Skocz do zawartości

Jak zrobić drzewa na makiete??


olej

Rekomendowane odpowiedzi

1. z cienkiego drutu - bierzesz pęczek i skręcasz ze sobą, jak masz już skręcony pień rozdzielasz na kilka wiązek i dalej skręcasz robiąc gałęzie rozdzielajac co jakiś czas na coraz mniejsze gałązki; oblepiasz pień i grubsze gałęzie jakąś masą (np. papierową), malujesz, smarujesz gałęzie klejem i posypujesz listowiem (np. przyprawy) lub igłami (np. trawka kolejowa lub pocięty sznurek)

 

2. korzonki roślinek - dobierasz kawałki pasujace do drzewka i doklejasz gałązki do głównego pnia, dalej j.w.

 

3. patyk np. po wacie cukrowej, nawiercasz i doklejasz gałązki (np. z drutu), sposób głównie do iglastych, dalej j.w.

 

4. mech norweski - kupujesz i masz imitację "drzewka" - głównie do 1/72

 

itd.

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może z czego wykonano liście?

roślinność Heki (coś w rodzaju drobniutkiej gąbki) oraz Polak-naturex i Noch-Laub-foliage, nie znam tych dwóch ostatnich - pewnie materiały podobne do Heki lub jakiś inny rodzaj posypki

jak najedziesz myszką na zdjęcie pokaże się opis z jakiego materiału wykonano drzewko na zdjęciu

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał tanio ale nie szybko wykonać efektowne liście to poniżej sposób z rosyjskiej książki Iskustwo dioramy, potrzebna nam będzie metalowa rurka, którą trzeba sobie troszkę odpowiednio wygiąć i.. suche liście

 

rysunki mówią same za siebie

licie1.jpg

 

licie2.jpg

 

licie3.jpg

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś chciał tanio ale nie szybko wykonać efektowne liście to poniżej sposób z rosyjskiej książki Iskustwo dioramy, potrzebna nam będzie metalowa rurka, którą trzeba sobie troszkę odpowiednio wygiąć i.. suche liście

 

rysunki mówią same za siebie

licie1.jpg

 

licie2.jpg

 

licie3.jpg

 

Jędrek

 

 

 

Nio Jędruś to dobre jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej alteratywy do takich liści nie ma (pomijając sypanie przyprawami, które całkiem nieźle wyglądają) - zostają fototrawione (np. Aber) lub cięte laserowo (np. Plus Model lub Kamizukuri)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja to robię w taki sposób:

1) Znalazłem chwasta, który miał dużo małych, że się tak wyrażę gałązek. Wyrwałem chwasta

2) Obdarłem go z liści i suszyłem kilka dni zielonym do góry.

Po wyschnięciu farbą w sprayu na bazie lakierów żywicznych zakupioną w Castoramie m-ki Dupli-Color ( koszt ok.8,5 PLN za puszkę), koloru brązowego, pokryłem całe "drzewko". Po jej wyschnięciu, "koronę" chwastu pokryłem tą samą farbą, ale koloru zielonego. Pozostawiłem następnie na ok. 30 minut do wyschnięcia ale nie całkowitego. Dzięki temu mogłem "koronę" drzewka uformować w interesujący mnie kształt. Później gdy drzewko wyschło to koronę pokryłem wikolem i obtaczałem ją w posypkach modelarskich w różnych odcieniach zieleni i wyszło mi takie coś, ale to jeszcze nie końcowy efekt, bo muszę pień potraktować jakimiś innymi farbami, pocieniować itd.

 

af3672626d852cbcm.jpg

e6ff30c16e8ccd83m.jpg

7b338be2bd3e8640m.jpg

fa9f282064c4b369m.jpg

633b05536442a7cdm.jpg

5d7f9c7a3ee7bd11m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w necie krążyła strona jakiegos gostka, który wykonywał zarąbiste drzewka z zielska zwanego 'komosą ciernistą" (ma ktoś może sznurka do tej strony ?). Można toto kupić na alledrogo w formie krzaka lub ziarenek i w tym drugim przypadku wychodować sobie drzewka i przy okazji zdobyć sprawność ogrodnika :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.