Skocz do zawartości

Niesmiertelna jedenastka


BRAVO112

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim

Jestem na forum dopiero od dzis choc modelarstwem zajmuje sie juz dlugo.

Pytanie do wszystkich: czy doczekamy sie kiedykolwiek poprawnej i dobrze zrobionej jedenastki?

Pytam dlatego, bo modele Heller, Revella (brr), Plastyka czy Misterhita sa bardzo stare i niestety nie pozbawione wad. Dla dobrego modelarza to zaden problem Niby tak ale... Na dodatek modele sprzedawane przez Misterhita pokazuja uszkodzenie (zalanie kwasem???) formy na skrzydle. I to w miejscu , gdzie odwzorowanie blachy falistej jest niezle.

Wiem. To temat stary jak swiat ,ale w zeszlym tygodniu znalazlem cos w necie:

P11-c zrobiona perfekcyjnie w grafice wektorowej 3D !!! Do zrobienia formy nie potrzeba nic wiecej. Moze by z gosciem porozmawiac i wyslac model do HB albo Revella?

Jesli chcecie popatrzcie: LUXOLOGY.com

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeroplast? Nie jestem pewien czy maja odpowiednia technologie. Revell ma na pewno bo malo braklo a bym u nich pracowal - nie wyszlo. Chinczycy technologie i pieniadze maja. trzeba by tylko im apetytu na jeszcze wieksze pieniadze ze sprzedazy zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by z gosciem porozmawiac i wyslac model do HB albo Revella?

Jesli chcecie popatrzcie: LUXOLOGY.com

Pozdrawiam

 

Strona, którą proponujesz może i zawiera rysunki Jedenastki, ale nie znalazłem ich niestety.

Tylko nie HB

Revell? No może, ale czemu tak jak przedpiśca wspomniał nie Aeroplast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wiem ze od modelu w 3D do zrobienia form dluga droga ale nie az tak bardzo dluga.Mozna spojrzec na Edka. Zrobili porzadny model w 3D na 1:48 i w ciagu roku( moze troche wiecej) przeskalowali na 72 a to juz cos. Oczywiscie potrzebny kapital i dobre checi.

Na strone LUXOLOGY wpadlem przez przypadek przez googla. Modelarz ze Szwecji o polskim nazwisku zabawial sie wlasnie ta jedenastka i powiem szczerze - bilem brawo. Sam siedze na Catii V5 i wiem ile przy tym pracy choc jego program to cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku krążyły słuchy, że Azur/MPM przymierzają się do takiej produkcji w skali 1/72 na fali sukcesu PZL P-24, a także na wzgląd, że było wiele rumuńskich "jedenastek", co pasuje do ich sub firmy AZUR-FROMM.

W skali 1/32 być może powstanie supermodel f-my SILVERWINGS z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAVO112, czy o te grafiki chodziło Tobie, kiedy pisałeś:

Do zrobienia formy nie potrzeba nic wiecej

Jeżeli tak, to powiem Ci że to można śmiało wyrzucić do śmieci i robić raz jeszcze. P-11 zrobiona świetnie, szczęka opada, ale niestety jest to model 3D samolotu, a nie modelu, a to zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Chyba nie jest tak zle z ta jedenastka. Zajmuje sie konstrukcja w 3D od 20 lat i jesli mamy cos w 3D to mamy i mozemy to kroic zmieniac i na przyklad dzielic na czesci i kroic formy. Wiem - dluga droga. Ale moze by tak cos specjalistom zaproponowac?( Revell und co) Sprobuje namierzyc pana Lejczaka i z nim na ten temat porozmawiac. A wracajac do Czechow i ich P-24. Ladna P-24??? Moze tak ale skrzydla skopane jak diabli. Czy wezma sie za P-11? Moze tak , ale przedtem powinni choc na plany spojrzec. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje sie konstrukcja w 3D od 20 lat i jesli mamy cos w 3D to mamy i mozemy to kroic zmieniac i na przyklad dzielic na czesci i kroic formy.

Oczywiście, że można, tylko że zmian było by tyle, ze szybciej i łatwej będzie to narysować od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinczycy technologie i pieniadze maja. trzeba by tylko im apetytu na jeszcze wieksze pieniadze ze sprzedazy zrobic.

Przy takim podejściu niedługo nasz kraj zostanie wymazany z mapy europy.

Historia lubi się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI

wiem wiem. Tez wolalbym zeby nasza polska firma zrobila piekna jedenastke , karasia i losia. Rzeczywistosc jest jednak taka, a nie inna. Zrobiona przez , juz nie wiem kogo,jedenastka i sprzedawana dzis przez Misterhita byla niezla. Porownywalem ja z Hellerem i powiem szczerze wybralem nasza. Niestety. Ludzie, ktorzy zajmuja sie produkcja plastikowych modeli traktuja te cala historie jako zlo konieczne. Przepraszam za slowo: odpieprzyc robote i do domu. Dlatego tez, zrobiona wedlug mnie bardzo dobra struktura skrzydla na P-11 wylysiala, bo jakis gamon pracowal w akordzie i wyrzucal jeszcze gorace wypraski z formy. To powodowalo wlasnie lysienie skrzydel w najgrubszym miejscu. Ze mozna inaczej pokazal ktos inny. Ta sama forma ale lysiny juz nie ma , bo ktos zrozumial ze trzeba poczekac dwie minuty. Ale zeby nie bylo za dobrze, w trakcie przeprowadzki czy czegos tam zalano forme kwasem ( chyba) i dolna powierzchnia skrzydla, choc juz bez lysiny - jest uszkodzone. Ech Dopoki tak dalej bedzie musimy rzezbic w drzewie. A czasu coraz mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.