Skocz do zawartości

nissan 300zx turbo '83, tamiya 1:24.


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Co do opon to się będę zastanawiał.

 

Póki co, dodałem kolejny element - klatkę. Wyszła średnio, ale po oszlifowaniu, malowaniu powinno być lepiej. Brakuję jeszcze kilku listewek tu i tam, ale to jak zamówię więcej pręcików.

 

100_6248kopia_zpsf4f25038.jpg

 

100_6247kopia_zpsa400c32e.jpg

 

100_6245kopia_zps0a630832.jpg

 

100_6242kopia_zps93926091.jpg

 

100_6241kopia_zpsf65e6842.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coś za dobrze sobie poczynasz koleżko! Oglądam tą relację i aż mi przychodzą chęci na mojego driftowoza, ale jednocześnie te chęci odchodzą, bo wiem, że moja maszynka nie będzie mogła sie równać z twoją.

Klatka wg mnie jak najbardziej na plus, wiadomo, że jeszcze przed obróbką to wyglada jak wyglada ale ogarniesz ją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pozytywny odbiór tego bałaganu;] Klatka będzie delikatnie przefasowana bo "krzyż" z tyłu ma lekkie przesunięcie. Póki co, starałem się zrobić 4 takie same felgi. Szybko zrezygnowałem z pomysłu robienia ich indywidualnie i spróbowałem odlać. Musiałem robić formę 2 częściową- jest to trochę denerwujące bo, w moim przypadku, silikon z 1 połówki formy połączył się z silikonem z 2 połówki, i to pomimo spryskania preparatem, który miał, rzekomo, nie dopuścić do takiej sytuacji. Ciąłem nożem na oko, żeby rozdzielić połówki. Wyszło "tak o" ale przynajmniej są to 4 identyczne sztuki. Otwory mocujące są nie do końca prosto wywiercone, mam nadzieję, że malowanie troszkę zamaskuję te niedoskonałości. Z resztą, nie tylko te.

 

100_6253kopia_zps60ada932.jpg

 

Wziąłem tzw. odpad do eksperymentów. Nawierciłem otwory i z igły będę dorabiał łby śrub mocujących środek felgi do reszty obręczy. Na zdjęciu akurat nie wystarczyło igły, ale docelowo będzie coś takiego.

 

100_6256kopia_zps41fc449f.jpg

 

100_6255kopia_zps0583dee0.jpg

 

Pozmieniałem trochę fotel - zwężyłem, dodałem inne poduchy na siedzisku. Jak już skończę to też odleje;]

 

100_6257kopia_zps7593b4e7.jpg

 

100_6258kopia_zpse97a81ae.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thnx. Felgi ze zdjęcia poszły na złom;[ Przerobiłem trochę formę i odlałem kolejne 4 bez dziury, żeby zrobić otwór dokładnie centralnie. Nie spodziewałem się również, że wywiercenie 5 otworów (a'la pentagram) będzie takie upierdliwe. Fotele będą 2, ale muszę jeszcze popracować nad długością siedziska bo wydaje mi się, że jest za długie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba przedobrzyłem. Chciałem zmniejszyć wysokość ścianki opony i poleciałem na tłusto - teraz wydaje mi się, że opona jest za mała. Jeszcze jutro wybywam, żeby obejrzeć takie coś : http://www.modelcentrum.pl/go/_info/?id=17871. Kusi mnie, żeby - jeszcze zanim kupię zestaw tych felg - odlać tą swoją oponkę z żywicy. Co myślicie? Kurde, chyba przymała. BTW, felga to odpad. Kolejny.

 

100_6260kopia_zps5e9a001c.jpg

 

100_6259kopia_zpse1bac305.jpg

 

100_6264kopia_zpsa19d64f9.jpg

 

Poprawiłem fotel.

 

100_6262kopia_zpsd1245e86.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rantu już nie dorobię bo a. felgi docelowe są w bazie i clearze, i czekają na chrom; b. te, które są na 1:1 chyba nie są aż tak "stylowe", tzn. rant jest mniejszy:

 

P1000877_zpsd327fde4.jpg

 

...przynajmniej tak mi się wydaję.

 

Ale spoko, trochę się utwierdziłem w przekonaniu, że taka guma - trochę bardzie naciągnięta na felgę - będzie ok.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są wykonane z gumy. Wrażenie, że to postrzępiony plastik bierze się pewnie z tego, że, póki co, obrabiam je papierem 320/400. Środki drążę jeszcze mniejszą gradacją. Dodatkowo, na ściance są pozostałości po napisach (te ząbki na oponie). Obrabianie tych opon to strasznie brudna zabawa, dlatego z końcową obróbką (papier 800/1200) poczekam. Jadę dzisiaj oglądać inne gumy, może nie będzie potrzeby męczyć się z przeróbką zestawowych.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stanęło na własnym zawieszeniu. Oponki pochodzą z Mercedesa 500SL. Jestem nawet zadowolony z tego jak to wygląda. Jest delikatny prześwit (może na niektórych zdjęciach koła dotykają minimalnie łuków, ale to dlatego, że są delikatnie złapane na CA, w wersji finalnej będą nim zalane;D) Przód dosyć ciasno skręca, ale po doszlifowaniu bodykitu od wew. powinno być ok. Problem pojawił się z odlanymi razem z podwoziem przegubami - będę musiał je zeszlifować i wstawić swoje pod większym kątem bo troszkę musiałem zawieche podnieść, żeby...wyglądała na niższą. Poza tym, tarcze z podkładek. Dojdzie im trochę detali, jakieś cylinderki, kabelki, takie tam.

 

100_6282kopia_zpse801407f.jpg

 

100_6281kopia_zps2042ea9b.jpg

 

100_6274kopia_zps04f815e8.jpg

 

100_6275kopia_zps0565692f.jpg

 

100_6283kopia_zps6f089b35.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;] Zawiecha i opony zostają. Już nic nie będę zmieniał bo działa. Kolorek, hmmm, tutaj jest trochę gorzej bo zrezygnowałem z metalicznej samochodówki (wielkość ziarna), która dodatkowo na 1:1 się mieni (niebieski w fiolet). Taką wypadkową będzie tamiya deep blue metallic + czarne detale. Wierzę, że tamka bierze kasę i daje dobry produkt w którym ziarna są choćby trochę mniejsze niż w farbach samochodowych.

 

Dzisiaj porobiłem trochę przy hamulcach. Zrobiłem je z podkładek i polistyrenu. Jeszcze tylko delikatny wash - nie chcę, żeby były jak "z salonu". Samo wykonanie trwało chwilę, dopasowanie tego do reszty z kołami zajęło kupę czasu. I tak będzie stres przy końcowym montażu....

 

100_6291kopia_zps8b3c6aaf.jpg

 

100_6287kopia_zps55aa001c.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny up. Pomęczyłem trochę klatkę. Za "X" na jej plecach przepraszam, wiem, że powinien mieć bardziej rozłożone ramiona, ale wtedy u podstawy nie wszedłby mi między mocowania amortyzatorów. Jest to 2 wersja X'a i przynajmniej jest prosta. Po założeniu nadwozia nie widać tego babola.

 

100_6295kopia_zps00ba0f91.jpg

 

100_6292kopia_zpsb6f7d5ec.jpg

 

Kasta dostała (prawie przed-przed ostatni) podkład. Powyłaziło trochę baboli.

 

100_6299kopia_zps967ac6cb.jpg

 

I niespodzianka. Dzięki uprzejmości Marka666 jestem w posiadaniu takiego datsunka:

 

Na zdjęciu po pierwszym moczeniu w plynie dot-3. Akurat mi się skończył więc zdarłem tyle ile się dało. Kupię nowy "kwas" to będzie się moczyć dalej,.

 

100_6297kopia_zps2f9fed0f.jpg

 

100_6298kopia_zpsbf56332e.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Baaardzo powoli, ale do przodu. Grzebie się przy "wnętrznościach". Poszło aluminium - jest jeszcze miejsce na jakiś łosz, tudzież inną kosmetykę. Konsola środkowa delikatnie przetarta suchym pędzlem, tak jak i boczki.

 

100_6305kopia_zps8fed6d5a.jpg

 

100_6304kopia_zpsab105c0f.jpg

 

100_6306kopia_zps2af8e24f.jpg

 

100_6303kopia_zps2ef5441a.jpg

 

Z deski jestem nawet zadowolony.

 

100_6308kopia_zps052d82bb.jpg

 

100_6309kopia_zps593713b2.jpg

 

Najmniej cieszą mnie fotele. Mają sporo baboli, ale jak na wyrób własny "bedo". Najgorsze są te dziury na pasy. Wyszły trochę krzywo. Mam nadzieję, że jak puszczę nimi "wstążki" to optycznie się poprawi. Do poprawki są czarne wstawki, ale to prosta robota. Całość lekko przetarta suchym pędzlem.

 

100_6310kopia_zpsbd9b073b.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.