Jump to content

nissan 300zx turbo

MartiniOCP
 Share

Recommended Posts

Witam. Nissan (oprócz blach) jest skończony. Zastanawiam się ciągle nad tablicami. W każdym razie, historia jest Wam znana - miał być pudełkowy, tamiyowski ZX, ale, skończyło się na próbie odtworzenia driftowozu. Lista modyfikacje jest dosyć długa - wnętrze, motor, zawieszenie. Najgorsza z tego wszystkiego była karoseria. Porwałem się na zmianę linii auta - został zmieniony "dziób", przycięty tylny zderzak, wycięte wnęki a'la wersja targa, nakładki, i parę innych detali. W sumie, nie będę gadał, tylko wstawię zdjęcie modelu z pudła i potem moją jego interpretację. Baboli jest sporo, ale ogólnie, cieszę się z kolejnego zakończonego projektu.

Aha, felgi odlał dla mnie messer. Dzięx!:D

Tak miało być:

133976280448_zpsfd366600.jpg

Auto zacznie sesje na lawetce, bo tak je widzę w realu:D

100_6639kopia_zps555bd2b3.jpg

100_6636kopia_zpsc43df677.jpg

100_6635kopia_zpsabd60fdc.jpg

100_6634kopia_zpse543cd54.jpg

100_6632kopia_zps0e777ec5.jpg

100_6629kopia_zps4badeec1.jpg

100_6628kopia_zps6a795763.jpg

100_6626kopia_zps87058c77.jpg

100_6625kopia_zps2b4c000b.jpg

100_6623kopia_zpsfb450cce.jpg

100_6620kopia_zpsb503590d.jpg

100_6619kopia_zpsbd8b2408.jpg

100_6618kopia_zpse14396e1.jpg

100_6616kopia_zps424808af.jpg

100_6611kopia_zps35007258.jpg

100_6610kopia_zpsaa8c3ebc.jpg

pzdr.

Piękna ta bestia

Oglądając te zdjęcia to nawet nie mam pojęcia o jakich babolach mówisz, mi się bardzo podoba, sporo przeróbek - widocznych i tych ukrytych, sporo włożonej pracy i to widać w modelu! Ja jak zwykle jestem pod wrażeniem twojego warsztatu, jadę do ciebie na szkolenie!

Piękna ta bestia

...nie mam pojęcia o jakich babolach mówisz...

zapewne o rejestracyjnych

powiem tak; MariniOCP jest moim mentorem jeżeli chodzi o sklejanie cywili a zwłaszcza lakierowanie. Właśnie jestem po tutorialu o nakladanie lakieru znam jego wszystkie warsztaty i powiem tak że tutaj lakier wyszedł słabo - po prostu jest go za dużo - nie wiem czy autor się ze mną zgodzi?

Dziękuje wszystkim za komentarze:D

MariniOCP jest moim mentorem jeżeli chodzi o sklejanie cywili a zwłaszcza lakierowanie. Właśnie jestem po tutorialu o nakladanie lakieru znam jego wszystkie warsztaty i powiem tak że tutaj lakier wyszedł słabo - po prostu jest go za dużo - nie wiem czy autor się ze mną zgodzi?

Spokojnie z tym mentorem:D Jak sam widzisz, u mnie nakładanie bezbarwnego to ciągła walka, nigdy nie biorę tego za pewnik. Jednak co do grubości powłoki akurat w tym modelu, to nie miałem takiego wrażenia "obrabiając" detale po nałożeniu clearu. Wszystkie szczegóły bardzo ładnie odciskały się na taśmie, co przy grubej powłoce sprawia problemy. Być może mówisz o przedniej, lewej nakładce na błotnik - rzeczywiście wygląda jakby zalał ją bezbarwny. Podczas montażu na nadwoziu (przed podkładem i bazą) wylało mi się na nią za dużo kleju revella, przez co zlała się z nadwoziem i teraz wygląda właśnie jakby była zalana przez bezbarwny. Tak poza tym, byłem całkiem zadowolony z efektu lakierowanie - ale to tylko moje zdanie i, oczywiście, przyjmuję krytykę.

pzdr.