Skocz do zawartości

Dewoitine D.520 Hasegawa 1/72


James

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Wreszcie udało mi się wykonać zdjęcia skończonego już kilka dni temu modelu. Model wykonany z pudła. Model przedstawia samolot pochodzący z Groupe de Chasse GC II/7 Pilot - Lt.Le Borgne. końcówka 1940

Sporo miałem przy nim pracy w zakresie szpachlowania i szlifowania a to ze względu na to iż model nabyłem już częściowo złożony (tak to jest jak się nie doczyta wszystkiego:) ), a sposób jego wykonania, no cóż do doskonałych nie należał co tym bardziej dziwi przy Hasegawie, która praktycznie klei się sama. Wiązało się to z poprawą lini podziału i odtworzeniem niektórych nitów. Jedyna rzeczą jaką pozwoliłem sobie wykonać to zrezygnowanie z zestawowych kalek pasów na stateczniku i po prostu malowałem je sam. Doś pisania, oto zdjęcia:

 

x2fl.jpg

 

p7ze.jpg

 

jhr1.jpg

 

zvpw.jpg

 

pihn.jpg

 

8fwo.jpg

 

mh8f.jpg

 

sqdx.jpg

 

nwdh.jpg

 

kl0w.jpg

 

9q0g.jpg

 

Pozdrawiam

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny i fajnie wykonany model, to zresztą jeden z nielicznych francuskich samolotów, jakie mi się podobają Podobają mi się zwłaszcza zapuszczone washem linie, ja bym tylko ciut mocniej okopcił przy wylotach rur wydechowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajnie że się podoba:) Może tego nie widać na zdjęciach ale bardzo delikatnie jest psiknięte przy wydechach. Niestety maszyny te w momencie kampanii francuskiej dopiero trafiały do jednostek liniowych i nie zdążyły się "pobrudzić" dlatego też odpuściłem sobie zbytnie brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajnie że się podoba:) Może tego nie widać na zdjęciach ale bardzo delikatnie jest psiknięte przy wydechach. Niestety maszyny te w momencie kampanii francuskiej dopiero trafiały do jednostek liniowych i nie zdążyły się "pobrudzić" dlatego też odpuściłem sobie zbytnie brudzenie.

 

Jak to złośliwe, acz nieco trafne dowcipy o Żabożercach mówią - poddali się zanim zdążyli pobrudzić spalinami samolot (że o osmaleniu od broni maszynowej nie wspomnę )

Piękna maszyna, szkoda, że po kampanii francuskiej prawie wszystkie ocalałe lataly po niewłaściwej stronie frontu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.