Jump to content

Woit

Members
 • Content Count

  850
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Woit

 1. @M.A.V. - ja tam widzę jeszcze sporo do poprawy 😉 O samym modelu @ESP nie będę się jakoś specjalnie uzewnętrzniał bo czuję się mało obiektywny. Jednej rzeczy jednak nie ominę, to cieniowanie górnej powierzchni matem zrobiło na mnie wielkie wrażenie. To trzeba zobaczyć na żywo bo opisać i sfotografować jest niełatwo. Pozdrawiam, Woit
 2. Bardzo mi się podoba to filigranowe maleństwo w atrakcyjnym malowaniu. Fajne uzupełnienie Twojej tematycznej kolekcji.
 3. Miło się patrzy na te wycinanki. Vulcana wstawisz od Mastera czy sam sobie go wydłubiesz?
 4. Jak dobrze, że nie było tej dyskusji jak robiłem swojego Alicata ... Kilka kalek HiDecala mi się rozsypało i ratowałem się tymi ukraińskimi (http://www.printscale.org/product_657.html)... gdybym wiedział to pewnie by mi się popodwijały i zaczęły prześwitywać albo jeszcze co gorszego... Ale może obecne wydruki prezentują inną jakość... Patrząc na firmowego FB widać wiele gotowych modeli z ich nalepkami, nie jest więc chyba tak najgorzej... Rymulus, działaj z tymi fotelami i "przetłoczeniami" a może i sprawa kalek się wyjaśni.
 5. Bardzo ciekawy wybór 😍 Jeśli chodzi o Bulleta z okresu, którego wybrałeś to z fotami ciężko jest. Mi znane są jedynie ujęcia z tej strony: http://skywarriors-gallery.com/vf-2sub.htm Czy rozważałeś użycie tych kalek: https://www.martola.com.pl/pl1563/produkty71841/grumman_f_14_tomcat_part_1 ? Jest sporo zdjęć tego czarnego Felixa, więc z malowaniem nie miałbyś większych problemów: https://www.airfighters.com/photosearch.php?reg=164601 Fajnym smaczkiem są tu belki TER-9, zawsze coś innego niż heavy iron, które kiepsko by wyglądały na modelu, który chc
 6. Samo IBG w instrukcji wspomina, że kolory to efekt domniemywań tylko:
 7. Spitfire Mk.I od Edka już w sierpniu... https://aeroscale.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=35821&mode=thread&order=0
 8. Lepsze (wg Ciebie) niż AK Xtreme Metal?
 9. Obserwuję cicho Wasze postępy cały czas ale teraz już nie wytrzymałem - wygląda to niesamowicie 🤩
 10. Robi wrażenie 😀 Foty tak udane, że pewnie "okładka" będzie 😉
 11. Świeczka + kawałek ramki i masz świetny surowiec o średnicy jakiej chcesz. Zasadnicza treść od 3 minuty:
 12. W TYM z przykrością muszę stwierdzić za dużo się nie dzieje. Bo dzięki TEMU odświeżyłem inny, lotniczy w 1/144 i zauważyłem, że moje możliwości manualne się nieco poprawiły. Ale nie odpływajmy od tematu. Coś tam sobie psiknąłem, coś szpachluję, szlifuję i znowu, bez szału ani wielkiego progresu. Nie to co szanowne towarzystwo grupowo albo indywidualnie sobie poczyna a co po cichu z wielkim zainteresowaniem podglądam. Żeby nie było, że pusto to dwie foty wrzucam, w bieli i czerni.
 13. Plus za skalę, wkład własny, wykonanie i figurki. Schludnie, estetycznie. Gratuluję! Pokład sprawia wrażenie drewnianego i troszkę mi się to gryzie ze zdjęciami "z epoki" .
 14. Długo oczekiwany ale warto było! Uczta dla oczu, ale to już standard przy Twoich pracach. Gratuluję pięknego modelu Kocura!!!
 15. Pliki i instrukcja postępowania dotarła. Wielkie dzięki raz jeszcze!!!
 16. Piotras - tak, na to wygląda (P.S. po położeniu podkładu odlewy wygladają jeszcze lepiej, ktoś odwalił fajną robotę). Osłony, już wyrżnięte - sesja foto była ciut wcześniej. Chociaż udało mi się usunąć je w całości, aby mieć wzorce, to wszelkimi szablonami nie pogardzę. Teraz kadłub sezonuje się po położeniu szpachli (surf 5000) w miejscach tego wymagających. Do klejenia używam prawie wyłącznie CA. Extra thin sporadycznie. Te skazy to efekt moich braków w operowaniu tak delikatnym surowcem - postaram się to poprawić. Dzięki Wszystkim za wsparcie!
 17. Czas na kolejną aktualizację ale zanim do niej przejdę najpierw chciałbym podziękować Super_Hansowi za literaturę, chudemuhunterowi za żywiczne działa i Szyderczej Gale za zestaw blaszek Jak widać na powyższych zdjęciach żywiczne działa prezentują się świetnie i wierzcie mi zestawowe "kapsle" nie umywają się do nich. Odlewy 4-calówek zastąpiłem lufami rodzimego Master-Modela z zestawu British 4in/45 (10.2 cm) QF HA Marks XVI barrels. Dla mnie to zawsze nowe doświadczenie, zwłaszcza, że ich wielkość sprawia, że schować mogą się chociażby pod paznokciem 😉 Blaszka to klasa
 18. Galeria będzie zanim nosiciela skończysz 😊
 19. Czy chodzi Ci o galerię modelu Sebastiana? Jak klikniesz w niewyraźny obrazek to otworzy Ci się już w pełnej rozdzielczości.
 20. Sebastian C. zmajstrował coś takiego: Kojarzę, że jest też jakiś produkt wykonany jako wytłoczka vacu, ale skali i typu nie pomnę: (
 21. Dodane do ulubionych i obserwowanych. Za mały skill i timing aby i tu się bawić. Najpierw trza uporać się z huncikiem.
 22. Oj, też bym chciał aby mój kadłubek tak kiedyś wyglądał. Zazdroszczę i gratuluję ukończonego modelu!
 23. Gratuluję, ukończonych modeli - satysfakcja na pewno spora bo miłe dla oczu są. Podstawka prosta, pustawa ale nie razi udziwnieniami. Dawaj dalej z kolejnymi modelami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.