Skocz do zawartości

Chevy Nova SS, revell 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Zakładam nowy wątek jednocześnie zawieszając prace nad Kenworthem. Popatrzyłem na kabinę i się zrzygałem, więc nie pozostaję nic innego jak drzeć ją do żywego i robić od nowa. Nic to, kilka słów o koncepcji tego projektu. Chciałbym postawić sobie na półeczce coś w ten deseń:

 

66e22057-3deb-405e-a022-1de6a8af38c2_zpsfaf3295b.jpg

 

Ewentualnie na trochę grubszych gumach

 

1974_Chevy_Nova_zpse8a723c3.jpg

 

Jak nie uda się dorobić felg (zestawowe średnio mi leżą, choć są 2 wzory) to mam zestaw trochę podobny do tych:

 

1969_chevy_nova_ss_by_demensionsofinsanity-d5ef8uz_zpsee1c2c41.jpg

 

Sam model:

 

12098f1_zps5dbd6374.jpg

 

Na razie, tylko takie wprowadzenie, ale niedługo wrzucę fotki z postępu prac.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok , a najlepszy ten z oponkami BFgoodrich ( taki jak ten pierwszy , ale z oponkami goodricha )

Oryginalne fele z revella nie są zbyt ładne :/

 

Napisałbym coś więcej , jakbym miał co oceniać xD

Czekam , będę śledził temat .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym zaproponował wątek "Death Proof", Chevy Nova, czarny półmat, kaczor na masce, a wewnątrz klatka.

http://farm5.staticflickr.com/4137/4922074180_a1f155c563_z.jpg

Rozważ

 

 

Koncepcja miażga , fajnie wygląda , taki sam kaczor był na masce MACKA "gumowego kaczora" w filmie "Konwój" (ktoś nie zna tego filmu niech się wstydzi! ) .

 

Kiedy jakiś progres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up.

 

Wziąłem się za nadwozie - linie podziału, szlifowanie szwów.

 

106_6963kopia_zps613d2ad9.jpg

 

106_6965kopia_zps79e21adb.jpg

 

106_6964kopia_zps7151ff79.jpg

 

Oś przednia będzie skrętna. W zasadzie, już jest. Przymiarka, ale wygląda, że będzie się coś tam ruszać.

 

106_6961kopia_zps724facae.jpg

 

106_6962kopia_zps205e5451.jpg

 

Dzięki za pomysły!:) Obecnie, najbardziej prawdopodobna konfiguracja to wilk w owczej skórze, tzn. silnik, zawieszenie, wydech, wnętrze (dodatkowo klatka) będą w wersji "Race". Zewnętrznie auto będzie fabryczne, oprócz kół (pospolite felgi na grubszych gumach). Nie wiem jeszcze jaki kolorek - albo srebrny metalik, albo czerń połysk. Mat jakoś do mnie nie przemawia.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten błękit, ale postanowiłem wykorzystać coś co już mam. Będzie niespodzianka. Może się spodoba.

 

Wracając do modelu. Zabrałem się za zawieszenie. Jest wersja race, ale trochę niższa (nie założyłem dystansów, z nimi auto miało by nastroszony zad - nie podobało mi się). Z modów: przód dostał sprężyny, z tyłu przerobiłem amorki i próbowałem rzeźbić pióra resorów - równo nie jest, ale przynajmniej będzie coś zaznaczone.

 

106_6972_zpsb53f0d11.jpg

 

106_6975_zps6df24b81.jpg

 

106_6976_zpsf3bd655c.jpg

 

I teraz kwestia kół.

 

Przez chwile myślałem, że pójdę w nowoczesność z takim wynalazkiem. Zacząłem nawet przerabiać jedną sztukę (musiałem przyciąć na szerokości), ale nie wiem.... Zaletą tych kół jest to, że można by dać jakieś fajne tarcze (mam zestaw brembo)

 

106_6967_zps8ad88549.jpg

 

Jednak jak założyłem ten zestaw.....byłem zachwycony, więc skłaniam się ku niemu. Przednia oponka będzie albo zmieniona, albo mocno zeszlifowana.

 

106_6969_zps9f77cf70.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Świetny model, na półce będzie się pewnie świetnie prezentować. Ten niebieski z tematu też kozak, a o felgach już nie wspomnę.

Czekam na dalszy postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miło, że się podoba. Od dawna nie dawałem aktualizacji, ale model powoli powstaje. W zasadzie, to jest już na ostatniej prostej...

 

Tak jak pisałem gdzieś powyżej poszedłem w lekki tuning novy. Nie jakieś "dragsterstwo", ale sportowe akcenty jak klatka, felgi i końcówki wydechu. Jedną oponkę musiałem odlać, więc nie wygląda najlepiej.

 

20131111_095447kopia.jpg

 

20131111_095501kopia.jpg

 

20131111_095433kopia.jpg

 

20131111_095253kopia.jpg

 

20131111_095325kopia.jpg

 

20131111_095303kopia.jpg

 

20131111_095313kopia.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super

Te dodatki jakoś niespecjalnie kojarzą mi się z samochodem amerykańskim, ale na pewno będzie się ładnie prezentował,lakier jak zawsze genialny

Bardzo podoba mi się jak wymalowałeś wnętrze, jest takie bardzo żywe jak na swoją monotonię.

PS. a jak tam sprawa z moimi oponkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super lakier. Auto jak i wnętrze wygląda bardzo realistycznie

Czym i w jaki sposób malowałeś ramki szyb?

Wiem że na forum już w kilku tematach jest to napisane, ale może masz jeszcze jakiś sposób niż inni.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.