Skocz do zawartości

German Kriegslokomotive Br52 & Railway Gun Leopold K5[E]1/72


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów. Podczas małego odpoczynku od pływadełek chciałem spróbować zmontować "zaległości z szuflad" Początkowo miała to być tylko lokomotywa i działo ale okazało się inaczej To co już mam.

sam1962s.th.jpg sam1958.th.jpg sam1949b.th.jpg

Lokomotywa wyposażona w biżuterię z Edka, Sd.Kfz251/22+Part, Half Track czeka na Edka no i może Leopold doczeka się blaszek. Troszkę drzewek, krzaczków itp.

Jest to mój pierwszy raz wiec liczę na pomoc,podpowiedzi. Temat jest jeszcze otwarty wiec jeśli ktoś ma jakiś pomysł,propozycje co dołożyć to śmiało niech pisze. Z zakupów planuje jeszcze wagon platformę na której ma stać half track lub sam flak no i jeszcze to

00720104027182.th.jpg

Co do wagonów to znalazłem póki co dwóch producentów CMK i Mig może ktoś coś wie więcej, szukam tez żołnierzy. Miała to być mala odskocznia a robi się spory wydatek Całość będzie w takich wymiarach

sam1968o.th.jpg 119x17cm powinno wystarczyć/chyba/

Pierwsze przymiarki i nasyp poszedł do podcięcia i wygląda tak

sam1969.th.jpg sam1970z.th.jpg sam1981.th.jpg

Całość już podcięta i moim zdaniem dożo lepiej, będzie tego mazgrolenia. Czekam na podpowiedzi bo na baty to raczej później. I ważna rzecz, ciekawych proszę o cierpliwość bo nie będzie często i gęsto

ŻYCZĘ WSZYSTKIM WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Nie wiem czy nie lepszym zabiegiem było by wycięcie podkładów z tego gotowca wklejenie ich na wcześniej przygotowane miejsca na torowiska a następnie obsypanie tłuczniem, albo wykonanie nowych podkładów kolejowych z patyczków po lodach będziesz miał na nich fajną fakturę drewna. Planujesz jakąś stację kolejową czy sytuacja będzie miała miejsce gdzieś w polu. Czekam na resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkłady będę wycinał z nasypu a póki co doszedł nowy Leopold Hasegawa + blaszki Jeszcze żeby gdzieś załatwić więcej czasu Umiejscowienie, hm raczej teren ale nie wiadomo jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak tam postęp prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogórkowy dopadł modelarzy, mnie się też trochę udzieliło, ostatnio więcej na świeżym powietrzu niż nad plastikiem. Ale przy okazji kupiłem dzisiaj taki płaskownik z balsy dł 1m, gr 1,5 mm, szer 10 mm właśnie z przeznaczeniem na podkłady do 1/72, mają bardzo fajną fakturę drewna. Koszt takiej balsy 1,80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.