Skocz do zawartości

T-34 Zvezdy i Sherman z Italeri 1/35 - POMOCY!!!


jmx62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako całkowity "PANCERNY LAIK" proszę o pomoc. Wygrzebałem gdzieś w swojej szafie takie oto artefakty:

-T-34/76 model 43, Zvezda nr kat. 3525

-Sherman M4A1, Italeri nr kat. 225.

30 lat w stalowym mundurze w Wojskach Lotniczych spowodowało, że na lotnictwie "chyba trochę się znam" , natomiast "gąsienice" kojarzą mi się bardziej z larwami jakichś motyli

Mam pytanko: czy warto zawracać sobie "czterylitery " tym czymś?

A tak konkretniej, czy można z tych modeli zrobić polskie pojazdy, co w nich jest nie teges, co trzeba dołożyć, jakieś ulepszacze-fotoblaszki-pewnie siatki nad silnikiem itp(w miarę rozsądku cenowego oczywiście).

-Do T-34 mam jeszcze gąski Maquette nr. kat. MQ35021 "Late Version Weparate Track Links" i lufę alu Jordi Rubio TG-07 76,2mm F-34. Czy te gąsienice i lufa pasują do tej wersji? Czy ta wersja w ogóle była używana przez LWP(chodzi mi o czasy II WW). Trochę poguglowałem i znalazłem, że T-34 mógł mieć różne typy kół głównych-z bandażami gumowymi, odlewane itp. jakie powinny być w naszym polskim-ludowym? Wiem, że Maquette produkuje zestaw kół z gumowym bandazem-może je dokupić? I jakie malowania, bo znalazłem w wydawnictwie Kagero "Eastern Front" part.1 tylko jedno malowanie 1 pułku z Sielc n/Oką z "kuricą" bez żadnych numerów, ale jest to model 1942, a wolałbym jakieś malowanko "bojowe".

-Co do Shermana to pytanko, czy w ogóle ta wersja prosto z pudła(M4A1) była używana przez naszych pancerniaków, a jeśli nie to co trzeba przerobić-dołożyć, żeby uzyskać jak najmniejszym(i najtańszym zarazem) kosztem polskiego Shermana? Na pewno gąsienice zestawowe są do wyrzucenia, jakie można znaleźć zamienniki-oczywiście nie chodzi mi o superdrogie Friule czy Kasteny, może są dostępne coś w rodzaju tych, które mam do T-34 ogniwkowe zamienniki.

Proszę o wyrozumiałość jeśli komuś wyda się, że te pytania są śmieszne, nie każdy jest specem w tej materii, a ponadto zdaję sobie sprawę, że w tej chwili na rynku są inne modele tych pojazdów, które można zrobić z marszu bez żadnych kłopotów.

No ale skoro już te modele mam w szafie to dlaczego nie spróbować zrobić je?

Lojalnie uprzedzam, że na innym forum napisałem takiego samego posta, ale zaraz został przeniesiony(wyrzucony?) do hajdparku , może faktycznie nie w tym dziale został umieszczony, jeśli tak to przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do T34 Zvezdy to przy jakimś tam nakładzie pracy można uzyskać niezłą miniaturę.

Mój model sprzed paru ładnych lat, może nie jest to jakiś szczyt umiejętności modelarskich, ale trochę pracy mnie kosztował:

viewtopic.php?f=68&t=9063

Przede wszystkim trzeba zaślepić otwory w kadłubie nad gąsienicami, dorobić spawy, różne uchwyty itp.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

-Co do Shermana to pytanko, czy w ogóle ta wersja prosto z pudła(M4A1) była używana przez naszych pancerniaków, a jeśli nie to co trzeba przerobić-dołożyć, żeby uzyskać jak najmniejszym(i najtańszym zarazem) kosztem polskiego Shermana? Na pewno gąsienice zestawowe są do wyrzucenia, jakie można znaleźć zamienniki-oczywiście nie chodzi mi o superdrogie Friule czy Kasteny, może są dostępne coś w rodzaju tych, które mam do T-34 ogniwkowe zamienniki.

 

M4A1.76.II.a był używanych przez naszych pancerniaków z 1.Dywizji Pancernej.

Model Italeri jest stary, ale dalej jary, trzeba zrobić fakturę odlewu na pancerzu, w naszych M4A1.76 były głównie gąsienice typu T.48 - Rubber Chevron

 

http://www.shermantracks.com/catalog/t48_worn.html

 

Kalki też są

 

http://www.jadarhobby.pl/toro-35d14-polskie-shermany-dywizja-pancerna-nwe-194445-vol2-135-p-26319.html

 

http://www.jadarhobby.pl/armo-35410-dywizja-pancerna-194446-cz2-kalkomania-135-p-13147.html

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za podpowiedzi. Jeszcze nie wszystko wiem w tej materii, ale już trochę mi się rozjaśnia.

Kolejna kwestia w sprawie Shermana: Kolega bigmodel zaproponował linka do gąsienic z Panda Plastik, tylko, że po przeliczeniu "zielonych" na "nasze" wychodzi tyle co sam model. A może jakaś firma produkuje w miarę tanie plastikowe zamienniki(coś jak Maquette robi do T-34 czy też np. nasz RPM do 7TP?).

A kiedyś bodajże Dragon produkował modele w konwencji "3 w 1" czyli w jednym pudle jeden model ale do wykończenia w różnych wersjach i wtedy dawał całą masę różnych ramek, m. in. właśnie różne typy gąsienic, kół itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

-Do T-34 mam jeszcze gąski Maquette nr. kat. MQ35021 "Late Version Weparate Track Links" ...

Czy te gąsienice ... pasują do tej wersji?

Dalszy ciąg męczących pytań

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.