Skocz do zawartości

Problem z dobraniem kolorów


Grześ1541804924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem, potrzebne mi są dwie farby (bronze green) oraz (sandy yellow) nie było by sprawy gdyby chodziło o Humbrola lecz ja potrzebuje tych kolorów w Pactrze. Sprawdzałem nie ma takich odpowiedników. I teraz moje pytania. Czy Pactra ma w ofercie zbliżone kolory do tych, które potrzebuje? Jeżeli nie jak należy malować Humbrolami?

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

Porozmawiaj ze sprzedawcą w sklepie modelarskim powinien ci coś doradzić ( mi zawsze pomagają jak ich oto zapytam ) a nie szukałeś w innych firmach np agama , tamiya , vallejo to też akryle . Co masz na myśli mówiąc "jak należy malować humbrolami"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sklepie to mi raczej nie pomogą, nie znają się na tym. Do innych akryli nie mam dostępu. Humbrolem nigdy nie malowałem, więc za bardzo nie wiem jak mam "pędzelkować".

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

Każdą farbą praktycznie maluje się tak samo z wyjątkiem że humbrol to emalia a emalie nie są dobre pod pędzel. Nawet po długiej praktyce w pędzlowaniu gdy maluje sie emalią zostają smugi. Rób jak chcesz jeśli nei masz u siebie dostępu do innych farb to skorzystaj z ofert sklepów internetowych ( adres jest wiele na forum) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes - nie chcę się z tobą kłócić, ale zamawiałem dwa razy akcesoria modelarskie z Polskich sklepów modelarskich i za każdym razem płaciłem 14zł.

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

W jakich??? Wymień je . To jeśli nie chcesz dawać powiedzmy te 14 zł przesyłki za dwie farby to zakup parę rzeczy np modele , narzędzia farby itp i te 14 zł będzie ci sie bardziej opłacać.

 

A co do przeliczników :

http://www.hobbyguys.net/Hunbrol.htm

Szukajcie a znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Deco - sklepy z których zamawiałem to: mojehobby.pl oraz hobbysta.pl Modeli trochę mam więc raczej nic nie zamówię chyba że taśmę i maskol. I proszę Cię nie wypisuj mi takich rzeczy jak "szukajcie a znajdziecie" bo nie zakładał bym tego wątku gdym nie zapoznał się z przelicznikiem Humbrola.

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Deco - sklepy z których zamawiałem to: mojehobby.pl oraz hobbysta.pl Modeli trochę mam więc raczej nic nie zamówię chyba że taśmę i maskol. I proszę Cię nie wypisuj mi takich rzeczy jak "szukajcie a znajdziecie" bo nie zakładał bym tego wątku gdym nie zapoznał się z przelicznikiem Humbrola.

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

Spróbuj www.ww-model.pl tam przesyłka kosztuje dychę , luknij na jadar.

Nie rozumiem cię gdybyś się zapoznał z przelicznikiem humbrola to znalazł byś tam odpowiedniki tych kolorów w pactrze i wtedy tematu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes - nie chcę się z tobą kłócić, ale zamawiałem dwa razy akcesoria modelarskie z Polskich sklepów modelarskich i za każdym razem płaciłem 14zł.

Spokojnie... spokojnie... Sklepów modelarskich w necie jest tyle, że naprawdę można poprzebierać. I - nie gniewaj się - ale trzeba się naprawdę starać by znaleźć taki, który życzy sobie 14zł na koszty przesyłki.

Ja zamawiałem kilka razy w różnych sklepach i za przesyłkę płaciłem 8-10zł. Deco ma rację, kumulując zamówienie zmniejszasz niejako obciążenie związane z przesyłką.

 

Właśnie sprawdziłem na www.mojehobby.pl i www.hobbysta.pl no i trochę oszukujesz... przesyłka paczką zwykłą kosztuje w obu sklepach 8zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes - nie chcę się z tobą kłócić, ale zamawiałem dwa razy akcesoria modelarskie z Polskich sklepów modelarskich i za każdym razem płaciłem 14zł.

Spokojnie... spokojnie... Sklepów modelarskich w necie jest tyle, że naprawdę można poprzebierać. I - nie gniewaj się - ale trzeba się naprawdę starać by znaleźć taki, który życzy sobie 14zł na koszty przesyłki.

Ja zamawiałem kilka razy w różnych sklepach i za przesyłkę płaciłem 8-10zł. Deco ma rację, kumulując zamówienie zmniejszasz niejako obciążenie związane z przesyłką.

 

Właśnie sprawdziłem na www.mojehobby.pl i www.hobbysta.pl no i trochę oszukujesz... przesyłka paczką zwykłą kosztuje w obu sklepach 8zł

 

Zwykła 8 to tanio chociaż ja zawsze wole pioryteta. Ja jak kupuje to staram sie tak za 100zł z przesyłka ( o ile tyle skombinuje pieniędzy). Grzes ma racje sklepów jest tyle i mają duży asortyment że spokojnie byś znalazł to co chcesz i w odpowiedniej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Deco przeczytaj uważnie mój pierwszy post w tym temacie Zapoznałem się z przelicznikami Humbrola i zauważyłem że nie ma odpowiedników Pactry ROZUMIESZ To po co mi wypisujesz takie rzeczy

 

Nie rozumiem cię gdybyś się zapoznał z przelicznikiem humbrola to znalazł byś tam odpowiedniki tych kolorów w pactrze i wtedy tematu by nie było.

 

Grzes chodź bym miał wywalić do góry nogami cały dom to znajdę te paragony na których widnieje koszt wysyłki wynoszący 14zł

 

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę bardzo:

th_dowd.jpg

Pozdrawiam Grzegorz

Ależ ja wcale nie zanegowałem tej opłaty, miałem na myśli, że owe 14zł o których piszesz nie jest opcją wymaganą i można to zrobić taniej (i to prawie o 50%). Nie możesz więc winić sklepów o takie opłaty skoro sam wybrałeś najdroższe opcje wysyłkowe.

Ja mimo wszystko preferuję cięcie kosztów przesyłkowych i zamiast dofinansowywać pocztę, kupić cosik dla siebie Polecam to i Tobie Grześku, zwłaszcza, że założenie konta to naprawdę niewielki problem (o ile sie go nie ma) a koszty, jak sam widzisz rewolucyjnie idą w dół [ale się nam off topic zrobił ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Deco przeczytaj uważnie mój pierwszy post w tym temacie Zapoznałem się z przelicznikami Humbrola i zauważyłem że nie ma odpowiedników Pactry ROZUMIESZ To po co mi wypisujesz takie rzeczy

 

Nie rozumiem cię gdybyś się zapoznał z przelicznikiem humbrola to znalazł byś tam odpowiedniki tych kolorów w pactrze i wtedy tematu by nie było.

 

Grzes chodź bym miał wywalić do góry nogami cały dom to znajdę te paragony na których widnieje koszt wysyłki wynoszący 14zł

 

Pozdrawiam Grzegorz

 

Nie będę się z tobą kłócił bo nie chcę dostać biletu na "prom w jedną strone" . Ja wiem swoje i ty też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to i Tobie Grześku, zwłaszcza, że założenie konta to naprawdę niewielki problem (o ile sie go nie ma) a koszty, jak sam widzisz rewolucyjnie idą w dół

Ewentualnie zawsze można kogoś poprosić o dokonanie przelewu.

 

A co do pierwszego pytania - sandy yellow w Pactrze to coś jakby A102 - to taki żółty do pojazdów DAK - całkiem ładny. Tego drugiego to nie wiem - zobacz jaki to kolor i dobierz coś na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem kiedyś modelarza który sam robił sobie farby , i byłem w szczerym szoku , bo naprawdę mu to dobrze wychodziło , Pactra ma jeszcze Africa yellow , nie pamiętam numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.