Skocz do zawartości

32 FORD STREET ROD - Revell 1:8 + Warszawa M20 - DA 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaczynam żałować że nie zacząłem prenumerować DA żeby złożyć ten kultowy samochód

 

Ixo (firma produkująca ten model) ma umowę z DeAgostini, po zakończeniu kolekcji będzie można kupić model cały w wersji złożonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie pytanie. Tym alcladem jak malowałeś to dawałeś pod to jakiś podkład?

Owszem dawałem, najpierw szarą Pactrę, a na nią ALC-305 Gloss Black Base i dopiero wtedy pryskałem ALC-307 Chrome. Na koniec psiknąłem cienką warstwę sido, ma to uchronić chrom przed ścieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model już nie długo będzie cały co nie?

Oj do końca jeszcze bardzo daleko tym bardziej, że na warsztacie mam nie jeden, a dwa modele.

 

Kilka dni temu dostałem kolejne dwa numery z częściami do Warszawy jest ich tyle, że zastanawiam się czy aby na pewno kolekcja skończy się na setce

A w Fordzie, hm zaledwie wstępnie przeszlifowałem i skleiłem stelaż dachu.

 

8ee5dec830517b40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałem kultowe auta prl-u i też było zapewnienie że będzie 80 numerów.

Zbierałem do 115 i sobie odpuściłem.

Szkoda bo kolekcja fajna, tyle że ja już na nią nie miałem miejsca w domu, a numery były zwyczajnie przeciągane.

Niestety moja kolekcja poszła na sprzedaż gdzie miałem na niej straszne plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierałem kultowe auta prl-u i też było zapewnienie że będzie 80 numerów.

Zbierałem do 115 i sobie odpuściłem.

Szkoda bo kolekcja fajna, tyle że ja już na nią nie miałem miejsca w domu, a numery były zwyczajnie przeciągane.

Niestety moja kolekcja poszła na sprzedaż gdzie miałem na niej straszne plecy.

W Twoim przypadku chociaż o tle miałeś dobrze, że mogłeś zrezygnować z dalszych zakópów, a i tak miałeś całe kompletne modele. Natomiast ja chciał nie chciał muszę dobrnąć do końca prenumeraty bo w przeciwnym razie będę miał tylko kupę złomu

 

No fajnie. Ja nie mogę się doczekać kolejnego upa do Warszawki

Jak pisałem wcześniej wiele tego nie ma bo zaledwie dwie poprzeczki, wzmocnienia ramy i część wydechu, ale skoro ckni ci się za Warszawką to zrobiłem kolejną fotkę. Tłumik i rurę ze względu na widoczne szwy musiałem obrobić i ponownie pomalowałem, to samo zrobiłem ze wszystkimi czarnymi elementami.

 

684ec161aad0d927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pora na małą aktualkę, małą bo niewiele jest do pokazania.

Maska silnika miała przebarwienia, a na osłonie podczas polerki popękał lakier dlatego postanowiłem zmyc z nich farbę i pomalować od nowa - obecnie moczą się w dot-4.

Alcladem pomalowałem kolejną partię drobnicy:

28bfb4aa88161a36.jpg

 

Zmontowałem deskę i dorobiłem w niej przełączniki. Na fotce gałki są różnej wielkości ale na żywo tego tak nie widać więc nie będę już poprawiał:

04e4eafd0dfede9b.jpg

2f704d52d35cc52b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponad miesiąc czasu minął od ostatniej aktualki więc pora zamieścić następną.

Numery 40 - 45 to druga połowa wydechu, zbiornik z wlewem paliwa, nadkola i podłoga bagażnika. Trochę jestem zdegustowany wyglądem i mocowaniem zbiornika paliwa ale, że pełni on funkcję wyłącznika prądu i jednocześnie pojemnika na akumulatory więc jakoś to przełknąłem.

Fotki:

 

c9b40a33040f1d77.jpg

5e38ac88a6d5144b.jpg

4597f14b4848e5e1.jpg

f4bf9afb4e7147ee.jpg

df76c18c2fb7177a.jpg

7713423fefe888b0.jpg

134f48f71a917660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pora na małą aktualkę .

Posiadam już wszystkie elementy do złożenia drzwi (do Warszawy). Na razie nie montuję ich gdyż chcę wymienić tapicerkę na inny kolor, a obecnie nie mam jeszcze z czego jej zrobić. Za to wczoraj dostałem paczkę z elementami nadwozia i musiałem zobaczyć jak to wszystko wygląda po złożeniu. W kolejnych numerach mają już być przednie błotniki z grillem i lampami, oraz klapa bagażnika. W sumie seria ma obejmować 100 numerów, do tej chwili ukazało się 63, więc już coraz bliżej końca niż dalej

 

fbe6c773e655cc38.jpg

75a45ae55d5dba0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fajnie prowadzoną relacje z waloryzacją, może coś ci się przyda ;)

http://www.motoshowminatura.fora.pl/warszawa-m20-1-8,107/waloryzacje,8087-195.html

Znam tą stronkę, ale i tak dzięki za link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
a jak tam Ford? Sam niedługo chciałbym zacząć budowę swojego Hod Roda, ale puki co szukam bazy na przeróbki.

Sorki, że dopiero teraz odpisuję

Ford "chwilowo" w odstawce. Obiecałem żonie, że do lata nie będę malował modeli w domu.

 

Tymczasem w warszawie przybyło kilka elementów:

 

d2e9286e6adcbc2b.jpg

 

Pokrywa silnika nałożona tylko do przymiarki:

2019077055199884.jpg

45d47970c6e4163b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.