Skocz do zawartości

Bitwa na łuku kurskim - 1943 1:35


Mateus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem swoją pierwszą dioramę. Wiem, że może nie przypomina kurskiego stepu i jest na niej wiele błędów to efekt jak na pierwszy raz mnie satysfakcjonuje. Figurki również nie należą do znakomitych. Ferdinanda robiłem jakiś czas temu bez wykorzystywania olei artystycznych oraz dobrego washa, może kiedyś go poprawię. T-34 to zestaw Tamiyii, Ferdi i oficerowie niemieccy to wypusty Dragona. Pozdrawiam, Mateusz ;)

 

imgp2598i.jpg

 

imgp2597i.jpg

 

imgp2596.jpg

 

imgp2595g.jpg

 

imgp2594d.jpg

 

imgp2593k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ładnie. Tylko jak pisał Kolega wyżej, trochę to przypomina zdjęcie z muzeum. Nie wiem co nie tak jest, ale to może przez te kamyki, gdybyś dał jakieś krzaczory, wyglądałoby inaczej ? Druga sprawa to gąsienice w Teciaku, te na wieży zardzewiałe, te na kołach tak czyściutkie że rażą w oczy. Żadnego brudu na nich, rys, rdzy, żadnego nawet śladu eksploatacji...i srebrne ? lepiej gdybyś zrobił czarne i przetarł je srebrnym byłby to super efekt, a wyszedł ci faktycznie "muzealny" efekt. Na Ferdku chyba też są nówki na kołach? nie widać za dobrze ale chyba tak. Nie wiem, ale czegoś brakuje według mnie, żeby pozbyć się tego "sterylnego" wrażenia.

Poprawiłbym na twoim miejscu te gąsienice, bo wyglądają naprawdę dziwnie, a także tę dziurę w wieży po pocisku, coś z nią nie tak chyba, ale nie powiem co, bo mało widać. Tak na marginesie, skoro Teciak oberwał w wieżę, to powinieneś pootwierać włazy, wydaje mi się że po takiej eksplozji byłyby otwarte i jakieś okopcenia wieży, przecież musiał się palić w środku, dymić. Mogłeś zrobić opuszczoną lufę w nim, wyglądałby choć trochę wtedy na uszkodzony. Na obecnych zdjęciach wygląda jak po wyjechaniu z myjni. Modele ładne bardzo, ale jeśli twój pomysł był na Dioramę zrobić linię frontu i rozwalonego teciaka, to prosi się aż o większe ślady eksploatacji. To moje skromne zdanie tylko, ale jeśli taki był twój zamiar a nie inny to super. Bardzo ładna Diorama. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierealistyczna droga, nigdy nie widziałem tak idealnie "wyrobionej" polnej drogi. Trawa - widac że sztuczna. No i teciak - nówka sztuka nie smigana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani początkujący (ale zacząłem, całkiem jak nie ja ).

Dlaczego częstujecie nas w swoich pracach jakimiś odrealnionymi krajobrazami?

Przecież wystarczy wyjść na pierwszą lepszą dziką łąkę i zobaczycie, że nie ma ona nic wspólnego z "angielskimi trawnikami" które umieszczacie na swoich "dioramach".

A zróżnicować troszkę teren, jakiś pagórek, jakiś dołek. Nasadzić w tej trawie jakichś badyli, krzaczorów i zaraz zacznie to swojsko wyglądać. A potem ukurzyć to wszystko, bo przecież polna droga obok (drogę też można podejrzeć jak wygląda prawdziwa).

To nie wymaga jakiejś tajemnej wiedzy w zakresie modelarstwa, wystarczy tylko ( dla niektórych pewno i aż) umieć zobaczyć świat takim jaki jest dookoła nas.

Tytuł Twojej dioramy powinien brzmieć : "Bitwa w ogrodach Pałacu Buckingham"

Tylko skąd tam takie pojazdy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już bardziej by pasowało, gdyby to ferdek był zniszczony, na jakimś podjeździe, np. spalony, bo silniki im się lubiły palić A tak to faktycznie muzeum..pobrudź je chociaż, przykurz, będzie o niebo lepiej. A ta dziura na wieży teciaka to niby od tego działa?? Jeśli tak, to raczej tej wieży nie powinno już tam być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawka do podrasowania. Teciak ( jak domniemywam został porzucony) mógłby mieć otwarte włazy, albo jakiś ślad po trafieniu, coś co by uzasadniało jego porzucenie przez załogę. W Teciaku widzę, że reflektor został jedynie pomalowany na srebno a szkoda, bo można było się pokusić o dorobienie klosza. Lepsze wrażenie robi na mnie Ferdinand, nie mniej oba modele nie były łoszowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.