Skocz do zawartości

orp kaszub 1/400


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

no dobrze a wiec walki kolejny etap, prace w stoczni zwolniły ze wzgledu na ważne projekty w realu

 

ale jakoś tam sie posuwamy do przodu

 

Najpierw jednak odnośnie nieszczęsnego pomostu bojowego i sugestii

 

Powalczyłbyś jeszcze z tym pomostem dowodzenia. (...).Teraz mają wygląd blank średniowiecznego zamku. (...) straszy grubością , że o dachu nadbudówki nie wspomnę.

 

po przemyśleniu wróciłem do korzeni to ma być model test/ pierwsze koty za płoty ze statkiem. Troche i tak wykroczyłem poza plan . A tegp rodzaju przeróbka po paru próbach nie dawała zadowalających mnie rezultatów. Ostatecznie postanowiłem pozostać przy istniejącym wyglądzie, ścieniłem dach (teraz wydaje się być oki ? ) i same pomosty boczne i tak zostawię ... proszę nie bić, podmalowałem wnętrze co by można było już zamknąć i pozbyć sie z puzdereczka tej drobnicy.

DSC02607.jpg

 

przerobiłem armaty dodając lufe, element zamka, boczną płyte i coś na pokrętło - ale ono samo na razie mnie przerosło

DSC02610.jpg

orp_kaszub_modelDSC02598.jpg

DSC02615.jpg

 

zrobiłem dziobowy dzwig - nawinąłem cienką nić metalową na cienki kawałek plastiku i doszedł benben z "liną" - pociągnąłem go do szczytu dźwigu ale ni jak tego mój aparat nie chwyta - w ogóle mój aparat już takie mikroby słabo łapie co widać na fota i za co przepraszam

DSC02616.jpg

 

nie obędzie się bez pytań - może sie uda

czy ktoś ma jakieś zdjęcia/plany aparatów torpedowych - jak to poprawić / jakies pomysły sugestie ?

DSC02622.jpg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Malowanie i tu jest zagwozdka! Mam ten sam dylemat z "Mazurem". Nijak nie jestem przekonany do malowania pokładu kolorem brązu lub beżu. Czy tej klasy okręty miały deskowany pokład- wątpię. Czy cały pokład pokrywano by wykładziną antypoślizgową ? - zgodzę się z pomostem GSD. Jestem skłonny przyjąć iż pokład malowany był podobnie jak większość naszych jednostek w tym czasie - ciemniejszy odcień popieli.( no niech będzie średni szary) Jeżeli się mylę bądź zmierzam w toku myślowym w złym kierunku - niech ktoś użyje obucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie to koszmar ale generalnie z wiadomości prze zemnie zebranych wynika iż kaszub miał brązowy pokład - ale to nie było deskowanie tylko pokład metalowy pomalowany na ten kolor, nie było tam żadnych mat ani niczego takiego, ale wiedza na ten temat jest szczątkowa

dot popielaty pokład to to malowanie wchodzi po roku 30. Wiem ze w 39 raczej polskie jednostki np Mazur miał pokład szary

 

a farba szara to różne odcienie - brana była ta sama którą malowano wagony .... nie kojarzę gdzie ale gdzieś to czytałem wiec dużo to raczej nie dołożyłem w temacie

pzdr

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

wątek zapomniany ale nadal aktywny w warsztacie

Dzieki Orp Podchalanin, którego świetny warsztat pojawił sie na forum, odgrzebałem projekt poniżej kilka fot z kolejnych etapów,

Projekt traktuje testowo może uda sie zrobić mój pierwszy model okrętu

 

orp_kaszub_torpedo_boat_0321.jpg

orp_kaszub_torpedo_boat_0326.jpg

 

orp_kaszub_torpedo_boat_0344.jpg

orp_kaszub_torpedo_boat_0345.jpg

 

orp_kaszub_torpedo_boat_0353.jpg

orp_kaszub_torpedo_boat_0348.jpg

 

orp_kaszub_torpedo_boat_0341.jpg

podkład

orp_kaszub_torpedo_boat_0346.jpg

i prawie na gotowo

orp_kaszub_torpedo_boat_0356.jpg

orp_kaszub_torpedo_boat_0357.jpg

 

teraz mam pytanie na śródokręciu po obu stronach burt jest dźwig (żurawik) do torped - czy ktoś może widział jak to wyglądało albo ma jakieś sugestie z innych jednostek jak mogło - zastrzegam wygląda inaczej niż ten na dziobie

dzięki za pomoc i komentarze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ukończyłem wstępnie nadbudówkę do orp kaszuba, starłem sie podczas prac nad nią z tematem malowani - sladów eksploatacji - washowania etc

i tym samym chciałbym chwilke ten temat poruszyć

 

wiem że wielokrotnie wałkowany na forum ale jako początkujący adept chciałbym zasięgnąc opini / rady mądrzejszych

 

i teraz tak

moja kolejność

podkład

szary

ślady rdzy - naturalne miejsca spływu wody, ten "pypek" pod sterówką na frontowej ścianie, pod oknami (chyba przegiąłem)

wash z ciemnego szarego i niebieskiego z white spirit (nie przecierałem płaskich powierzchni)

 

efekt okiem nieuzbrojonym

nierówna faktora, delikatne przebarwienia etc

efekt na zbliżeniu taki:

sterownia_kaszub.jpg

 

i teraz pytania

1 jak z tą rdzą było/ zaciekami - rozumiem ze rożne szkoły ale chciałbym poznać wasze zdanie

2 czy stosujecie washe a jeśli tak to czy wycieracie do czysta zostawiając tylko w miejscach naturalnego wciekania farby

3 proszę o konstruktywną krytykę tego co tu pokazałem

 

dzieki ! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.