Jump to content

lachim1902

Members
 • Posts

  61
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lachim1902

 1. Bardzo fajnie się prezentuje!!! Mam jedno ,,ale" dotyczące zabrudzeń na płycie nad silnikowej wygląda to tak jak by olej w silniku się zagotował i włazami rewizyjnymi wykipiał, ewentualnie 100 gram frontowego zamieniło się w 1000 gram i tankistom pomyliły się wlewy oleju. Pozdrawiam Michał.
 2. Elegancko!!! Wnętrze reflektora z przodu trochę mi przeszkadza.
 3. Ten też urodziwy !!! Tu gęsi lepiej się układają niż w ciemniejszym braciszku. Pozdrawiam.
 4. Rudy jaki by nie był ,zawsze będzie piekny!!! Mi się podoba. Pozdrawiam.
 5. W tym wątku znajdziesz plusy i minusy Mengowego Bengala.
 6. Witaj. Model podobno jest ciężki w składaniu ale to zasłyszane opinie. Moze odezwie sie ktoś kto miał z nim do czynienia. Zimmerit był stosowany do września 1944 roku później zrezygnowano z nakładania tej pasty. Więc kamuflaże wykonane po tej dacie będą jak najbardziej właściwe.
 7. Trzecia część o T-34 nadal jest dostępna? Jeśli tak to proszę o rezerwację.
 8. Maluj waść czekania oszczędź!!!
 9. Perfekcyjnie złożony. Jak dla mnie stz-ty mają wiecej urody niz inne t -34. Jeżeli mogę zaproponować malowanie to zrób gołe nie malowane płyty pancerne. Pozdrawiam.
 10. Co by było gdyby podpisano pakt Ribbentrop- Beck? Me bf 109, Me 110, Fw-190? Pozdrawiam.
 11. Witam serdecznie. Pamiętaj o zimmericie wszystkie K.T. z wieżą porsche były pokryte tą pastą.
 12. Witaj! Czy aby dobrze przykleiłeś mocowania na tyle wieży? Pozdrawiam Michał.
 13. Niech ci będzie wygrałeś Pozdrawiam.
 14. Może przejeżdżał przez rzeczkę, strumyk koła się wyczyściły a reszta suchego błocka została? Czy gąsienice zawsze są rude jak Magdalena Walach???
 15. Pięknie wykonany. Mam go na składzie troche się go boje widząc co jest w pudełku. Pozdrawiam Michał.
 16. Pantera wyszła elegancka. Mam dwa ale do zimeritu, był szaro-żółty, kremowy, ciemno-żółty. Następne ale, zimmerit był rodzajem szpachli wiec na załamaniach i na obiciach powinien się kruszyć. Pozdrawiam Michał.
 17. Praca Piękna!!! Ale czy krasnoludek nie powinien mieć czerwonej czapeczki, koszyczka z jagodami i słodkiej minki ???
 18. Model jak ta lala, mi się podoba!!! Zwiezda jest wymagająca ale jak się przyłożysz do niej to daje świetne efekty. Coś na zasadzie nie taki diabeł straszny jak go malują . Pozdrawiam Michał.
 19. Spróbuj zrobić z plasteliny kulki ,wałki o wielkości potrzebnej aby uzyskać odpowiednie ugięcie, zwis górnego odcinka taśmy . Nastepnie delikatnie docisnij z góry do wieżchu koła a w powstałą szczeline wsuń plastelinę. Dolegającą gąske przyklej klejem typu super glue. Trzeba tylko mieć nadzieję że taśma sie nie zerwie albo koło napinające. Plastelinę załóż na pierwsze i ostatnie koło, wrazie potrzeby postąp tak samo ze środkowym odcinkiem taśmy . Bądz ostrożny. Pozdrawiam Michał.
 20. Witaj. Możesz zostawić bez szkła reflektor ale możesz tez zrobić szkło z bezbarwnego dwuskładnikowego kleju epoksydowego. Malujesz wnętrze lampy na srebrno( żarówkę zmajstrować można z łebka od szpilki lub wyciągnąć nad płomieniem plastikowy pręcik by zrobić kuleczkę na jego końcu zbliż pręcik do płomienia tak by na końcu zaczęła tworzyć się kuleczka). Klej mieszasz i wypełniasz nim lampę tworząc odpowiednia wypukłość, po kilku minutach masz lampkę jak ta lala. KLEJ: http://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/kleje/kleje-reparacyjne/dwuskladnikowy-klej-epoksydowy-repair-epoxy-universal-pattex,p56008,l1161.html
 21. Witaj. ad.1 Gąski w czołgu KV-1, 2 były inne od tych zakładanych w Is-ach 1,2,3 i JSU-122,152. ad.2 Farba zielona jakiej byś nie użył i tak będzie dobrze byle nie pastelowe kolory! Pigmenty- ja zaopatrzyłem się w zestaw suchych pasteli wychodzi taniej niż specyfiki mig-a czy innej firmy. Do wyłoszowania potrzebujesz ok 10-15% czarnej farby i 85-90% rozcieńczalnika do tej że farby. By zrobić zacieki potrzebujesz dwa, trzy kolory brązu i czarny, brązami zrobisz plamy rdzy od świeżych po stare, czarnym w zależności od ilości rozcieńczalnika za symulujesz rozlane paliwo, olej, smary. Ślady zrobione miękkim ołówkiem odtworzą wytarcia farby do gołego metalu(stali) w miejscach często na to narażonych (włazy, pokrywy, zamki i uchwyty). Rdze możesz zrobić farbą, pastelami a nawet brązowa kredką ołówkową (dobrze zaostrzona). W zależności czy pojazd jest wysłużony czy też w miarę nowy. Więcej o tajnych tajnikach malowania, łoszowania i ogólnego upiększania znajdziesz na tym forum pod zakładką TAJNIKI MODELARSKIE. ad.3 Model Zwiezdy jest już leciwy i ma swoje wady ale nie jest zły. Trochę dobrych chęci i uporu zrobi z tego zestawu coś fajnego.Zestawowe gęsi to tragedia z makabrą, klejąc kadłub trzeba zwrócić uwagę na to ze po złożeniu połówek kadłuba dolnej i górnej i zmontowaniu zawieszenia gąski będą prawie tarły o spody błotników a w originale jest spory prześwit. Musisz wklejic z przodu i tyłu kadłuba 2mm grubości pręcik z polistyrenu, po tej akcji czeka cie trochę szpachlowania, szlifowania. wszelkie uchwyty poręcze warto zrobić z odpowiedniej grubości drucika. Kiepskiej jakości plastik twardy i kruchy ciężki w obróbce. Zbyt duże " ugięcie ,, kół nośnych na drążkach skrętnych model wygląda jak by położył się na brzuchu, trzeba inaczej je wklejic niż to proponuje producent ,należało by rozwiercić miejsca ich montażu i skierowac z 2 mm do dołu drążki kół nośnych. Pozdrawiam Michał
 22. Witaj. Masz dwie opcje jedna to kupić zestaw firmy Anubis opis poniżej. http://www.network54.com/Forum/47208/thread/1169239596/1169436276/Anubis+T-34-85+D5-T+turret+is+out+and+looks+great+%28many+pics%29 Zrobić od podstaw na forum modelworku znajdziesz co i jak. Pozdrawiam.
 23. Widzę ze robisz wczesną wieże z D5-T pamiętaj otworach strzelniczych? Pozdrawiam Michał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.