Jump to content

Woit

Members
 • Content Count

  823
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Woit

 1. Fotka warsztatowa: Prawy statecznik pomalowany błękitnym miksem GUNZE 323 + 311, który to odpadł po porównaniu z kolorem jakim to pomalowałem lewy statecznik, a który to kolor był mieszaniną następujących barw: Gunze 323 / 6 części Tamiya XF-23 / 3 części Gunze 5 / 2 części Gunze 311 / 3 części Malowanie rozpocząłem w 2014 roku, wtedy o MRP-ach nie miałem jeszcze bladego pojęcia - teraz pewnie bym z nich skorzystał bo ludzie chwalą sobie te farby. O odcieniach, można by długo dyskutować. Barwa na samolotach zmieniała się z biegiem lat, ich odwzorowanie na zdjęciach / odbitkach to kolejny długi temat. Najlepiej byłoby znać FS-y oryginalnych lakierów. Cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Pierwowzór modelu prezentował się tak:
 2. Dziękuję wszystkim za miłe słowa! Wojtek80 Receptura dla niebieskiego: Gunze 323 / 6 części Tamiya XF-23 / 3 części Gunze 5 / 2 części Gunze 311 / 3 części Szary to gunziak 311 - ale, po pomalowaniu, stwierdziłem, że chyba mogłem użyć czegoś ciemniejszego, na różnych zdjęciach różnie to wygląda. Solo, po detale to zapraszam do Mikołaja75 i AZ Alicat powinien być na Babarybie - zapraszam do wytykania baboli 😉
 3. Witam, oto skromna galeria modelu, którego budowę rozpocząłem 5 lat temu a zakończyłem blisko rok temu Przy pomocy zestawu Hobby Bossa w skali 1:48 próbowałem odwzorować F-14A Tomcat użytkowany przez Siły Powietrzne Islamskiej Republiki Iranu, czyli tzw. Alicata. Materialnie przy budowie wsparli mnie Rizzi (żywiczne fotele, deski zegarów), Moralezz (koła), Eduard (zestaw blach i rakiety R-27) oraz Aires (dysze żywiczne) i HiDecal (kalkomanie). Oprócz aftermarketów od siebie dodałem szpachlowanie nitów na skrzydłach i rowów na statecznikach poziomych, cynową instalację hydrauliczną w komorach podwozia i na goleniach, pierdoły pod wiatrochronem i w kabinie (m.in. uchwyty na zagłówkach), oraz kilka detali w komorze sondy tankowania w powietrzu. Nieocenioną pomoc merytoryczną w temacie Alicatów udzielił mi Babak Taghvaee a ogólnie Tomcata chłopaki z Grupy Tomcatsky a zwłaszcza Air (tona zdjęć i porad). Wszystkim bardzo dziękuję!!! Model przedstawia samolot F-14A Tomcat o numerze bocznym 3-6041 (BuNo 160339) z okresu gdy Iran próbował zintegrować (bezskutecznie) radar AN/AWG-9 z rakietami AA konstrukcji radzieckiej - R-27.
 4. Woit

  MiG-21

  Ale ostrożnie z kolorami. Dopytaj kolegi Giuseppe o szczegóły. Więcej w tym wątku:
 5. H&S Ultra
 6. Na tym zdjęciu chyba widać białe stencile :
 7. Bardzo ładnie prezentuje się ten MiG. Nagroda jak najbardziej zasłużona. Gratuluję!
 8. Jako żywy, gratuluję, świetnie wykonana sunia!
 9. Największe wrażenie wywarło na mnie wykończenie powierzchni, naprawdę świetnie to wygląda. Dołożywszy detale i czysty montaż całości mamy najelegantszy model w tej skali jaki widziałem. Gratulacje!
 10. Pisz do Revella, przyślą Ci brakującą część - bardzo możliwe, że razem z całą ramką.
 11. WMS - chętnie bym wpadł, więcej będę mógł obiecać bliżej tego terminu bo na wiele rzeczy nie mam obecnie wpływu. Babaryba - 90% tak, bo to praktycznie pod nosem mam.
 12. http://www.welshmodels.co.uk/SL423.html Żywiczny Boeing MAX w malowaniu Lionair.
 13. No właśnie tu jest myk, zdejmujesz skrzydła z klapami i slotami wypuszczonymi, zakładasz drugi komplet, wymieniasz poduchy i masz model w innej konfiguracji. Przy ruchomym mechanizmie zmiany skosu masz pełną dowolność wyboru opcji... jak nie AMK to na pewno ktoś inny na to coś zaradzi, a możliwe, że i samemu to zrobić nie będzie to niemożliwe
 14. Sprzedać czy zarobić? Koszt modelu + materiały zużyte na budowę i masz cenę wyjściową. Albo można jeszcze doliczyć włożoną pracę. Ewentualnie przejrzyj aukcje na ebay'u, np. https://m.ebay.com/itm/Spitfire-Mk-IX-C-Built-model-kit-1-48-scale-/323427952423?nav=SEARCH https://m.ebay.com/itm/BA-10-Wespe-Models-1-48-SCALE-ready-built-48006-/173470953843?nav=SEARCH https://m.ebay.com/itm/1-48-Revell-F-15E-Strike-Eagle-Pro-Built-Assembled-Painted-Model-/113231259923?nav=SEARCH
 15. Tak, to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Mi tam nic zabawnego nie wyszło, bo nie miałem w tym żadnego udziału. Jak widać to życie samo pisze takie zabawne scenariusze.
 16. No nie, wstydu nie ma z tym modelem. W tej skali makro zawsze wyolbrzymia pewne detale niewidoczne gołym okiem. Jest moc. Czekam na Twój warsztat Kocura, wierzę, że będzie się działo
 17. Galerię tej Tonki poproszę Wracając do Tomcata: Revell lub Trumpeter (in-box Trumpka masz tutaj: viewtopic.php?f=86&t=50659). Ja optuję za Chińczykiem, drogi (w porównaniu do Niemca) jest ale budując średnio jeden model na rok to i tak wydatek żaden. W Revellu trzeba na dzień dobry zaszpachlować dodatkowe kratki wentylacyjne nad wlotami przy kadłubie oraz pocienić boki wlotów powietrza do silników. Warto zaopatrzyć się w osłonę kabiny vacu - ja osobiście korzystałem ze świetnego wyrobu Brenguna. Przy Trumpku, odpada wykorzystanie wiatrochronu ze względu na inne rozwiązanie montażu całej szklarni ale pozostała część osłony i tak świetnie wygląda. Obowiązkowa jest również sonda Mastera (http://www.master-model.pl/product/am-144-007.html) - jeśli budujesz wersję w którym występowała. Jest jeszcze trochę dodatków żywicznych, skrzydła z wysuniętymi klapami / slotami, kabinki, fotele, koła,... nie wszystkie są warte inwestowania w nie... Może, najpierw pochwal się jaki egzemplarz chcesz robić to wtedy zobaczymy jaką drogą iść. Tomcaty różniły się wieloma detalami w zależności od okresu służby, nawet w zakresie tej samej wersji, egzemplarza.
 18. No to czekam/-y na warsztat. Ponizej coś inspirującego, może nie widziałeś: wiecej zdjęć http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=97639 warsztat http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=87076
 19. Trzy plusy - za typ - za skalę - za wykonanie Jako, że model z pudła to minusy zebrałby Revell.
 20. Hej! Dzięki za inicjatywę. Pomysł jak widać wypalił. Woit się nie zapodział, Woita nie było dłużej w sobotę. Siedziałem za to całą niedzielę na sali Świetnie było znowu spokojnie i dłużej porozmawiać z Leszkiem i Markiem, poznać osobiście Jędrka z FindModelKit no i przede wszystkim zobaczyć tyle 144-ek. net_sailor, Leszek mnie oznakował w niedzielę Czy dobrze zarejestrowałem, że kolejny zgrupowanie mikrusów szykuje się na przyszłoroczny Wrocław? Przeciw spotkaniu na następnej Babarybie oczywiście też nic nie mam
 21. Nie zauważyłem nowego tematu. Treść przeklejona a ten wątek może niech admin zamknie.
 22. W sobotę wpadłem na momencik aby rozstawić modele. "Nasz" kącik przed godziną jedenastą wyglądał tak: W niedzielę planuję kręcić się tu przez cały dzień, do zobaczenia! P.S. Impreza wygląda świetnie, brawa dla organizatorów! Obsługa miła, sprawna, z uśmiechem. Dzięki wam za to co robicie!!!
 23. Panowie, taka impreza zasługuje na osobny wątek http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=239&t=61568
 24. W sobotę wpadłem na momencik aby rozstawić modele. "Nasz" kącik przed godziną jedenastą wyglądał tak: W niedzielę planuję kręcić się tu przez cały dzień, do zobaczenia! P.S. Impreza wygląda świetnie, brawa dla organizatorów! Obsługa miła, sprawna, z uśmiechem. Dzięki wam za to co robicie!!!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.