Jump to content

Woit

Members
 • Content Count

  827
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Woit last won the day on May 14

Woit had the most liked content!

Community Reputation

13 Good

Personal Information

 • Location
  Grójec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Oj, też bym chciał aby mój kadłubek tak kiedyś wyglądał. Zazdroszczę i gratuluję ukończonego modelu!
 2. Gratuluję, ukończonych modeli - satysfakcja na pewno spora bo miłe dla oczu są. Podstawka prosta, pustawa ale nie razi udziwnieniami. Dawaj dalej z kolejnymi modelami.
 3. Dziękuję całej ekipie za ciepłe przyjęcie tu i na priv. Od razu motywacja rośnie, he, he, he... Pomoc i podesłane materiały na pewno się przydadzą. Plapapiór już leży przede mną tak, że mogę próbować dalej odtwarzać to co powstało w stoczni w Newcastle. Raportować postaram się regularnie, ale częstotliwość postów będzie raczej mizerna. Edit; "Dziury" - coś mi tam zostało w łepetynie z warsztatów Mikołaja75 i dlatego tworzenie tych elementów rozpoczynałem od dziur właśnie. Potem docinałem skalpelem do odpowiedniej wielkości i tak to wyszło - z tym Plapiórem 0,1mm powtórka powinna pójść już sprawniej, zobaaczymy.
 4. Witam Wszystkich! Pod wpływem projektu grupowego o polskich Huntach, zauroczyłem się, ponownie, pływadłami i postanowiłem zmierzyć się z tym tematem. Mój wybór padł na model Kujawiaka od IBG, gdyż znam takiego jednego i stwierdziłem, że to dobry pretekst aby wybrać akurat ten model 😀. Wątek zakładam, gdyż liczę po cichu na Waszą pomoc w tym temacie - nie dołączyłem do wspomnianego wyżej projektu, gdyż ten już jest "przeterminowany" a i moje tempo budowy nie będzie najszybsze, wiec nie ma co rozciągać jeszcze bardziej tamtego wątku. Na początek, pokażę i opiszę co mam oraz czego chciałbym się od Was dowiedzieć. Oto moje dotychczasowe zakupy: W kolejce czekają jeszcze: British 4.0in (102mm) Mk XVI guns in twin Mk XIX mounting - zestaw Flyhawka i..... no właśnie, tu prośba do Was o nakierowanie na: - będę potrzebował farby, wspierać Hatakę i ich czerwoną serię (brrr....) czy uderzać w jakimś innym kierunku? Do tej pory najsprawniej posługiwałem się Gunziakami H/C i pomarańczową Hataką. - relingi, niby mam zestaw Edka (Royal Navy Railing 1/700) ale w Waszym wątku grupowym wyczytałem, że też idealny nie jest bo coś tam z odstępami jest nieteges - widziałem jakieś fajne drzwi i inne blaszki - czy pochodzą one z zapasów czy są do dorwania w oddzielnych zestawach (a może niewarto na początek inwestować w tyle dodatków?) - co jeszcze? Na chwile obecną, pogrzebałem trochę przy dnie kadłuba i rufowej nadbudówce - tu chyba pobawię się jeszcze raz jak zdobędę HIPS-a 0,15mm - do tej pory korzystałem z 0,25mm.
 5. Fotka warsztatowa: Prawy statecznik pomalowany błękitnym miksem GUNZE 323 + 311, który to odpadł po porównaniu z kolorem jakim to pomalowałem lewy statecznik, a który to kolor był mieszaniną następujących barw: Gunze 323 / 6 części Tamiya XF-23 / 3 części Gunze 5 / 2 części Gunze 311 / 3 części Malowanie rozpocząłem w 2014 roku, wtedy o MRP-ach nie miałem jeszcze bladego pojęcia - teraz pewnie bym z nich skorzystał bo ludzie chwalą sobie te farby. O odcieniach, można by długo dyskutować. Barwa na samolotach zmieniała się z biegiem lat, ich odwzorowanie na zdjęciach / odbitkach to kolejny długi temat. Najlepiej byłoby znać FS-y oryginalnych lakierów. Cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Pierwowzór modelu prezentował się tak:
 6. Dziękuję wszystkim za miłe słowa! Wojtek80 Receptura dla niebieskiego: Gunze 323 / 6 części Tamiya XF-23 / 3 części Gunze 5 / 2 części Gunze 311 / 3 części Szary to gunziak 311 - ale, po pomalowaniu, stwierdziłem, że chyba mogłem użyć czegoś ciemniejszego, na różnych zdjęciach różnie to wygląda. Solo, po detale to zapraszam do Mikołaja75 i AZ Alicat powinien być na Babarybie - zapraszam do wytykania baboli 😉
 7. Witam, oto skromna galeria modelu, którego budowę rozpocząłem 5 lat temu a zakończyłem blisko rok temu Przy pomocy zestawu Hobby Bossa w skali 1:48 próbowałem odwzorować F-14A Tomcat użytkowany przez Siły Powietrzne Islamskiej Republiki Iranu, czyli tzw. Alicata. Materialnie przy budowie wsparli mnie Rizzi (żywiczne fotele, deski zegarów), Moralezz (koła), Eduard (zestaw blach i rakiety R-27) oraz Aires (dysze żywiczne) i HiDecal (kalkomanie). Oprócz aftermarketów od siebie dodałem szpachlowanie nitów na skrzydłach i rowów na statecznikach poziomych, cynową instalację hydrauliczną w komorach podwozia i na goleniach, pierdoły pod wiatrochronem i w kabinie (m.in. uchwyty na zagłówkach), oraz kilka detali w komorze sondy tankowania w powietrzu. Nieocenioną pomoc merytoryczną w temacie Alicatów udzielił mi Babak Taghvaee a ogólnie Tomcata chłopaki z Grupy Tomcatsky a zwłaszcza Air (tona zdjęć i porad). Wszystkim bardzo dziękuję!!! Model przedstawia samolot F-14A Tomcat o numerze bocznym 3-6041 (BuNo 160339) z okresu gdy Iran próbował zintegrować (bezskutecznie) radar AN/AWG-9 z rakietami AA konstrukcji radzieckiej - R-27.
 8. Woit

  MiG-21

  Ale ostrożnie z kolorami. Dopytaj kolegi Giuseppe o szczegóły. Więcej w tym wątku:
 9. H&S Ultra
 10. Na tym zdjęciu chyba widać białe stencile :
 11. Bardzo ładnie prezentuje się ten MiG. Nagroda jak najbardziej zasłużona. Gratuluję!
 12. Jako żywy, gratuluję, świetnie wykonana sunia!
 13. Największe wrażenie wywarło na mnie wykończenie powierzchni, naprawdę świetnie to wygląda. Dołożywszy detale i czysty montaż całości mamy najelegantszy model w tej skali jaki widziałem. Gratulacje!
 14. Pisz do Revella, przyślą Ci brakującą część - bardzo możliwe, że razem z całą ramką.
 15. WMS - chętnie bym wpadł, więcej będę mógł obiecać bliżej tego terminu bo na wiele rzeczy nie mam obecnie wpływu. Babaryba - 90% tak, bo to praktycznie pod nosem mam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.