Skocz do zawartości

Mercedes 500SL, fujimi


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wiem, że temat odgrzewany, bo messer niedawno zaprezentował b. ciekawą koncepcję tego modelu, ale ja postanowiłem złożyć go sobie, przy okazji przywracając do łask farby samochodowe, a więc bazę i bezbarwny. Przyznaję się bez bicia, że ziarno w bazie jest sporo za duże, ale - tak jak mówiłem - to bardziej trening niż poważny projekt.

 

Zacząłem od obróbki kasty, a więc najważniejsze sprawy czyli linie podziału. Nie ma co debatować czym je zapuszczać - trzeba ryć. Tyle. Ewentualnie, później, zapuścić jakimś łatwo rozlewającym się olejem. Jednak najważniejsza jest głęboka szczelina. Poza tym, powycinałem wnęki we wlotach powietrza po bokach i na grillu.

 

100_6649kopia_zpsa5a2488a.jpg

 

Do przyciemnienia linii podziału można na etapie podkładu zapuścić jakąś ciemną farbkę. Ja dałem ciemny niebieski.

 

IMAG0208kopia_zpsfbe896f4.jpg

 

IMAG0210kopia_zps5aeefab4.jpg

 

Wypróbowałem metodę odciskania emblematów w folii aluminiowej i, następnie, zalewania ich żywicą. Działa super, ale w przypadku gwiazd z wnękami, itd. ciężko ładnie to obrobić. Sprawdzi się przy okazji jakiś napisów, albo znaczków 2D. Osobiście, może dopadnę jakieś blaszki do merca.

 

IMAG0200kopia_zpsa85f4ba9.jpg

 

Wnętrze - prawie standard, nieduże przeróbki, żeby coś się działo

 

100_6680kopia_zps0a668275.jpg

 

100_6684kopia_zps6229d7a7.jpg

 

100_6689kopia_zps94c060e2.jpg

 

100_6690kopia_zps7b618b7b.jpg

 

Miałem nadzieje na owocne i porządne lakierownie i...

 

Co za g......o!

 

Paprochy, nie wiem, może były w pojemniku, w którym rozrabiam farbę.

 

100_6654kopia_zpseda064e5.jpg

 

100_6652kopia_zps9cadf703.jpg

 

Papier 2500, 3000, 5000 i pasty tamki coarse i fine.

 

100_6674kopia_zpsd07b1b4e.jpg

 

100_6672kopia_zps58b04f8f.jpg

 

i z uszczelkami

 

100_6708kopia_zps9917fa5c.jpg

 

100_6707kopia_zps052c263f.jpg

 

100_6712kopia_zpse2e4eec7.jpg

 

100_6708kopia_zps9917fa5c.jpg

 

Aha, merc będzie miał zmienione felgi. Nie mogłem się powstrzymać i wsadzam 19".

 

100_6701kopia_zps05addef6.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny kolor ,uszczelki wyszły bardzo fajnie,dobrze ,że pomalowałeś też klamki na czarno.Na twoim miejscu nie wkładałbym tych felg wyglądają trochę nie zdrowo,a na oryginale to całkiem fajny klasyk by wyszedł ,ale zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tymi felgami to skłoniłeś mnie do refleksji. 19" ładnie wyglądają, ale - rzeczywiście - jest z nimi bardzo ciasno, szczególnie z przodu, przy skręcaniu. Oryginalne z kolei, są strasznie małe. Czekam na zestaw AMG - może będzie "akuratny"

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci idzie ;)

19" moim zdaniem nieco przesadzone - choć trzeba przyznać że ładnie wypełniają nadkole. Może to wina profilu opony, że wygląda trochę jak traktor. Ultra cienki profil opony, obniżenie rodem z air ride i było by pięknie ;)

 

W moim mercu mam wsadzone 18" AMG na obniżonym profilu opony i dużej "glebie", ale mimo to nadal nadkole wydaje się puste ;/

 

Nie niej jednak warsztat jaki i Twoje podejście mi się podoba, to też powodzenia w dalszych pracach

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięx za dotychczasowe komentarze. Dobrze się stało, że mi wybiliście z głowy te 19. Przyszły dzisiaj AMG i, wg mnie, pasują świetnie. Na sieci znalazłem następujące malowanie tych felg - środek aluminium, ranty chromowane. Chyba ożywiły trochę całość. Kilka zdjęć przed galerią.

 

100_6719kopia_zps6367233b.jpg

 

100_6730kopia_zpsb865fec2.jpg

 

Czarna wstążka z kwiaciarni całkiem fajnie udaję różnego rodzaju siatki

 

100_6733kopia_zpsd954cd05.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.