Skocz do zawartości

Matt Kenseth #17 DeWalt Taurus NASCAR AMT 1:24


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozpoczynam kolejny model, ale to tylko dla tego, że biorę udział w konkursie na innym forum.

Model AMT na pierwszy rzut oka wygląda całkiem ładnie, ale w trakcie robienia zachwyt opada, ogólnie masa szwów i sporo wypychaczy, na szczęście spasowanie elementów jest bardzo ładne, no poza kilkoma :P

Plan na niego mam taki, aby postawić go na dioramie przedstawiającej łuk toru Daytona, na którym w przyszłości staną dwa nascary, ale na razie będzie jeden.

Na początek In-box:

DSCF3866_zps2966c943.jpg

DSCF3867_zps74d0e3ed.jpg

DSCF3868_zps595b2356.jpg

DSCF3876_zpsfaac4831.jpg

DSCF3875_zps7be480e8.jpg

DSCF3874_zpsbcaba2bd.jpg

DSCF3870_zps1b618661.jpg

DSCF3871_zpse5d60939.jpg

I tak dala porównania

DSCF3877_zps2aa5210d.jpg

 

Trochę dziś rano porobiłem przy nim i jest jak na razie tyle:

silnik

DSCF3879_zpsdb60ea92.jpg

klatka bezpieczeństwa, jednym słowem same szwy i wypychacze

DSCF3882_zps18833c28.jpg

I taki mały defekt:

DSCF3883_zpse5ff8b3f.jpg

a powinno być tak

DSCF3885_zps158f87c6.jpg

I wszystko na sucho

DSCF3886_zps90131369.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, fajnie to wygląda, choć ja bym trochę rdzy zrobił od spodu... Takie moje zdanie

 

Rdzy? Na (prawie) nowym aucie wyścigowym? Z USA? Oni tam w ogóle mają coś takiego jak rdza na samochodach?

 

Coś chyba mało dał ten pre-sheiding. Swoją drogą ciekawy model, zawsze się człowiek może poduczyć coś o budowie aut na własną rękę. Powodzenia w projekcie!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, fajnie to wygląda, choć ja bym trochę rdzy zrobił od spodu... Takie moje zdanie

 

Rdzy? Na (prawie) nowym aucie wyścigowym? Z USA? Oni tam w ogóle mają coś takiego jak rdza na samochodach?

 

Coś chyba mało dał ten pre-sheiding. Swoją drogą ciekawy model, zawsze się człowiek może poduczyć coś o budowie aut na własną rękę. Powodzenia w projekcie!

 

Pozdrawiam

 

 

Chodziło mi jak zamontuje wydech itp. no ale troszeczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza raczej nie, bardziej by pasowały przepalenia, ale i tak nawet nie mam dowodów że podłoga była czarna, praktycznie niemożliwe jest znalezienie zdjęć konstrukcyjnych takiego nascara, a co dopiero mówić o konkretnym typie w takim malowaniu z danego sezonu, znalazłem tylko to jedno zdjęcie mojego samochodu w pierwszym poście.

Faktycznie presheiding trochę znikł, ale na żywo nie jest aż tak jednolite jak na zdjęciach, są trochę za jasne.

A sprężyny w wykonaniu AMT to mała porażka, może jak by sprężyny były razem z amortyzatorem, a nie oddzielni może odlali by to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprężyny w wykonaniu AMT to mała porażka, może jak by sprężyny były razem z amortyzatorem, a nie oddzielni może odlali by to lepiej.

To jest sprężyna z amortyzatorem, ale wykonanie AMT fatalne. Przepuść przez środek kawałek drutu, bo tak masz niedokończone.

A jak w tym modelu z promieniem skrętu?

Ładnie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sprężyna z amortyzatorem, ale wykonanie AMT fatalne. Przepuść przez środek kawałek drutu, bo tak masz niedokończone.

W samochodach nascar właśnie tak jest, sprężyny są oddzielnie a amortyzatory oddzielnie:

98-Ford_Taurus_DV-07-WG_e01_zpsa8d19218.jpg

I poprawione obie sprężyny i pomalowane :

DSCF3940_zps50c0c221.jpg

I poskładane całe zawieszenie:

DSCF3943_zpsc2a5e2f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodów technicznych muszę wstawiać zdjęcia przez telefon i z góry przepraszam za ich jakość.

Jak narazie wyciąłem otwory we wlotach gdzie następnie wstawię siateczke oraz pomalowałem karoserię podkładem:

DSCF3949_zpsfdaa31ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni zrobiłem całkiem sporo:

Znalazłem zdjęcie na którym było widać że podłoga ma być jasna i musiałem przemalować:

DSCF3960_zpsdd785497.jpg

oraz zrobiłem przednie zawieszenie:

DSCF3962_zpsfd27a27c.jpg

I najbardziej efwktowne czyli naklejki:

DSCF3957_zps774d7fb8.jpg

DSCF3959_zpsb11ea372.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek_G Chęynie bym popatrzył jak g będziesz robił, tylko zanim zaczniesz dobrze popatrz rozmieszczenie naklejek, bo ja żółty musiałem domalowywać bo właśnie nie sprawdziłem dokąd dosięga naklejka.

sushi79 Faktycznie te najlepsze nie są, ale z drugiej strony nie chciałem jakoś inwestować w niego, może spróbuje zrobić coś we własnym zakresie

I to co zrobiłem przez ostatnie dni:

 

Połorzyłem kolejne kalki:

DSCF3974_zps8ac6b4dd.jpg

Zrobiłem układ kierowniczy i zaczołem dopasowywać kierownika:

DSCF3971_zpsd9bf3529.jpg

Pomalowałem alcladem elementy silnika:

DSCF3970_zps8184e1ac.jpg

Musiałem również przerobić felgi, były zakryte od tyłu i trzwba było wyciąć:

DSCF3973_zps81997ec8.jpg

Oraz zaczołem coś robić przy podstawce:

DSCF3975_zps6f88d2a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas do przodu. Dziś mam już położone wszystkie naklejki:

DSCF3986_zps82fa9912.jpg

Troche pobawiłem się przy tatczach i zaciskach, na początku była tylko jedna strona i troche łysa:

DSCF3977_zpsb00621af.jpg

Musiałem dorobić szczęke z drugiej strony i dorobić coś żeby nie były takie płaskie, nie wyszło najlepiej ale tragedi nie ma:

DSCF3978_zpsc0c9403c.jpg

Zrobiłem jeszcze kable w silniku:

DSCF3988_zpsb6c9791a.jpg

Pomalowałem zbioenik paliwa, szkoda tylko że i tak go nie będzie widać:

DSCF3979_zpsa200ebb2.jpg

Trzeba było też urealistycznić opony, te zestawowe były strasznie świecące:

DSCF3983_zps1af97a2b.jpg

Po prawej jest poprawiona papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.