Jump to content

Woit

Members
 • Content Count

  844
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Woit last won the day on May 14 2019

Woit had the most liked content!

Community Reputation

19 Good

Personal Information

 • Location
  Grójec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Samo IBG w instrukcji wspomina, że kolory to efekt domniemywań tylko:
 2. Spitfire Mk.I od Edka już w sierpniu... https://aeroscale.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=35821&mode=thread&order=0
 3. Lepsze (wg Ciebie) niż AK Xtreme Metal?
 4. Obserwuję cicho Wasze postępy cały czas ale teraz już nie wytrzymałem - wygląda to niesamowicie 🤩
 5. Robi wrażenie 😀 Foty tak udane, że pewnie "okładka" będzie 😉
 6. Świeczka + kawałek ramki i masz świetny surowiec o średnicy jakiej chcesz. Zasadnicza treść od 3 minuty:
 7. W TYM z przykrością muszę stwierdzić za dużo się nie dzieje. Bo dzięki TEMU odświeżyłem inny, lotniczy w 1/144 i zauważyłem, że moje możliwości manualne się nieco poprawiły. Ale nie odpływajmy od tematu. Coś tam sobie psiknąłem, coś szpachluję, szlifuję i znowu, bez szału ani wielkiego progresu. Nie to co szanowne towarzystwo grupowo albo indywidualnie sobie poczyna a co po cichu z wielkim zainteresowaniem podglądam. Żeby nie było, że pusto to dwie foty wrzucam, w bieli i czerni.
 8. Plus za skalę, wkład własny, wykonanie i figurki. Schludnie, estetycznie. Gratuluję! Pokład sprawia wrażenie drewnianego i troszkę mi się to gryzie ze zdjęciami "z epoki" .
 9. Długo oczekiwany ale warto było! Uczta dla oczu, ale to już standard przy Twoich pracach. Gratuluję pięknego modelu Kocura!!!
 10. Pliki i instrukcja postępowania dotarła. Wielkie dzięki raz jeszcze!!!
 11. Piotras - tak, na to wygląda (P.S. po położeniu podkładu odlewy wygladają jeszcze lepiej, ktoś odwalił fajną robotę). Osłony, już wyrżnięte - sesja foto była ciut wcześniej. Chociaż udało mi się usunąć je w całości, aby mieć wzorce, to wszelkimi szablonami nie pogardzę. Teraz kadłub sezonuje się po położeniu szpachli (surf 5000) w miejscach tego wymagających. Do klejenia używam prawie wyłącznie CA. Extra thin sporadycznie. Te skazy to efekt moich braków w operowaniu tak delikatnym surowcem - postaram się to poprawić. Dzięki Wszystkim za wsparcie!
 12. Czas na kolejną aktualizację ale zanim do niej przejdę najpierw chciałbym podziękować Super_Hansowi za literaturę, chudemuhunterowi za żywiczne działa i Szyderczej Gale za zestaw blaszek Jak widać na powyższych zdjęciach żywiczne działa prezentują się świetnie i wierzcie mi zestawowe "kapsle" nie umywają się do nich. Odlewy 4-calówek zastąpiłem lufami rodzimego Master-Modela z zestawu British 4in/45 (10.2 cm) QF HA Marks XVI barrels. Dla mnie to zawsze nowe doświadczenie, zwłaszcza, że ich wielkość sprawia, że schować mogą się chociażby pod paznokciem 😉 Blaszka to klasa sama w sobie, otrzymuję tu m.in. prawidłowe relingi, drabinki, "skrzynki" bomb głębinowych i trochę innej niezidentyfikowanej do końca, póki co, dla mnie drobnicy. Korzystając z kuponu promocyjnego w SUPER MODELU stałem się posiadaczem rewelacyjnego wydawnictwa, z punktu widzenia modelarza. Pomijając obszerną treść opisującą losy naszych niszczycieli eskortowych (kiedyś ją przeczytam) na razie skupiam się na zdjęciach, renderach i planach, które "utrudniają" budowę modelu gdyż uwydatniają wiele braków i uproszczeń jakich dopuściło się IBG. A teraz kilka ujęć prezentujących moje niewielkie postępy. - przenitowałem komin i wrzuciłem do środka kawałki igieł od strzykawek mające imitować rury wydechów (? - czy jak to tam się fachowo zwie); - dorobiłem reflektor sygnałowy bo ten z zestawu jakoś mi nie pasował, mój może dużo lepszy nie jest ale jest mój 😊 - jeszcze raz pobawiłem się z żebrowaniem na rufowej nadbudówce tym razem korzystając z plapaper'u polecanego przez Super_Hansa, jest lepiej ale nie tak jakbym chciał, jak widać skilla brakuje, więc wierzę, że dalej będzie może trochę lepiej. Odtworzyłem jakieś skrzynie, walce, komin służący również za podstawę masztu - dojdzie do niego jeszcze masterowa reja do odciągów od masztu głównego. Jak na razie, więcej czasu spędzam na przemyśleniach co i jak niż na samej robocie, ale to też ma swój urok. Poradźcie, czy nadbudówki, komin malować, maskować przed ich przyklejeniem do pokładu i przed dodaniem drobnicy? Tak mi podpowiada intuicja ale lepiej się głupio zapytać niż głupio zrobić 🤪
 13. Galeria będzie zanim nosiciela skończysz 😊
 14. Czy chodzi Ci o galerię modelu Sebastiana? Jak klikniesz w niewyraźny obrazek to otworzy Ci się już w pełnej rozdzielczości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.