Skocz do zawartości

P-47D Thunderbolt "Bubbletop" - Tamiya 1/48


Mr. Jekyll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako odpoczynek od motocykli w skali 1/12 wziąłem sobie na warsztat P-47D "Bubbletop" z Tamiyi w skali 1/48. Chciałbym na nim wypróbować znane mi dotąd tylko z relacji, nowe dla mnie techniki brudzenia, postarzania, priszejdingi, łosze itp. Spróbuję ponitować też kadłub i skrzydła.

 

Skupię się przede wszystkim na poprawnym czystym sklejeniu modelu. Poprawność merytoryczna/historyczna nie jest dla mnie priorytetem, aczkolwiek wszystkie uwagi i sugestie bardziej doświadczonych w tych ''klimatach'' wezmę sobie do serca.

 

Dodatkowo zakupiłem żywiczne wnęki podwozia (Aires), silnik i celownik (Quickboost), koła (True Detail) i podstawowe blaszki (Eduard). Mam jeszcze kilka kompletów kalek i masek do malowania oznaczeń, jednak ostatecznej decyzji co do wyboru malunku jeszcze nie podjąłem.

Zaopatrzyć się musiałem także w podstawowe, niezbędne (tak sądzę) kolory do samolotów USAAF:

IMG_1337-1_zps98555640.jpg

 

... i zestaw do pędzla:

IMG_1336-2_zps8e7b5620.jpg

 

Tyla mam zrobione na dziś. Kokpit wzbogacony blaszkami Edka. Potrenowałem sobie wash i suchy pędzel - jak wyszło oceńcie sami... :-/

IMG_1361_zps8d6c862e.jpg

IMG_1362_zps77677d9e.jpg

IMG_1363_zps9d0e2923.jpg

IMG_1365_zpse610b1c8.jpg

IMG_1364_zps93856ee4.jpg

 

Usunąłem oryginalne, tamiyowskie wnęki by zastąpić je o wiele lepszymi, żywicznymi Airesa. Potrenowałem sobie w ich wnękach i narożnikach priszejding:

IMG_1354_zps4917f03f.jpg

IMG_4946_zps05053504.jpg

IMG_1366_zpsb8b32cdd.jpg

IMG_1353_zpsa94c6347.jpg

 

Musiałem przerobić też odrobinę kadłub:

IMG_1351_zps041fb356.jpg

IMG_4949_zps56d8132a.jpg

 

 

Dżaźni mnie ten "nowy" photobucket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za opakowania farbek Tamiya - przecież ro zwykłe farby XF?

 

To są tamiyowskie farby pod pędzel dlatego opakowanie nie jest okrągłe do jakiego przyzwyczaiła nas Tamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za opakowania farbek Tamiya - przecież ro zwykłe farby XF?

 

O rany... XF oznacza, że to mat! Tak opakowane są farby olejne!!!

 

To są tamiyowskie farby pod pędzel dlatego opakowanie nie jest okrągłe do jakiego przyzwyczaiła nas Tamka.

 

Ale akryle (te w okrągłych słoiczkach) też się pod pędzel nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.