Skocz do zawartości

Ferrari California // Revell 1:24


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram. Nie chodzi, żeby był syf tylko aby trochę zmienić fotele, bo teraz według mnie wyglądają jakby były prosto z pudła, nawet nie malowane.

 

 

Ani się z tym zgadzam, ani nie zgadzam ... Zwyczajnie nie wiem... Zobacz na oryginał:

 

Przechwytywanie_zps18ae7dad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten wash trochę niewidoczny. Według mnie należałoby go wzmocnić.

To nie czołg! Samochód do przewozu kartofli, cebuli i jabłek, chyba też nie...

Wash to jest przede wszystkim wydobycie cieni i o to mi chodziło. Nie pisałem o rdzy, obiciach, kurzu i innym syfie.

Właśnie na zdjęciach oryginału widać, że cień powoduje, iż każde zagłębienie jest prawie czarne co daje pewną trójwymiarowość.

W modelu jest wszystko prawie w jednym odcieniu. Zrobiłbym brązowego washa i zapuścił w szczeliny. Ewentualnie przyciemnić lekko kolor bazowy i przelecieć zagłębienia z aero.

Oczywiście dezyzja należy do Dorotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dezyzja należy do Dorotki.

 

 

Ja się nie spieram ... Ja się uczę Być może niefortunnie wybrałem neutralny wash... Kiedy teraz patrzę w zagłębienia to faktycznie praktycznie nic w nich nie ma... Cóż trzeba chyba faktycznie popróbować z brązowym... Przekonałeś mnie Marak Jeszcze nie wiem jakim ale spróbować trzeba

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować tak jak ja robiłem na dachu w swoim boxsterze. Miałem beżowy dach, a Messer polecił mi zrobić cieniowanie w taki sposób:

 

- malujesz kolorem docelowym

- ciemniejszym kolorem malujesz (w tym przypadku) zagłębienia miedzy fotelami

- pierwszym kolorem łagodzisz brzegi (przejścia)

 

Byłem sceptycznie nastawiony i bałem się - wyszło fajnie wg mnie.

 

Tutaj fotka, niestety lepszej nie mam, może dojrzysz

http://i1369.photobucket.com/albums/ag217/kashato/2014-04/1039A4A4-D65E-43D1-9B96-6333454B6E41_zpsq3lsdonb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym będziesz szkło wylewać? To cieniowanie foteli robiłeś po bezbarwnym błyszczącym? Teraz jestem na etapie położonych kalkomanii i zabezpieczenia ich sidoluxem, wg reguły teraz powinien być wash ale nie wiem czy zapuścić czarną farbkę w linie czy jak ty. Aerografem to robiłeś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym będziesz szkło wylewać? To cieniowanie foteli robiłeś po bezbarwnym błyszczącym? Teraz jestem na etapie położonych kalkomanii i zabezpieczenia ich sidoluxem, wg reguły teraz powinien być wash ale nie wiem czy zapuścić czarną farbkę w linie czy jak ty. Aerografem to robiłeś tak?

 

Co do szkła to jeszcze nie wybrałem ostatecznie specyfiku .... co do reszty pytań... Tu cieniowania praktycznie nie ma. Jest tylko podkład+kolor bazowy + Clear Gunze + za delikatny wash (MIG-a Neutral). Ten ostatni będzie jeszcze poprawiany zgodnie z sugestiami Kolegów (brąz lub mocniejszy neutral). Później planowo ma być położona półmat Gunze. Czarnej farby nigdzie nie zamierzam zapuszczać...

 

 

P.S. Nie wiem co Ty robisz, więc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

 

Po chwilowym zbłądzeniu w tematy lotnicze (gdzie Towarzystwo dziwne i straszne) wracam do normalnych i pięknych przedmiotów Żonie zresztą bardziej się podobają samochody niż samoloty więc nie miałem większego wyboru... Postanowiłem wykończyć Californię.... Motywacja tym większa, że przybyła jej koleżanka w postaci Berlinetty Stan na dziś budy jak byście zapomnieli jak na fotce. Zaczynam walkę

 

Pozdrawiam

 

California001_zps803effbd.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najpierw nie skończysz F-16 i F-14 to zablokuję Ci dostęp do działu cywilnego ;)

 

 

Na razie odłożyłem obydwa na bok... Tu jest ciszej, milej, sympatyczniej i ładniej .... Co do blokady to nie strasz, bo nie masz takich kompetencji Kurcze.... Z drugiej strony możesz mieć jakieś układy z Administracją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie i do roboty ;)

 

Spokojnie... Dopiero co szybę mi przednią dostarczyli... Maski HD do dupy się okazały i trzeba rzeźbić samodzielnie ...

 

California002_zps47dec86d.jpg

 

California003_zpsa92e3bd9.jpg

 

Popatrzyłem też trochę, co by tu zrobić z podwoziem ale brakuje mi punktu odniesienia, bo nie mogę nigdzie znaleźć zdjęcia od dołu... Przy okazji ładne ślady po wypychaczach "wyszły" i klasyczne dla Revella "ugięcie" wypraski....

 

California001_zpseaad8c54.jpg

 

No i na kółka się ostatecznie zdecydowałem

 

California004_zpse10260e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.