Skocz do zawartości

B-17 "Memphis Belle" Revell/Legend 1/72


Jakub 24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co prawda samoloty nigdy zbytnio mnie nie fascynowały, jednak zawsze marzyłem o posiadaniu modelu tej maszyny. I tak oto zakupiłem B-17F revella, którą wykonam w barwach samolotu o nazwie "Memphis Belle" z 324 eskadry bombowej. Żeby model nie wiał pustką zakupiłem do niego załogę firmy Legend Productions.

3862396eaa6fe4e7gen.jpg

I przy okazji mam pytanie: jaka farba najlepiej się nada na wnętrze?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę to wnętrze miało kilka barw zależnie od przedziału-od interior green ,bronze,po aluminium

 

częściowo do poszukania np tutaj

 

http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2004/01/stuff_eng_interior_colours_us.htm

 

o B-17 tutaj -tj część druga

 

http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2004/02/stuff_eng_interior_colours_us_part2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Memphis Belle był zbudowany jako wersja B-17F-10-BO, USAAC Numer seryjny 41-24485, dodany do użytku w USAAC w dniu 15 lipca 1942 r. a we wrześniu 1942 roku przydzielony do 91-gie Bomb Group. Interior Green był stosowany od 1943 w/g. tabeli ANA611 więc tego nie powinieneś zastosować. Bronze Green był kolorem półbłyszczącym i był standardowym kolorem malowania kokpitów w US Army już pod koniec lat trzydziestych, i powinieneś zastosować Flat Bronze Green. Odcień był określany w/g różnych źródeł ale jest on bardzo zbliżony w/g FS 24050 lub

FS 24052.

Natomiast istniał zamiennik Bronze Green, był nim Dull Dark Green ale był on wprowadzony dopiero od września 1942 czyli po wyprodukowaniu Memphis Belle.

Na powierzchniach zewnętrznych posiadał kamuflaż Shadow Shading który będąc na bazie nitro był półbłyszczący ale z czasem bardzo szybko matowiał. Składał się on z Dark Olive Drab Nr. 31 oraz Light Olive Drab Nr.35 które póżniej zostały zmienione w październiku 1940r. na Dark Olive Drab nr.41 na pow. górnych i bocznych, oraz Medium Green nr.42. powierzchnie dolne malowano Neutral Gray nr.43

Piotr podał Ci bardzo dobre tablice IPMSS w nich dopasujesz kolory do odcieni w/g FS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakimi farbkami malujesz?

Wydaje mi się za jasny. Bronze Green, powinien mieć odcień bardziej niebieski.

Nie mam jeszcze serwera żeby wrzucić fotki, daj znać na PW, to na e-maila podeślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.