Skocz do zawartości

NISMO R34 GT-R Z-tune Tamiya


okim

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 4 model. Zamierzam go zrobić tak jak w oryginale (kolor itp.), Postaram się często aktualizować, dzisiaj wrzucę pierwsze zdjęcia.

 

P.S Poszukuje przedniej szyby, oryginalna została uszkodzona podczas transportu, jeśli ktoś posiada z tego modelu albo innego R34 Tamiya proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile podwozie prawie ukończone, brakuje przedniego zawieszenia, i tarcz hamulcowych z zaciskami. Koła z oponami gotowe, no i deska rozdzielcza. Reszta wnętrza stoi w miejscu, kupiłem czerwonego humbrola do pomalowania tapicerki, jednak jest do kitu rozlewa się i źle kryje na dodatek śmierdzi, wszystko inne malowane mr. color'em.

 

P1100045.jpg

 

P1100047.jpg

 

P1100036.jpg

 

P1100039.jpg

 

P1100049.jpg

 

P1100052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wasch'u to trochę się obawiam, nie mam doświadczenia. Jak na razie myślę o lekkim przypaleniu wydechu. Z silnikiem czy bez planuje go postawić z zamkniętą maską. W końcu przyjdzie czas na jakieś Ferrari, wtedy poszaleje z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podwozie skonczone, moze jakis wash ale to pozniej

img20120823125446.jpg

Zaczynam nadwozie, chce pomalowac go metalizerem gunze 218 (aluminium), czarny polysk juz polozylem, z tad moje pytanie czy moge klasc metalizer na lekko zmatowiony polysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy pędzel da się zepsuć, jak się nie ma jakiegokolwiek doświadczenia. I on tu raczej nie wystarczy, zresztą jest odwrotnością washa, to zupełnie inna technika. Podwozie jest zbyt jednolite. Ciemny wash na srebrnej farbie, a suchy pędzel jasnym kolorem, na czarnych elementach. Gumy na przegubach mógłbyś też pomalować ciemnoszarą farbą. Ładnie pomalowałeś, ale 2 kolory od góry do dołu to jednak za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby sa pomalowane czarnym matem, ale wogole tego nie widac. Co do washa to jednak sie boje, chyba odloze go na pozniej. Farby jak cos to nie zmyje, za dlugo sie meczylem zeby to teraz zepsuc. Polerawac aluminium przed polozeniem bezbarwnego? Kiedy robic uszczelki wokol okien w czasie malowania aluminium czy pozniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby sa pomalowane czarnym matem, ale wogole tego nie widac. Co do washa to jednak sie boje, chyba odloze go na pozniej. Farby jak cos to nie zmyje, za dlugo sie meczylem zeby to teraz zepsuc.

 

Spokojnie możesz spróbować z washem, ja robiłem go na swoim Kenworcie pierwszy raz i było to naprawdę bardzo proste. Jeśli malujesz akrylami to w ogóle się nie zastanawiaj, jeśli olejnymi lub samochodowymi to pryśnij Sidoluxem i też was:bip: bez zastanowienia. Rozcieńcz sobie bardzo mocno czarnej lub antracytowej/ciemnoszarej farbki olejnej w White Spirit albo w benzynie lakowej i dotknij tu i ówdzie pędzelkiem w zagłębienie. Sam zobaczysz jak fajnie wyciąga to nierówności i model nabiera głębi. Przygotuj sobie uprzednio patyczek z wacikiem nasączonym benzyną albo szmatkę/gąbkę, jak ci się nie spodoba wytrzesz od razu i nie będzie śladu.

Jeśli się boisz spróbuj gdzieś w niewidocznym miejscu. Takie podwozie IMO nabierze fajnych ocieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.