Jump to content

Messerschmitt Bf 110C-7 ----->Airfix 1/72


Abominus
 Share

Recommended Posts

Cześć. Chciałbym przedstawić na forum ostatni z modeli, które dotychczas wykonałem. Przeglądając różne fora i stronki wiele naczytałem się o airfix'owej "110-ce". Opinie były raczej pozytywne. Jako, że jest to jedna z moich ulubionych maszyn, postanowiłem sprawić sobie ten model. Sama budowa należała do bardzo przyjemnych. Ładne wypraski, linie podziału blach głębokie, mi zupełnie to nie przeszkadzało aczkolwiek wielu modelarzy na to zwracało właśnie uwagę. Możliwe dwa rodzaje malowań, te łatwiejsze "zielone" i zimowe. Kiedyś zarzekałem się, że więcej już malowania zimowego nie będę wykonywał(podczas italerowskiego Stukasa) ale jednak.... zawalczyłem drugi raz. Uważam osobiście, że nie wyszło mi źle choć nie było łatwo.

 

Wykonałem model samolotu Messerschmitt Bf-110C-7 "+S" należący do II Gruppe/Schnellkampfgeschwader 210, front wschodni, zima 1941. Niestety nieudało mi się namierzyć, kto latał tym samolotem...

 

3450cwn.jpg

21lq16q.jpg

2lc00as.jpg

4glmwm.jpg

2dvk4yb.jpg

zyev5v.jpg

9vgi88.jpg

294i1op.jpg

rmmbkp.jpg

15n29va.jpg

qzj6on.jpg

2nbc3d5.jpg

v2wm0i.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajno, jeno antena z zestawu jakaś "gruba"(wyszczuplij ją jak możesz) i daj "sznurki" od niej do stateczników.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio też walcze z tym zestawem, także przeprowadziłem drobne dochodzenie malowania zimowego i tutaj mała kwestia merytoryczna: To malowanie odpowiada wersji Me-110 która nie miała zbiorników dodatkowych, a tylko pylony na bomby(w wydawnictwie Squadron-Signal In Action Messerschmitt Me110 jest zdjęcie z podobnym malowaniem, ze zbiornikami, ale jest to Me-110G-2). Airfix troche przekłamuje w tym temacie w instrukcji, a te zbiorniki są mimo wszystko potrzebne ale w innym zestawie airfixa z malowaniem z afryki. To taka mała informacja dla ekstremistów modelarskich:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.