i mam 16 lat.Modelarstwem zajmuję się z przerwami od przedszkola.Od niedawna mam aerograf i powoli uczę się nim malować.Będzie to mój pierwszy warsztat na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Maszyna,którą zamierzam zbudować to Bf 109F-4 "biała 1" z 7/JG 77,W.Nr. 8334.

P03.gif

Samolot ten,stacjonujący w Jassach w lipcu 1941,pilotował dowódca tej jednostki Oblt.Wolfdieter Huy."Biała 1" miała kamuflaż w kolorach RLM 70/76 którym zamalowano poprzedni (RLM 74/75/76) Zamierzam wykorzystać kalki z Topcolors 19 wydawnictwa Kagero.

Fotki prawdziwej maszyny:

1-Bf-109F4-7.JG77-(W1+)-Wolfdieter-Huy-WNr-8334-July-1941-03.jpg

1-Bf-109F4-7.JG77-(W1+)-Wolfdieter-Huy-WNr-8334-July-1941-01.jpg

I materiały które zamierzam wykorzystać:

p1040759n.jpg

Pierwszą część monografii z kagero akurat komuś pożyczyłem,ale wróci do mnie na czas.

A tu pierwsze zdjęcie z warsztatu:

p1040757b.jpg

Teraz nastąpi długa (ok2,5 tyg.) przerwa gdyż po pierwsze wyjeżdżam na wczasy, a po drugie jeszcze poprzedni klient nie ukończony:

p1040754xp.jpg

Fotki postaram się poprawić. ;o)

Cześć Piotr, fajnego nicka masz . Temat będę oglądał, bo wybrałeś ciekawe jednolite malowanie, bardzo nietypowe, ale tym samym dość trudne do porządnego wykończenia. Ten pustynny Messerek prezentuje się bardzo przyzwoicie. Swój pierwszy aerograf - a raczej pistolet natryskowy Badger - też nabyłem w okolicy 15-16 roku życia i na początku nie było łatwo. Ale byłem wtedy bardzo bogaty - zapłaciłem za niego 780.000 złotych

• 2 weeks later...