Jump to content

RCTRAX-PL

Members
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Personal Information

 1. Ja jednak uważam, że ma i to bardzo duże bo odlewy żywiczne są wykonane o wiele dokładniej niż plastikowe wtryski. Końcowo taka figurka wygląda o wiele lepiej nie licząc, że i pracuje się przy niej przyjemniej bo nie trzeba wymyślać jak rozkłada się światłocień. Wystarczy porównać żywiczne Pin-Upy od Andrea a np Pin-Upy plastikowe od Master Boxa.
 2. Bardzo ładne malowanie oraz światłocienie. Jedyne czego mi brakuje, to mieszania kolorów bo czarny nigdy nie jest tylko mieszaniną szarości czy srebro srebrem - chyba, że zdjęcie tego nie oddaje. Np na kolczugę, dobrze jest nakładać niebieski INK - daje to o wiele większą głębię i bardziej realistyczny efekt.
 3. Reklama to nie jest bo towar u nas raczej nie dla modelarzy redukcyjnych. A nick kiedyś taki założyłem i mi tak już zostało - dziś wolałbym mieć inny - chyba że admin jest mi to w stanie załatwić Bo niestety kalki, o których piszesz faktycznie gorzej się kładą a i model w takiej małej skali wymaga żeby był dokładniej wyrzeźbiony. Kładłem te kalki więc mam porównanie. Dobra kalka i jedno oko robisz poniżej minuty z efektem jak w moim najnowszym Pin-Up od Master Boxa. Jest to odlew plastikowy więc i do jakości odlewu żywicznego jemu daleko a mimo to kalka kładzie się i wygląda bardzo dobrze.
 4. Reklama to nie jest bo towar u nas raczej nie dla modelarzy redukcyjnych. A nick kiedyś taki założyłem i mi tak już zostało - dziś wolałbym mieć inny - chyba że admin jest mi to w stanie załatwić Bo niestety kalki, o których piszesz faktycznie gorzej się kładą a i model w takiej małej skali wymaga żeby był dokładniej wyrzeźbiony. Kładłem te kalki więc mam porównanie. Dobra kalka i jedno oko robisz poniżej minuty z efektem jak w moim najnowszym Pin-Up od Master Boxa. Jest to odlew plastikowy więc i do jakości odlewu żywicznego jemu daleko a mimo to kalka kładzie się i wygląda bardzo dobrze.
 5. Temat pojawia się raz na jakiś czas bo wiadomo, że twarz i oczy w figurce robią te WOW! Dziś chciałem zaprezentować Wam mój efekt wykonania oczu za pomocą dedykowanych kalek. Jeśli będziecie chcieli, to napiszę dokładnie krok po kroku jak to robiłem. Tymczasem efekt końcowy prezentuje się jak na poniższym zdjęciu:
 6. Lepszy od Romla - jak żywy Jakich kolorów używasz do malowania twarzy ?
 7. Popiersię pomalowane extra. Gratki! Jedyne co mi przeszkadza, to kolor nosa. Rozumiem, że chciałeś go oświetlić ale wygląda do całości bardzo płąsko i jakby z plasteliny doklejony do całości.
 8. Wygląda kozacko ! Zrób mu jakąś wypasioną podstawkę np z poszatkowanymi ciałami zalegającymi na urwisku skalnym I oczywiście całość ochlap Citadel Technical Blood for the Blood God.
 9. Twarz i ubiór extra Skoro piszesz, że kolory przekłamane, to trochę ciężko się wypowiedzieć. Kolczuga może ma, powinna być pomalowana błękitnymi inkami iraz biłą farbą rozbłyski. Nie wiedzię czy tak robiłeś. W całym modelu razi mnie po macoszemu potraktowany miecz. Rozumiem, że malowałeś go na końcu całości ?
 10. No to zmień brąz innego elementu figurki. Chodziło mi tylko o to, żeby była większa różnorodność odcieni brązu.
 11. No to zmień brąz innego elementu figurki. Chodziło mi tylko o to, żeby była większa różnorodność odcieni brązu.
 12. Dzięki spiton, to ja jeszcze dołożę link do filmiku:
 13. Fajny metaliczny efekt. Po zakupie wosków przestałem używać akryli metalicznych. Płaskie powierzchnie można polerować używając większej siły i efekt odbicia jest lepszy. Kolory past ze sobą mieszam. Biorąc pod uwagę, iż się maluje jak olejami to w bardzo prosty sposób cienujemy model. Dużo prościej niż non metalikiem czy metalicznymi akrylami i washem czy inkiem. No może prócz inka bowiem akryl metaliczny plus INK nanoszony aero, to też bardzo prosty i efektowny sposób na modelowanie światła.
 14. Fajny jest model - to pomaga ;) To jest niedawna nowość od AK Interactive. Wosk, pasta o różnych (chyba 10ciu) odcieniach. Maluje się jak farbami olejnymi. Rozcieńczać można White spiritem. Ponoć po dobrym rozcieńczeniu można malować aero. Po krótkim schnięciu polerujemy wacikami kosmetycznymi. Fajny efekt
 15. Zafunduj sobie do takich prac krótkie włosie pędzelka, tak na 3-4 mm i wielkość max 4/0 Dzięki niemu będziesz mógł dokładniej pomalować detale a i pióra malowane nadadzą realizmu. Długie włosie bowiem się ugina i ciężko się maluje drobiazgi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.