Jump to content

pepociufakers

Members
 • Content Count

  257
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

pepociufakers last won the day on July 7 2019

pepociufakers had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Personal Information

 • Location
  tripmiasto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nakajima B6N Tenzan to przepak Fujimi. Na ksmodel.pl jest napisane, że A-4 to wypraski fujimi.
 2. Mam ten sam plan, i na pierwszy rzut oka na wypraski z oryginalnego A-4M od fujimi, wygląda na to, że do A-4E/F pakowano te same wypraski(no prawie te same:). Najbardziej widoczna różnica to skrzywiona sonda do tankowania w A-4M, podczas gdy w A-4F była prosta(za Lotnictwo 2010/1) - ale to nie powinien być problem w ewentualnym dorobieniem. Oprócz tego A-4M ma trochę większe wloty powietrza i lekko inny kształt stateczników, ale czy fijimi to uwzględnił, to nie wiem. Reasumując - da się w miarę prosto zrobić A-4F. Pzdr. Jaro
 3. Poproszę: HASEGAWA E-2C HAWKEYE "Iraqi Freedom" - lekko zgniecione pudło 105zł Prv.
 4. No co ty:) Pewnie, że kumam ten żarcik:) No stress:) Okopcenia to pierwsza uwaga do niejednego modelu😉 W każdym razie zawsze to mnie motywuje do tego, aby kolejny model był bardziej okopcony.
 5. Dzięki za motywacje;) Dokładnie taki mam plan jak się zabieram do modelu - zrobię boobijanego, z wyciekami i okopceniami. Ale po 6 miesiącach pracy nad nim, już mam go na tyle dość, że celem jest tylko przykleić ostatnie elementy, psiuknąć lakierem bezbarwnym, postawić na półce obok innych i wziąć się za kolejnego z myślą, że następny już będzie poobijany:) Tak jest plan, ale nie wiem jaki będzie efekt po, więc galerię wolałem już zrobić:) Pzdr. Jaro
 6. Staryfajter1954 - dzięki za słowo komentarza. Uzupełniając informacje o samej konstrukcji. Nawiązuje ona do pierwszej konstrukcji wtedy młodej firmy czyli: XP-67 Bat (tutaj troche wiecej o nim) Sam Phantom I został wyprodukowany w niewielkiej ilości (60 egzemplarzy) i był używany przez krótki okres czasu przez lotnictwo US Navy i Marines. Pomimo tego może poszczyć się mianem pierwszej rury, która operacyjnie była używana na lotniskowcu.
 7. Hej, Jakiś czas temu rozpocząłem cykl "Pierwsze rury US Navy", i do tej pory udało mi się zlepić dwie maszyny: Vought F-6U Pirate -> Tutaj Galeria i North American FJ-1 Fury Tutaj Galeria Cierpliwość się opłaciła i Special Hobby wydał ponownie, ale już z nowych form model konstrukcji, która powinna otworzyć ten cykl - a mianowicie FH-1 Phantom. Jak model się ukazał na rynku, tak trafił do mego magazynku, a jak trafił do magazynu to i obowiązek zakończenia cyklu wymagał aby trafił i na warsztat, a tym samym i do galerii: Tutaj z inną pierwszą rurą, która równocześnie powstawała i czeka na publikacje galerii: Dalsze część historii FH-1 Phantom znajduje się z kolei tutaj. ps. niestety niewiedzieć czemu - oszklenie trochę zaparowało.
 8. Ehh, hmm to może jak masz wejście w MC to zwróć im uwagę, że wypraski bardziej przypominają F-22 niż YF-22 a te konstrukcje róznią się na tyle, że gołym okiem można wyłapać różnice. Pzdr.
 9. fiÓóó fiÓóó fiÓóó szacuneczek. Nie wiem jak inni, ale moją uwagę szczególnie przyciągnęły silniki. A tak jakoś. Pzdr.
 10. OO i takie zdjecia lubie, zblizenia na detale. Fajny temat, fajny model. Owiewka to chyba jakąś polerkę przeszła?Czy poprostu taka świecąca już w standardzie? Moja wizja na A-4 to z kolei obładowany bombami. W tym przypadku obładowany zbiornikami paliwa też wyglada nie najgorzej;) ps. Hobby Boss tez szykuje się z wydaniem A-4 w tej skali, ale w internetach chodzą słuchy, że jednak Fujimi dalej lepsze od HB. Pzdr. Jaro
 11. Co do F-14. Jeszcze Academy na horyzoncie.
 12. No patrz Pan, a ja kilka postów wyżej napisałem, że mam aerograf Tamiya -> na youtube znajdziesz test i opinie jakoby ona byla robiona przez tą sama fabryke co Iwata.
 13. Przydatny temat - zmotywował mnie do przesiadki na GX100(tudzież X22 - jeszcze nie zdecydowałem). Przy okazji ostrzegam wszystkich przed: Humbrol Clear Gloss Varnish - do dzisiaj w sumie było w miare ok, poza tym, że wchodził w dziwną reakcje z Tamiya Accent Panel. Ale dziś nakładając go na model, który stał na zmoczonej "ścierce"(podobno dobra metoda na pozbycie się kurzu na modelu podczas malowania) zaobserwowałem pojawienie się białego nalotu. Okazuje się, że temat jest znany -> https://www.tapatalk.com/groups/airfixtributeforum/problems-with-humbrol-clear-your-feedback-please-t40699.html, i tak ten specyfik reaguje na wilogć lub niskie temperatury. Także do zobaczenia innym razem z innym bezbarwnym:) Pzdr. Jaro
 14. W kategorii Inny "markowy" dopisałbym Tamiya. Ja mam SPRAY-WORK HG Airbrush III - fajny aerograf, który na ebay można kupić za ok 360 zł(z Japonii), a który wg. informacji np. z youtuba jest robiony przez tą samą fabrykę co aerografy Iwata i niewątpliwą zaleta jest odkręcany zbiornik, dzięki czemu łatwo się go czyści.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.