Jump to content

PiterATS

Members
 • Content Count

  989
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

Personal Information

 • Location
  Opole
 • Interests
  Modelarstwo, II w. św.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szprychy kół zrobiłbym jako fototrawione. Będą one płaskie, ale właśnie o to chodzi, bo szprychy w szosówkach zwykle mają płaski, aerodynamiczny profil. Obręcze to już raczej struganie z tworzywa. Im wyższy stożek obręczy, tym łatwiej powinno się ja wykonać.
 2. Czy model np. Forda T da się przerobić na model nowego Forda Focusa? Zdecydowanie nie. Tak samo widzę przeróbkę modelu takiego roweru. Lepiej zrobić go całkowicie od podstaw, bo i tak wszystko musisz robić od podstaw. Współczesne rowery szosowe nie mają żadnej części która wygląda tak samo jak w rowerach z lat 30-tych i 40-tych. Nawet śrubki i wkręty są inne
 3. Najprościej to chyba zmyć całość. Jeśli model malowany olejami to do Kreta. Jeśli akrylami, to Dot-4 załatwi sprawę.
 4. Lecisz z tymi wehikułami, ja od lutego nie mogę skończyć ani swojego F2003 ani popchnąć dalej budowy Fiata Mefistofele, którego też zacząłem 😆 Jak zwykle bardzo dobry model i jak zwykle bardzo dobre, nieprzesadzone brudzenie. No i duży plus za "polskie" malowanie
 5. Niekoniecznie tak było zawsze. Tutaj dla przykładu T-34/76 z podwójnymi ogranicznikami (kadłuby nie wyglądają na przesadnie kombinowane )
 6. Został już tylko Bentley Blower. Nowa cena- 65zł
 7. W dalszym ciągu modele dostępne
 8. Brabham sprzedany. Pozostałe modele aktualne
 9. Mercedes sprzedany. Reszta modeli aktualna
 10. Małe wietrzenie magazynu. Na sprzedaż trochę nietrafione zakupy oraz zestawy których nie zamierzam robić w przyszłości bliższej i dalszej 1. Bentley Blower (Heller, 1/24)- pudełko lekko sfatygowane wiekiem. Model kompletny, kilka części odpadło z ramek ale jest zabezpieczone w woreczku strunowym. Stara dobra edycja Hellera, robiona jeszcze na świeżych niewytłuczonych i nieregenerowanych formach, jak w tej chwili z tym zestawem robi Revell. Cena- 65zł + kw.
 11. Jeśli kolory bazowe nakładasz pędzlem to bardzo polecam Vallejo 085
 12. Szary kolor spodni to jedynie na kampanię wrześniową. Od 1940 wszedł nowy model spodni już w takim samym kolorze Feldgrau co bluza. Tak więc maluj i spodnie i bluzę w tych samych odcieniach.
 13. To tak w temacie doboru kolorów niemieckich mundurów sukiennych, ale z tych dwóch kolorów wybrałbym Tamiyę 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.