Skocz do zawartości

2CV - Revell - 1:24


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów i być może koleżanki.

 

Po długiej absencji udało mi się przysiąść do nowego projektu.

Wybór padł na kultową 2 CV-kę. Mam nadzieję, że dam radę.

Jest to mój czwarty projekt w karierze i nadal szlifuję umiejętności.

Silnik i podwozie gotowe

Zastanawiam się nad kolorem. Może pistacjowy albo taki jak w filmach z Louise de Funes "Żandarm z Saint Tropez"

Tylko muszę kupić figurkę siostry zakonnej Jeśli macie jakieś sugestie chętnie rozważę.

 

84531908.jpg

52629851.jpg

41656676.jpg

32462438.jpg

64673849.jpg

40503207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tylko cywilne i to youngtimery. Nowoczesne mnie nie kręcą Jeśli chodzi o ciężarówki to też ewentualnie jakieś oldschool'owe typu TATRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, grubsza sprawa ale najpierw skończę chyba w całości. Na takie modyfikacje jestem za cienki.

 

Na tą chwilę auto otrzymało koła, nadkole i część wnętrza

 

89678197.jpg

30824552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię takie modele zwykłych aut - szkoda, że tak mało ich się pojawia na Warsztacie i w Galerii.

Odnośnie modelu: czy pasy na tylnej kanapie są "fabryczne"? Bo konstrukcja pochodzi z czasów, kiedy nawet przednie pasy były rzadkością. Choć z drugiej strony skoro produkowali je chyba do końca lat 80' to może i montowali tylne pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim nakupiłem ciężarówek takie oldtimery były na liście. Z żandarmem możesz poszaleć nawet tak:

citron2cv0123507bc.4712.jpg

Do tego zakonnica, kawałek drogi i 100/10 za niebanalność.

 

Można też złożyć taką ślicznotkę.

cvcvfm.jpg

Jeszcze nie jest za późno, za niebanalność również 100/10

Model bardzo mi się podoba, będę śledził warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły Picasso. Tak jak pisałem to dopiero mój czwarty model i na takie modyfikacje przyjdzie moment. Jak na razie popełniam zbyt wiele błędów żeby robić takie cuda. Bardzo mnie interesuje postarzanie, brudzenie, rdza itp. i te modele które zrobiłem mam zamiar kiedyś "stuningować" w ten sposób. Jeśli chodzi o ten model, który sklejam to chyba jest to wersja z końca produkcji bo są pasy i radio więc wersja wypaśna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było poszpachlować fotele przednie, widać miejsca łączenia form.

Ten człowiek też zaczyna z modelarstwem, przynajmniej tak pisze. Jak widać wystarczy chcieć:

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=17&t=33381

I fenomenalny blog Japończyka, jest w nim kilka trików na postarzanie i kilka starych fur:

http://arakichi.blog.fc2.com/blog-date-201207-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moje zdolności są znacznie mniejsze. Niektórzy z talentem się rodzą inni muszą na niego ciężko pracować.

Nie zmienia to faktu, że zabawa w sklejanie aut sprawia mi ekstra frajdę niezależnie od efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie moje zdolności są znacznie mniejsze. Niektórzy z talentem się rodzą inni muszą na niego ciężko pracować.

Nie zmienia to faktu, że zabawa w sklejanie aut sprawia mi ekstra frajdę niezależnie od efektu

I tak trzymaj zdolności przyjdą same w miarę sklejania kolejnych modeli, jeśli masz czas, fundusze, ochotę i radość z tego co robisz to: klej chłopie, klej jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.