Skocz do zawartości

Ju 87G-1 STUKA 1:72 Academy


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się pochwalić kolejnym modelem , który wyleciał z mojego warsztatu. Wiem , że nie jest doskonały i ma wiele niedociągnięć ale wciąż się uczę. Model znany wszystkim , wyprodukowany przez Academy. Malowany w całości , pierwszy raz aerograłem. Farbki jakie użyłem to Vallejo Model Color. Podkład Motip - słabo trzymaja się vallejo , musze wymienić na inny podkład. Maskowanie wykonane taśmą Tamiya , dokupiłem maski na owiewkę bo nie dałem rady zrobić samemu nawet używając techniki z ołówkiem. Dokupiłem także kalki z hakenkrojcem bo nie było w zestawie. Kalki firmowe nie były aż tak złe , problem miałem z żółtym pasem , który krzywo położyłem ( ale za nic nie chciał dobrze leżeć) i z literami B , które nie chciały się rozpłaszczyć na powierzchni i są trochę pomarszczone Do kalek użyłem płynu mr. mark softer, lakier bezbarwny sidolux, matowy vallejo. Od siebie dodałem pasy w fotelach, trochę w kabinie drutów i zrobiłem lufy z igieł lekarskich. Wash wykonałem używając farby olejnej i white spirit. Lekko przybrudziłem suchymi pastelami i tamiya weathering master, jednak po matowym słabo widać, szczególnie okopcenia z rur

Fotki kabiny:

dsc05968r.jpg

 

dsc05971jd.jpg

 

dsc05975n.jpg

Reszta:

dsc06050xv.jpg

 

dsc06051o.jpg

 

dsc06052vu.jpg

 

dsc06053o.jpg

 

dsc06054l.jpg

 

dsc06055c.jpg

 

dsc06056n.jpg

 

dsc06057g.jpg

 

dsc06059j.jpg

 

Szału nie ma i beretu nie urywa, jednak jest to chyba najlepiej wykonany mój model do tej pory . Spodobało mi się to niemieckie malowanie więc teraz chyba wezmę się za BF109E.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze w pamięci ten zestaw, niedawno składałem... Widzę, że też poradziłeś!

 

Mnie się model podoba, tym bardziej że podobno pierwszy raz malowany aerografem. Całość psuje jedynie nie najlepiej pomalowana osłona, z prześwitami światła na łączeniu z kadłubem. Można to łatwo skorygować pędzlem i gęstą farbką, któy wypełni szczelinę.

 

Czekam na Emila!

 

PS Ciekawe, że skrzydła są od G-2. Błąd pakowania Academy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model.

Kiedyś składałem tego stukasa Academy.

Bardzo ładnie położone kalki, farba też ładnie wygląda, tylko troszkę to wszystko psuje

ta owiewka.Wg. mnie przy takich owiewkach najlepiej wydać to 15 zł na gotowe maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej że podobno pierwszy raz malowany aerografem
A co nie widać , że to pierwszy raz?

To prawda ładny, ale efekt psują kalki B na osłonach podwozia.
Za chol.rę nie chciały sie poprawnie ułożyć, taki już urok kalek Academy, następnym razem pędzlem namaluje
Wg. mnie przy takich owiewkach najlepiej wydać to 15 zł na gotowe maski.
Wydałem te 13 zł na maski jednak przy ściąganiu musiało coś pójść trochę nie tak. Spróbuję poprawić gęstą farbą. Z daleka nie wygląda źle

Po opiniach widzę , że model się podoba , jednak do perfekcji daleka mi droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.