Jump to content

Woit

Members
 • Content Count

  823
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Woit last won the day on May 14

Woit had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

Personal Information

 • Location
  Grójec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fotka warsztatowa: Prawy statecznik pomalowany błękitnym miksem GUNZE 323 + 311, który to odpadł po porównaniu z kolorem jakim to pomalowałem lewy statecznik, a który to kolor był mieszaniną następujących barw: Gunze 323 / 6 części Tamiya XF-23 / 3 części Gunze 5 / 2 części Gunze 311 / 3 części Malowanie rozpocząłem w 2014 roku, wtedy o MRP-ach nie miałem jeszcze bladego pojęcia - teraz pewnie bym z nich skorzystał bo ludzie chwalą sobie te farby. O odcieniach, można by długo dyskutować. Barwa na samolotach zmieniała się z biegiem lat, ich odwzorowanie na zdjęciach / odbitkach to kolejny długi temat. Najlepiej byłoby znać FS-y oryginalnych lakierów. Cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Pierwowzór modelu prezentował się tak:
 2. Dziękuję wszystkim za miłe słowa! Wojtek80 Receptura dla niebieskiego: Gunze 323 / 6 części Tamiya XF-23 / 3 części Gunze 5 / 2 części Gunze 311 / 3 części Szary to gunziak 311 - ale, po pomalowaniu, stwierdziłem, że chyba mogłem użyć czegoś ciemniejszego, na różnych zdjęciach różnie to wygląda. Solo, po detale to zapraszam do Mikołaja75 i AZ Alicat powinien być na Babarybie - zapraszam do wytykania baboli 😉
 3. Witam, oto skromna galeria modelu, którego budowę rozpocząłem 5 lat temu a zakończyłem blisko rok temu Przy pomocy zestawu Hobby Bossa w skali 1:48 próbowałem odwzorować F-14A Tomcat użytkowany przez Siły Powietrzne Islamskiej Republiki Iranu, czyli tzw. Alicata. Materialnie przy budowie wsparli mnie Rizzi (żywiczne fotele, deski zegarów), Moralezz (koła), Eduard (zestaw blach i rakiety R-27) oraz Aires (dysze żywiczne) i HiDecal (kalkomanie). Oprócz aftermarketów od siebie dodałem szpachlowanie nitów na skrzydłach i rowów na statecznikach poziomych, cynową instalację hydrauliczną w komorach podwozia i na goleniach, pierdoły pod wiatrochronem i w kabinie (m.in. uchwyty na zagłówkach), oraz kilka detali w komorze sondy tankowania w powietrzu. Nieocenioną pomoc merytoryczną w temacie Alicatów udzielił mi Babak Taghvaee a ogólnie Tomcata chłopaki z Grupy Tomcatsky a zwłaszcza Air (tona zdjęć i porad). Wszystkim bardzo dziękuję!!! Model przedstawia samolot F-14A Tomcat o numerze bocznym 3-6041 (BuNo 160339) z okresu gdy Iran próbował zintegrować (bezskutecznie) radar AN/AWG-9 z rakietami AA konstrukcji radzieckiej - R-27.
 4. Woit

  MiG-21

  Ale ostrożnie z kolorami. Dopytaj kolegi Giuseppe o szczegóły. Więcej w tym wątku:
 5. H&S Ultra
 6. Na tym zdjęciu chyba widać białe stencile :
 7. Bardzo ładnie prezentuje się ten MiG. Nagroda jak najbardziej zasłużona. Gratuluję!
 8. Jako żywy, gratuluję, świetnie wykonana sunia!
 9. Największe wrażenie wywarło na mnie wykończenie powierzchni, naprawdę świetnie to wygląda. Dołożywszy detale i czysty montaż całości mamy najelegantszy model w tej skali jaki widziałem. Gratulacje!
 10. Pisz do Revella, przyślą Ci brakującą część - bardzo możliwe, że razem z całą ramką.
 11. WMS - chętnie bym wpadł, więcej będę mógł obiecać bliżej tego terminu bo na wiele rzeczy nie mam obecnie wpływu. Babaryba - 90% tak, bo to praktycznie pod nosem mam.
 12. http://www.welshmodels.co.uk/SL423.html Żywiczny Boeing MAX w malowaniu Lionair.
 13. No właśnie tu jest myk, zdejmujesz skrzydła z klapami i slotami wypuszczonymi, zakładasz drugi komplet, wymieniasz poduchy i masz model w innej konfiguracji. Przy ruchomym mechanizmie zmiany skosu masz pełną dowolność wyboru opcji... jak nie AMK to na pewno ktoś inny na to coś zaradzi, a możliwe, że i samemu to zrobić nie będzie to niemożliwe
 14. Sprzedać czy zarobić? Koszt modelu + materiały zużyte na budowę i masz cenę wyjściową. Albo można jeszcze doliczyć włożoną pracę. Ewentualnie przejrzyj aukcje na ebay'u, np. https://m.ebay.com/itm/Spitfire-Mk-IX-C-Built-model-kit-1-48-scale-/323427952423?nav=SEARCH https://m.ebay.com/itm/BA-10-Wespe-Models-1-48-SCALE-ready-built-48006-/173470953843?nav=SEARCH https://m.ebay.com/itm/1-48-Revell-F-15E-Strike-Eagle-Pro-Built-Assembled-Painted-Model-/113231259923?nav=SEARCH
 15. Tak, to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Mi tam nic zabawnego nie wyszło, bo nie miałem w tym żadnego udziału. Jak widać to życie samo pisze takie zabawne scenariusze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.