Skocz do zawartości

IS-2 ZVEZDA - pytanie


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam to tutaj, bo nie wiem gdzie. Mam pytanie dotyczące przygotowania do modelu. Co prawda mam za sobą kilka modeli, ale ten chciałbym zrobić z waszą pomocą. Więc tak:

1- Czy gąsienice mogą pasować od KW-1?

2- Jakie produkty (pigmenty, farby, wash, zacieki, rdza)

3- Na co powinienem uważać podczas budowy.

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

ad.1 Gąski w czołgu KV-1, 2 były inne od tych zakładanych w Is-ach 1,2,3 i JSU-122,152.

ad.2 Farba zielona jakiej byś nie użył i tak będzie dobrze byle nie pastelowe kolory!

Pigmenty- ja zaopatrzyłem się w zestaw suchych pasteli wychodzi taniej niż specyfiki mig-a czy innej firmy.

Do wyłoszowania potrzebujesz ok 10-15% czarnej farby i 85-90% rozcieńczalnika do tej że farby.

By zrobić zacieki potrzebujesz dwa, trzy kolory brązu i czarny, brązami zrobisz plamy rdzy od świeżych po stare,

czarnym w zależności od ilości rozcieńczalnika za symulujesz rozlane paliwo, olej, smary. Ślady zrobione miękkim

ołówkiem odtworzą wytarcia farby do gołego metalu(stali) w miejscach często na to narażonych (włazy, pokrywy,

zamki i uchwyty).

Rdze możesz zrobić farbą, pastelami a nawet brązowa kredką ołówkową (dobrze zaostrzona). W zależności czy

pojazd jest wysłużony czy też w miarę nowy.

Więcej o tajnych tajnikach malowania, łoszowania i ogólnego upiększania znajdziesz na tym forum pod

zakładką TAJNIKI MODELARSKIE.

ad.3 Model Zwiezdy jest już leciwy i ma swoje wady ale nie jest zły. Trochę dobrych chęci i uporu zrobi z tego

zestawu coś fajnego.Zestawowe gęsi to tragedia z makabrą, klejąc kadłub trzeba zwrócić uwagę na to ze po

złożeniu połówek kadłuba dolnej i górnej i zmontowaniu zawieszenia gąski będą prawie tarły o spody

błotników a w originale jest spory prześwit. Musisz wklejic z przodu i tyłu kadłuba 2mm grubości pręcik

z polistyrenu, po tej akcji czeka cie trochę szpachlowania, szlifowania. wszelkie uchwyty poręcze warto

zrobić z odpowiedniej grubości drucika. Kiepskiej jakości plastik twardy i kruchy ciężki w obróbce.

Zbyt duże " ugięcie ,, kół nośnych na drążkach skrętnych model wygląda jak by położył się na brzuchu, trzeba

inaczej je wklejic niż to proponuje producent ,należało by rozwiercić miejsca ich montażu i skierowac z 2 mm do

dołu drążki kół nośnych.

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Trochę mnie to przeraża, ale wielkie dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że jak wstawię warsztat to będziesz czasem zaglądał.

PS Czy mogę kleić polistyren klejem modelarskim typu tamiya czy muszę kupić, np. to http://allegro.pl/klej-modelarski-do-polistyrenu-z-igla-30-ml-i3197690261.html

Następnie gąski mogą być?

http://allegro.pl/friulmodel-atl-54-gasienice-do-is-1-is-2-is-3-i3164579338.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kubuś, pasują gąski, tylko troszkę roboty z drucikami jest, ale efekt będzie bombowy. Klej jaki uważasz do polistyrenu, może być klej CA. Ja lubę klej lemon od wamodu, ładnie nadtapia i spaja elementy Tam gdzie nie chcę stapiania używam kleju CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3- Na co powinienem uważać podczas budowy. .

Czytałem recenzję tego modelu (i opis budowy) w starym radzieckim magazynie modelarskim. Autor stwierdził, że błędne jest położenie na płycie czołowej "wizjera" kierowcy. Sądząc po zdjęciach jest trochę za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.