Jump to content

verde

Members
 • Content Count

  222
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by verde

 1. verde

  Jaghtpanter,

  Nie prosiłem o skan jedynie o tytuły monografii które są w miarę dokładne i nie zaliczają się do kategorii " poczytaj mi mamo ", jednak jeśli ktoś posiada takowe skany będę bardzo za nie wdzięczny ;)
 2. verde

  Jaghtpanter,

  Panie i Panowie potrzebuję wszystkich dostępnych materiałów na tema niszczyciela jaghtpanter, książki , dokumenty techniczne, zdjęcia, po prostu wszystko.
 3. Mam pytanko, czy takie gąsienice będą pasować do https://exito.sklep.pl/pl/p/MASTERCLUB-MTL35095-135-Pz.Kpfw.VI-Ausf.B-Tiger-II-Mid-workable-metal-tracks/37228 do Tygrysa II Production Turret od Tamiya o numerze 35164 ?
 4. Gdzie kolega dostał gąsienice Masterclub do KT w 1:35 ?
 5. Zdjęcia już widać , a przynajmniej u mnie, można zapytać z czego ten płotek ?
 6. Zimmerit próba druga : Teraz jest już wystarczająco cienki ?
 7. Spokojnie ,dodatkowe osłony nie są jeszcze przyklejone i raczej aż do watheringu nie będę ich przyklejał co powinno ułatwić mi to lekko pracę . A co do śrubek od osłon to też się zastanawiam z czego by je tu przeczepić. A na razie podrzucam pierwsze próby z zimmeritem na modelarskim złomie. Grubość pasuje czy powinno być jeszcze cieniej ?
 8. Powoli coś tam sobie dłubię: No i jak tam zdjęcia , trzeba coś poprawiać ?
 9. W swoim zamyśle chciałem zrobić wóz z okolicy nasielska 09.1944, i z tego co widział to one miały zimmerit. Czy chodzi o coś innego ?
 10. Witam wszystkich i zapraszam do oglądania tego niemieckiego spektaklu w japońskiej odsłonie. Mam nadzieje, że nie będzie on całkowitą tragedią w moim wykonaniu . A tak na serio mam zamiar pobawić się z zimmeritem i spróbować sił z ruchomym zawieszeniem. Jeżeli uda mi się znaleźć za jakąś przyzwoitą cenę to chętnie wyposażyłbym model w metalowe gąsienice. Oto i sam model + blaszki oraz grzebienie do zimmeritu W razie gdybym nie znalazł metalowych myślałem aby użyć zestawowych lecz martwi mnie ich stan, powinny być tak wygięte ? A na razie udało mi się zwojować tyle:
 11. Tak sobie podglądam po cichu i bardzo fajnie wygląd . Szkoda tylko, że zdjęcia przestały się wyświetlać ( a przynajmniej mi ).
 12. Tak sobie podglądam po cichu ale moim zdaniem to trochę przesadziłeś z obiciami. Pojazd mógł się "styrać " ale nie aż tak ;) .
 13. Cześć, lakier matowy zawsze spoko , ale kurzenie proponuje wykonać pigmentami według mnie łatwiej jest je kontrolować niż kurzenie przy pomocy farbek. Jeżeli chodzi o pakunek to spróbowałbym w wszystkie fałdy zapuścić porządnie rozcieńczona farbę piaskową , jeżeli efekt się nie spodoba zawsze można zmyć. Mam nadzieję, że trochę pomogłem
 14. Ok postaram się poprawić, mogę prosić o jakieś wskazówki za małe? nie taki kształt ?
 15. Trochę się podziało trawa posypana i drzewa stworzone, a oto i zdjęcia : I drzewka: Mam nadzieję że masakry wielkiej nie ma
 16. Nie wiem czy to wina zdjęcia ale podkład w kilku miejscach przebija bardziej.
 17. Pytanko,czy tylko mi nie wyświetla się większość zdjęć ?
 18. No i jest i rozjaśnienie na jutro przewiduję malowanie budki i większości wyposażenia.Zdjęcia:
 19. No pomalowałem wstępnie, jutro planuję rozjaśnić to jakimś piaskowym odcieniem i pomalować worki z piaskiem.Niestety aparat przekłamuje kolory i naprawdę podstawka ma kolor trochę bardziej czekoladowy.Oto i zdjęcia :
 20. Hmmmm no to teraz mam zagwozdkę.Najwyżej jutro dokończę sypanie piasku i wstępnie pomaluję, akurat będzie okazja do potrenowania malowania areo.Wstawię zdjęcia i określicie czy wato to ciągnąć dalej czy od nowa robić.Coś tam podziałałem i jak na razie wygląda to tak: A tu sama budka i szlaban
 21. Fajnie się zapowiada a tak przy okazji tematu szlifowania sprzedam sztuczkę.Ja jak nakładam szpachlówkę a używam Tamyii to zaraz po nałożeniu przejeżdżam po miejscu szpachlowanym patyczkiem higienicznym nasączonym w zmywaczu do paznokci.Większość ładnie schodzi a szpachla zostaje tylko w miejscu ubytku nie zawsze może się sprawdzić ale pomocne bo nie trzeba aż tak szlifować.
 22. Cześć Z racji przypadkowych zdarzeń stałem się posiadaczem częściowo zaczętej podstawki.Sprezentował mi ją kolega "bo mi pewnie coś z tego wyjdzie a jemu już się nie chce". Akurat fajnie się zbiegło ponieważ prace nad T-34-85 są na ukończeniu.Podstawka zrobiona jest na 2cm grubości płycie a otoczenie wymodelowane z dużej ilości plasteliny starałem się już na tej plastelinie odcisnąć jakieś ślady czołgu albo innych pojazdów ale kiepsko.Oto i zdjęcia tego prezentu: Myślałem żeby na tą plasteliną dać cienką warstwę gipsu i poodciskać wszystkie ślady.Co o tym myślicie ? W moim zamyśle podstawka ma przedstawiać:czołg jadący drogą mijający niemiecki opuszczony outpost.Na posterunek mają się składać: -tak mała budka podobna do tej tu http://www.worldbook.pl/podglad_albumu/299/6566/WOJ._LUBELSKIE_MAJDANEK_-_ob%C3%B3z_koncentracyjny. - szlaban -a na górce worki z piaskiem,stanowisko CKM oraz trochę bambetli Będę musiał sporo roślinności dodać ponieważ podstawka ma wymiary 30x25cm i będzie trochę pusto a to raczej nie dobrze.
 23. verde

  T-34-85 zvezda

  No to kolejna strasznie długa przerwa zaliczona.Jedynie co się pojawiło to obicia które zresztą wyszły po chińsku czyli jako tako.Trochę się zapędziłem z ich ilością i wygląda to tak jak by Volkssturm zamiast Panzerfaustów walczył młotkami ale mam dzieję że uda mi się to jakoś zakryć pigmentami.Oto i zdjęcia tego zła: I jak da się przeżyć ten widok ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.