Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 F2, 1:144 Zvezda


Woit

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kolejny rozpoczęty model, ale mający duże szanse aby być ukończonym przed pozostałymi.

Przeglądając półkę z modelami do zrobienia, wzrok mój zatrzymał się na prościutkim modelu firmy Zvezda. Nagle zapragnąłem zrobić jakiś mały szybki modelik, ta zabawka do gier planszowych zdaje się nadawać do tego doskonale.

Złożenie w całość 7 części nie zajęło dużo czasu. Trochę więcej zajęło mi wytrasowanie kilku linii na kadłubie i skrzydłach imitujących linie podziału i powierzchnie sterowe, nawiercenie wylotów km-ów i działka w kadłubie i kołpaku śmigła. Maszt anteny powstał z resztek złamanego wiertła. Od siebie postanowiłem dodać jeszcze filtr pustynny.

In-box modelu znajdziecie tu: http://findmodelkit.com/content/messerschmitt-bf-109-f2.

Złożony Messerschmitt prezentuje się tak.

2012-09-23_Bf-109_01.jpg

2012-09-23_Bf-109_02.jpg

2012-09-23_Bf-109_03.jpg

2012-09-23_Bf-109_04.jpg

2012-09-23_Bf-109_05.jpg

2012-09-23_Bf-109_07.jpg

2012-09-23_Bf-109_06.jpg

Ponieważ kalki dołączone do modelu nie są bogate,

6116_08.jpg

zastanawiam się nad prostym malowaniem, np takim:

scaled.php?server=20&filename=bf109g2tropblack6vr.jpg&res=landing

Co o tym sądzicie? Macie może jakieś uwagi albo inne ciekawe propozycje prostego malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

To ten model był 'goły'? Bez ani jednej linii? Nawet powierzchni sterowych nie było?

Zapowiada się ciekawie Zawsze to jakaś odmiana, heh. No i nie zapomnij o 'hakenkrojcu' na usterzeniu (jeśli znajdziesz takich rozmiarów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten model był 'goły'? Bez ani jednej linii? Nawet powierzchni sterowych nie było?

Zapowiada się ciekawie Zawsze to jakaś odmiana, heh. No i nie zapomnij o 'hakenkrojcu' na usterzeniu (jeśli znajdziesz takich rozmiarów)

Był zarys, lekko wypukły, lotek i coś na usterzeniu.

 

Ta, o słoneczku nie można zapomnieć, tylko zastanawiam się jak je wykonać, może zamaluję niepotrzebne kalki na czarno, wytnę paski i będę wyklejał...

 

Na razie wygląda tak:

img2012092600517.jpg

Sam nie wiem, po co użyłem ponownie białej błyszczącej Gunze, schnie to przecież kilka dni... ech...

Zdjęcie kiepskie, bo po nocy i z komórki, wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Friedrich pomalowany. Na zdjęciach widać pewne niedoskonałości, ale biorąc pod uwag fakt, że obrazki na ekranie są trzy razy większe niż prezentowany na nich model, to nie jest chyba najgorzej. Na emalie położyłem jeszcze dwukrotnie Sidolux jako podkład błyszczący pod kalkomanie.

2012-09-30_Bf-109_01.jpg

2012-09-30_Bf-109_02.jpg

2012-09-30_Bf-109_03.jpg

2012-09-30_Bf-109_04.jpg

2012-09-30_Bf-109_05.jpg

2012-09-30_Bf-109_06.jpg

Cóż, wygląda zabawkowo, ale mam nadzieję, że kalkomanie, może delikatny wash w nielicznych liniach, jakieś delikatne okopcenia spowodują, że model nabierze choć trochę realizmu.

Czy wydechy przetrzeć jakimś rdzawym odcieniem, czy raczej czymś srebrzystym?

Koła i tak w oryginale były chyba całe czarne ale środek, znaczy się felgę to jakoś zaznaczę, może gorącą rurką ją zaimituję?

Wnęki podwozia zostawić tak jak jest czy jakiś kolorek tam położyć? Szary? Jak na golenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To już chyba ostatnia relacja z budowy tego modeliku. Jak widać kalki zostały położone, lekkie okopcenia zrobione, niewielkie obicia i odpryski również. Te ostatnie wymalowałem przy pomocy cieniutkiego pędzelka i farby koloru srebrnego.

Trzy pierwsze z poniższych zdjęć ukazują sposób w jaki namalowałem godło na osłonie silnika - korzystając z własnoręcznie wyciętej maski.

Teraz pozostało już tylko położyć na całość bezbarwny lakier matowy (mam Humbrola), dorobić antenkę i może jakąś podstawkę. Męczy mnie jeszcze wygląd kół a dokładniej brak felg na nich, przez co są takie "płaskie", ale może coś wymyślę (z Waszą Pomocą :-)).

Tzn. już się nawet zastanawiałem, czy nie wytopić charakterystycznych gwiaździstych felg przy pomocy malutkiego śrubokręta...

Czekając na uwagi i porady pozdrawiam.

2012-10-16_Bf-109_01.jpg

2012-10-16_Bf-109_02.jpg

2012-10-16_Bf-109_03.jpg

2012-10-16_Bf-109_04.jpg

2012-10-16_Bf-109_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu wytnij gwiazdkę z papieru, na klej zwykły i na to lakier?

Jakiś pomysł to jest, ale prędzej bym urżnął te kręgi, dobrał jakieś o-ringi, w środek wstawił kawałki z ramki i efekt byłby lepszy. Zresztą jak zobaczyłem model Sweeta i to co oferuje w standardzie, to tu już nic nie chce mi się poprawiać.

Na koniec prac spotkała mnie przykra niespodzianka. Po położeniu ostatniej warstwy lakieru bezbarwnego, matowego, kalkomanie zaczęły się świecić. Niby wszystko robiłem zgodnie z zasadami sztuki, sido po kalki, sido na kalki a tu taki zonk...

Zresztą niweażne, teraz zapraszam do galerii: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=35129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.