Skocz do zawartości

Ferrari California open top Revell 1:24 by Inskript


Inskript

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak powiedział misioptys - nie ma co rozpaczać. Włożyłeś w to trochę pracy i to widać. Na kolejnych modelach weźmiesz poprawkę na wpadki przy tym Ferrari i będzie lepiej. Jak będziesz robił cywile w przyszłości to mam 2 rady - nie używaj sido jako clear'u na bazę, zaczynaj pracę od kasty (po uprzednim spasowaniu wszystkich elementów). Twardy bezbarwny da Ci możliwość obróbki, nawet jak pojawi się skórka pomarańczowa. Zaczynając od kasty, koncentrujesz cały wysiłek na niej (na początku jest go zazwyczaj najwięcej:)), a jak będziesz zadowolony z efektu to dostaniesz dodatkowego kopa, żeby wnętrze i podwozie wyszło równie fajnie.

 

Pzdr.

 

PS. To EVO to w jakim przedziale wiekowym modelarzy było wystawione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. To EVO to w jakim przedziale wiekowym modelarzy było wystawione?

 

 

Byl to konkurs otwarty bez przedzialu wiekowego, ale z tego co widzialem to wszyscy modelarze to raczej w sile wieku.

 

Postaram sie jeszcze dzis wstawic w Galerii kilka innych fotek z tego show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model mimo twoich narzekań podoba mi się. Jakim podkładem malowałeś?, bo widzę, że nie pokrył on powierzchni tak jak powinien, poprostu spłynął. Niewiem czy o tym wiesz ale przed malowaniem podkładem umyj całe nadwozie w płynie do naczyń. Następnie spłukaj i daj do wyschnięcia "tylko nie dotykaj już modelu gołymi dłońmi, tylko w rękawiczkach". Przed lakierowaniem, przymajmniej ja tak robię a nauczyli mnie tego koledzy z forum, dodam że maluję w piwnicy, spryskuję wodą przestrzeń, spryskiwaczem do kwiatków. Robię to w celu by drobinki kurzy opadły wraz z kropelkami wody. Następnie maluję kilka warstw (cienkich) w odstępach, nie czekam aż lakier wyschnie to musisz sam ocenić, ponieważ lakier schnie różnie w zależności od temperatury otoczenia. Po wszystkim całe nadwozie szlifuję papierami wodnymi i poleruję, albo nakładam Clar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa ;-)

 

JAWKERS: malowałem podkładem MOTIP białym. Wcześniej kasta moczyła się w roztworze płynu do naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.