Skocz do zawartości

Jakie farby kupić do modelu


Alone

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to będzie mój pierwszy model a niechce wydawać wiecej kasy na fajne modele które za pierwszym razem mogę popsuc.

Oki dzięki za kolorki ale czy mam kupić jeszcze jakieś kolory oprucz zielonego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok thx chyba kupię m24 ten 2link tylko teraz tak farby tak na szybko czarny brązowy zielony biały i żółty ? Tak czy jakieś jeszcze kolory?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to jutro kupuje może zaloze warsztat żeby nic niepopsuc i naprawdę wielkie dzięki kiedy będę czegoś jeszcze chciał to się do Ciebie zgłosze :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na h to pewno humbrole które trzeba zmywać rozpuszczalnikami. Farby Pactry są tanie i rozpuszczalne w wodzie. Pilnik znajdziesz na mojehobby. Teraz musze spadać jak masz więcej pytań do mnie to napisz na PW to jutro odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek, to nie musisz kupować żadnych profesjonalnych pilniczków. Wystarczy przejść się do pobliskiego sklepu i kupić coś dla Pań do paznokci ;) Jakiś grubszy metalowy i gładzik szklany lub elastyczny dostaniesz za kilka złotych.

Natomiast dobrze jest mieć dobrą pincetę (albo i więcej, np. prostą, zakrzywioną i samozaciskową). Przyda się przy małych elementach i kalkach.

 

W sumie nie da się wymienić wszystkich potrzebnych narzędzi i to Ci będzie wychodziło samo podczas pracy. Jeżeli Cię to wciągnie, to z czasem będziesz sobie uzupełniał warsztat o coraz lepsze i bardziej wymyślne narzędzia.

Takie niezbędne minimum, to nóż (albo skalpel), nożyczki, pilnik, pinceta, małe obcążki, szkło powiększające albo lupa, jakaś podkładka na stół, pędzle i kilka małych pojemniczków. Do tego papier ścierny (np. 500, 1000 i 2000), kilka igieł czy szpilek, wykałaczki, patyczki do uszu, ręczniki papierowe i taśma maskująca. No i trochę chemii: klej, farby, lakier bezbarwny matowy i błyszczący, rozcieńczalnik, płyny do kalkomanii, szpachlówka i płyn do mycia naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej kolega Jacko wymienił na początek a potem każdy uzupełnia warsztat o to co mu wyda się potrzebne.

Nożyk mogę polecić ten: http://www.mojehobby.pl/products/Noz-AK-3.html - ostry, precyzyjny i ma w komplecie 30 zapasowych ostrzy.

Podkładka na stół czyli mata do cięcia, np: http://www.mojehobby.pl/products/Mata-podkladowa-do-ciecia-format-A4.html - bardzo przydatna rzecz by nie zniszczyć biurka czy stołu.

Rozcieńczalnik musi być dostosowany do rodzaju farb jakie zakupisz, jeśli wybierzesz farbki Humbrol to rozcieńczalnik do farb olejnych, jeśli Pactra to rozcieńczalnik do farb akrylowych lub tak jak podpowiada wielu modelarzy - woda destylowana albo zwykła wódka.

Bardzo ważna w modelarstwie jest też szpachlówka, pozwala łatać wszelkie szczeliny, niedopasowania części.

Kup jeszcze jakąś farbę metaliczną( silver albo gunmetal ) przyda się przy malowaniu jakiegoś karabinu na wieży albo przetarcia gąsienic aby wygladały realistyczniej

Srebrny, gunmetal albo stalowy - któryś na pewno będzie przydatny, do gąsienic ja bym wybrał stalowy.

Lakier bezbarwny błyszczący przydatny bywa przy nakładaniu kalkomanii a bezbarwny matowy lub półmatowy do ostatecznego zabezpieczenia modelu.

Do czyszczenia pędzli przyda się też zmywacz, do farb akrylowych mogę polecić ten: http://www.mojehobby.pl/products/Zmywacz-do-farb-akrylowych.html

 

Edit:

W instrukcji (do Chaffiego) w pierwszej linijce opisu farb są też ich numery odpowiednie dla farb Revella.

Nie ma tam koloru czarnego tylko Antracyt (Revell nr 9) czyli taki bardzo ciemno szary wpadający w czerń do malowania gumowych bandaży kół, może też być "tire black"

Pozostałe farbki wg instrukcji to (jeśli dobrze dojrzałem):

68 - ciemno zielony,

46 - oliwkowy NATO,

91 - stalowy.

Nie musisz oczywiście kupować farbek Revella - możesz znaleźć ich odpowiedniki innych producentów.

 

A skąd ten żółty wziąłeś ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revell robi dwa rodzaje, tradycyjne olejne emelie:

http://www.mojehobby.pl/catalog/Emaile.html

oraz od niedawna farbki akrylowe:

http://www.mojehobby.pl/catalog/Akryle.html

Te akrylowe to tzw farbki "waterbased" i powinno dać się je rozcieńczać wodą/wódką.

Numeracja obu rodzajów farb jest zgodna.

Kiedyś na próbę kupiłem jedną czy dwie akrylowe Revella ale nie pamiętam już jak to się sprawowało.

Malować oczywiście się dało, nie pamiętam już czym rozcieńczałem ale zapamiętałem, że pojemniczki nie miały zbyt szczelnego zamknięcia i z tego względu ich nie kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.