Jump to content

[Galeria] Demag Sd.Kfz. 10


PiterATS
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym przedstawić drugi w karierze modelarskiej model mojego kolegi Sławomira Witkowskiego. Jest to Sd.Kfz.10 Demag w skali 1/35 firmy Italeri. Model nosi malowanie DAK. W zasadzie został wykonany prosto z pudełka. Jedynymi poważnymi zmianami było zrobienie uszkodzonego lewego reflektora przedniego oraz nałożenie na plastikową imitację plandeki folii aluminiowej, co dało ciekawy efekt fałdów luźno zwisającego brezentu. Poza tym na pojazd został załadowany różnego rodzaju sprzętem, pozyskanym ze złomu modelarskiego (kanistry, bańka na olej oliwiarka, broń, hełmy, opona i powieszone z tyłu wiaderko).

 

th_1498.jpgth_1502.jpgth_1503.jpgth_1505.jpgth_1507.jpgth_1509.jpgth_1511.jpgth_1512.jpgth_1514.jpgth_1515.jpgth_1516.jpgth_1518.jpg

 

Obecnie Sławek pracuje na kolejnym modelem. Jest nim Renault Ft-17 z RPM-u w skali 1/72. Model ten będzie zaopatrzony w blachy fototrawione.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jednym słowem SUPER model, dla mnie wszystko jest pięknie zrobione, kalki sie nie błyszczą, Super obicia i pięknie wyglada ten bród. Gąśnice są dokupione czy nie bo o ile się oriętuje w tym zestawie są gumsie. Jeszcze jedno popraw jakość zdjęć- są zaciemne.

Link to comment
Share on other sites

Gąśnice są dokupione czy nie bo o ile się oriętuje w tym zestawie są gumsie

 

Zaskoczę Cię, ale w zestawie gąski są w formie odcinków i ogniwek na łukach, które swoją drogą trochę nie pasowały przy montażu. Znak DAK zostałł namalowany za pomocą aerografu i szablonu chyba Abera, rejestracje zostały wydrukowane i naklejone (to nie są kalkomanie) a oznaczenie apteczki zostało potraktowane płynem do kalkomanii i lakierem bezbarwnym.

Link to comment
Share on other sites

Pięknie wykonany model.

Schludne wykonanie połączone z ładnymi śladami eksploatacji. Detale, które dodał kolega Witkowski bardzo dobrze oddają klimat kampanii afrykańskiej i DAK.

Tylko pozazdrościć talentu i efektów! Gratuluję!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.