Skocz do zawartości

IS-2 zvezda 1:35 - reaktywacja


Rujewit

Rekomendowane odpowiedzi

Może na sam początek małe burzliwe historia tego modelu ;)

 

W rzeczywistości model zacząłem jakieś 2 lata temu i dopiero teraz po ponownym powrocie do modelarstwa postanowiłem go w końcu ukończyć. Generalnie wszystkie potrzebne materiały miałem już wtedy kiedy zaczynałem kleić model:

- blachy eduard ED35748

- liny eureka

- lufa rb model

- gąski friulmodel

 

Z chwilę rozpoczęcia modelu (ponownego po przerwie) była sklejona wieża z doklejonymi uchwytami i wyprofilowanym włazem dowódcy (na tą chwilę zrobiłbym to inaczej), były położone spawy na osłonie wentylatora i przyklejona szczelina obserwacyjna dla kierowcy do kadłuba, sklejona lufa ale nie zamontowana do wieży. I w takim stanie model prze leżakował do "dziś".

Na tą chwile może prace nie posuwają się szybko ale powoli do przodu - niestety różne inne obowiązki i czasem zwyczajna niechęć nie pozwalają mi się aż tak bardzo skupić na tym modelu ale staram się a o to efekty (przepraszam za jakoś zdjęć - robiona telefonem gdyż póki co nie mam na stanie żadnego aparatu :/):

 

Tak mniej więcej wyglądała wieża po wyciągnięciu jej z pudła:

20121112180048.jpg

 

Wanna i wsadzone na luz kółka:

20121112175823.jpg

 

Przymiarka wieży:

20121112175930.jpg

 

Dodane spawy (wykona z green stuff'u) na szczelinie obserwacyjnej kierowcy:

20121112180037.jpg

 

Zawiasy na tylnej płycie pancernej dorobiły się spawów i pręta wykonanego z drutu, o którym panowie z zvezdy zapomnieli:

20121116152322.jpg

 

Wieża i osłona jarzma dorobiły się cyferek (robiłem je pierwszy raz w życiu ):

20121119153606.jpg

 

Lufa już na swoim miejscu (trochę miałem z nią kłopotów ale jak widać dałem rade). "Daszek" zrobiony z kawałka puszki po piwie - zvezdowski plastik moim zdaniem był za gruby i nijak mi pasował:

20121202132115.jpg20121202132108.jpg

 

I najaktualniejsze zdjęcie, peryskopy dorobiły się osłon jedynie peryskop na włazie dowódcy pozostawię bez osłony gdyż osłona z blachy jest na nią za duża...

20121205110611.jpg

 

Już po zdjęciach położyłem siatki nad chwytami powietrza i zamontowałem tylni km więc to w następnej aktualizacji zdjęć.

Zastanawiam się czy nie porobić mini spawów na hakach zamontowanych na wieży, może będą mało widoczne ale przynajmniej będę miał satysfakcje, że tam są

Na zdjęciach widać szpary między jarzmem a wieżą więc postaram się je po załatać, choć na zdjęciach oryginałów widać, że takie szpary również występowały

 

A więc zaprasza do komentowania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy co Ci wyjdzie bo zapowiada się bardzo ciekawie

czy masz zamiar wymieniać też błotniki, chyba było by warto

właściwie dając metalowe gąski możesz całkowicie ich się pozbyć - fajnie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Taka myśl po głowie też mi chodzi aby całkowicie wywalić błotniki w szczególności, że blachy edka przewidują bardzo uproszczoną ich (błotników) modyfikację...

 

eduardf.jpg

 

Edit godz. 20:10

 

Jednak po namyślę nawet nie długim wyciąłem oba błotniki na całej długości

clipboard01zq.jpg

20121205183047.jpg

 

Odsłoniło to kolejne owoce pracy gdyż góra jest ciut szersza niż podwozie i będzie trzeba trochę szlifować tal aby pasowało jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.