Skocz do zawartości

ATEŃSKI HOPLITA V Century od Mini Art skala 1:16


RCTRAX-PL

Rekomendowane odpowiedzi

Z ostatniej dostawy plastików wydobyłem dla siebie figurkę Ateńskiego Hoplity. Figurka jest duża, w skali 1:16 więc powinno się ją fajnie malować.

Niestety wypraska od Mini Art wymusi na nasz użycie dużej ilości szpachli, szpachli i jeszcze trochę szpachli ;)

Rysunek na tarczy zmieniam na byka z Komturii Grudziądzkiej. Zbroję zrobię z brązu bo raczej w tym okresie takie były. Pewnie po drodze jeszcze coś do głowy wpadnie.

 

Jest to moja pierwsza figurka i na niej chcę nauczyć się malowania ciała oraz używanie farb olejnych. Zobaczymy jak wyjdzie

Moją tygodniową pracę przedstawiam na poniższych fotkach:

 

Szlifowanie i sklejanie:

 

file.php?id=4249

 

file.php?id=4248

 

Malowanie ciała:

 

file.php?id=4289

 

file.php?id=4288

 

file.php?id=4287

 

file.php?id=4286

 

file.php?id=4285

 

Postanowiłem dodać jeszcze trochę kontrastu na skórze:

 

file.php?id=4311

 

Teraz wszystko schnie więc zajmuję się malowaniem tarczy i sklejaniem pozostałych elementów.

Jutro też czeka mnie wizyta w sklepie plastycznym bo muszę dokupić kilka farb do wykonania malunku zbroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Moim niedoścignionym wzorem jest kolega artur_szu z forum Koszalińskiego Plutonu Modelarskiego - extra robi! Jak tylko czas pozwoli, to będę wrzucał postępy prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkład dałem piaskowy kolor akrylowej pactry. Jak wyschła na nią położyłem 4 kolory olejnych Talensów: dwa brązy, zółty i biały. Zacząłem od ciemnej brązowej, potem jaśniejszą robiłem światłocienie, potem żółtą rozjaśniałem i na koniec jeszcze więcej dołożyłem kontrastu białą.

 

Wczoraj dokupiłem sobie retarder do akryli i następną figurkę pomaluję tylko akrylami i napiszę Wam co dla mnie jest fajniejsze.

Bez retardera malowałem figurki bitewne ale słabo wychodziły przejścia pomiędzy kolorami. Może z retarderem będzie lepiej.

 

Jak na razie jednak jestem fanem ojelnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miałem w weekend chwilkę, żeby popracować nad zbroją z brązu. Przetarcia i światło zrobiłem na wypukłych elementach zbroi. W załamaniach pozostawiłem ciemną zieleń.

 

file.php?id=4325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie męczyło więc zmodyfikowałem kolorystykę zbroi...

Zastanawiam się czy nie podkreślić jeszcze ciemnym brązem wklęśnięć zbroi. Będzie większy kontrast.

 

file.php?id=4326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie odzywałem ale myślę, że do końca tygodnia pokażę postępy prac.

Czasu trochę straciłem, gdyż jako "lokalny patriota" dokupiłem farby olejne innej firmy w sklepie dla plastyków. Niestety mimo, że zachwalane przez sprzedawcę nie umywają się do Talensów Rembrandta. Na eksperymentach straciłem masę czasu :(

 

Nie ma co eksperymentować tylko brać farby sprawdzone!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Troszkę dłużej zeszło ale wreszcie udało się pomalować całość. Jeszcze buduję dioramę więc na potrzeby tego zdjęcia tarcza i włócznia nie są przyklejone. Lepszej jakości zdjęcia porobię później...

 

file.php?id=4398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego. Właśnie przywiozłem go z festiwalu z Torunia gdzie otrzymał wyróżnienie. Co prawda to wyróżnienie jedno z bardzo, bardzo wielu ale cieszy bo to pierwsza moja figurka i w dodatku oceniał między innymi Aleksander - ten od ALEKSANDER MINIATURES Oczywiście w podzięce kupiłem jego figurkę Będzie jak znalazł na kolejny konkurs ))))

Za parę dni sfoce ją i wystawię na forum w pełnej krasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już nowe figurki do rozwijania warsztatu. Teraz już wiem, że figurki mnie rajcują więc zamówiłem te nowe w bardzo dobrej jakości. Lepsza jakość, lepsza cena

 

Oto moja pierwsza pomalowana figurka.

 

file.php?id=4451

 

file.php?id=4450

 

file.php?id=4449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.