Skocz do zawartości

Ferrari California // Revell 1:24


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ale w mojej pękł słupek, mimo że pudełko jak nowe… Dowiedziałem się że tak się zdarza :o

 

 

Trochę dziwne... Przecież tam jest nawet to "krzyżakowe wzmocnienie" ... Moja przyszła z Czech i wszystko ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będziesz się nudził to napisz mi na pw krok po kroku jak kładłeś lakier i co robiłeś dalej że tak się świeci itp itd. No i rzecz jasna jakie materiały do tego użyłeś. Bo mój Magnum to wygląda jak kupa przy twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz się nudził to napisz mi na pw krok po kroku jak kładłeś lakier i co robiłeś dalej że tak się świeci itp itd. No i rzecz jasna jakie materiały do tego użyłeś. Bo mój Magnum to wygląda jak kupa przy twoim.

 

Poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja bym się czegoś nauczył

Poproszę również o przepis na super lakier

 

 

To nie jest żaden super lakier... Nie przesadzajcie... Super lakier to robią tu inni Koledzy. Ja się wciąż tego uczę i nie stwarzajcie wrażenia, że to coś niesamowitego jest. Mnie w tej zabawie bardziej interesuje progres. Jak lakier na Berlinettcie będzie lepszy niż na Californi to już będę zadowolony. California była malowana tak:

 

1. Warstwa bazy (mgła) – farba Zero Paint

2. Warstwa bazy (normalna)

3. Warstwa bazy (normalna)

4. Schnięcie

5. Docieranie bazy na mokro (6, 8, 12 tys. – Micromesh)

6. Warstwa bazy (normalna)

7. Schnięcie

8. Docieranie bazy na mokro (12 tys. – Micromesh)

9. Warstwa mokra bazy.

10. Docieranie bazy na mokro (12 tys. – Micromesh)

11. Lakier Gunze 1:2 (mgła)

12. Lakier Gunze (normalna) po 25 min.

13. Lakier Gunze (normalna) po 15 mn.

14. Schnięcie

15. Lakier Gunze 1:2 (mgła)

16. Lakier Gunze (normalna) po 25 min.

17. Lakier Gunze (normalna) po 15 mn.

18. Schnięcie

19. Docieranie lakieru na mokro (6, 8, 12 tys. – Micromesh)

20. Lakier Gunze 1:2 (mgła)

21. Lakier Gunze (normalna) po 25 min.

22. Lakier Gunze (normalna) po 15 mn.

23. Schnięcie

24. Docieranie lakieru na mokro (8, 12 tys. – Micromesh)

25. Lakier Gunze 1:2 (mgła)

26. Lakier Gunze (normalna) po 25 min.

27. Lakier Gunze (normalna) po 15 mn.

28. Schnięcie

29. Docieranie lakieru na sucho (12 tys. – Micromesh)

30. Lakier Gunze 1:3,5 mokra warstwa

31. Schnięcie

32. Pasty polerujące Mr Hobby i Ricebox

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.tak czytam i czytam ile kładziesz warstw lakieru i jestem w szoku...po co tyle tego ??gdybyś w normalnym samochodzie położył tego tyle to nie wiem jak on by wyglądał, dla porównania na prawdziwy samochód Bentley przychodzi 6-7 warstw na Rolls-Royce 5 warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.tak czytam i czytam ile kładziesz warstw lakieru i jestem w szoku...po co tyle tego ??gdybyś w normalnym samochodzie położył tego tyle to nie wiem jak on by wyglądał, dla porównania na prawdziwy samochód Bentley przychodzi 6-7 warstw na Rolls-Royce 5 warstw.

 

 

Ale ja nie nalegam, żebyś robił to co ja Jak dla mnie to możesz położyć nawet jedną lub pół...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.tak czytam i czytam ile kładziesz warstw lakieru i jestem w szoku...po co tyle tego ??gdybyś w normalnym samochodzie położył tego tyle to nie wiem jak on by wyglądał, dla porównania na prawdziwy samochód Bentley przychodzi 6-7 warstw na Rolls-Royce 5 warstw.

 

 

Bo Bentley i RR to szroty i dlatego tego jest tak mało. Tu mamy porządną furę więc lakier musi być perfect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.tak czytam i czytam ile kładziesz warstw lakieru i jestem w szoku...po co tyle tego ??gdybyś w normalnym samochodzie położył tego tyle to nie wiem jak on by wyglądał, dla porównania na prawdziwy samochód Bentley przychodzi 6-7 warstw na Rolls-Royce 5 warstw.

 

 

Bo Bentley i RR to szroty i dlatego tego jest tak mało. Tu mamy porządną furę więc lakier musi być perfect

 

 

Nie przesadzajmy... W przypadku Rolls-Royce na podkład (2 warstwy), bazę (1 warstwa) i lakier (2 warstwy) schodzi 45 kg materiału... Dzielimy przez 24 i wychodzi, że na model powinno pójść tego niemal 2 kilo ... Tak więc kładę zdecydowanie za mało warstw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala 1:24 nie oznacza ze powierzchnia malowania jest 24x mniejsza/ większą. To chyba się przelicza skala^2 ponieważ liczymy powierzchnie 2 wymiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala 1:24 nie oznacza ze powierzchnia malowania jest 24x mniejsza/ większą. To chyba się przelicza skala^2 ponieważ liczymy powierzchnie 2 wymiarowe.

 

 

Żartowałem. Dla mnie odnoszenie efektu malowania modelu do efektu uzyskiwanego na realnym obiekcie jest całkowicie pozbawione sensu ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ja wszystko rozumiem i szanuje każdego prace bo każdy z nas jest w pewien sposób indywidualnością i robi model tak jak jemu się to podoba , jednak nie które modele wyglądają jak by były dosłownie zalane(utopione) w bezbarwnym i to już nie jest ładne bo zamiast być zbliżony do oryginału to wygląda strasznie plastykowi . A wydaje mi się za zamiast kłaść .......warstw lakieru to można to pięknie wypolerować pastami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ja wszystko rozumiem i szanuje każdego prace bo każdy z nas jest w pewien sposób indywidualnością i robi model tak jak jemu się to podoba , jednak nie które modele wyglądają jak by były dosłownie zalane(utopione) w bezbarwnym i to już nie jest ładne bo zamiast być zbliżony do oryginału to wygląda strasznie plastykowi . A wydaje mi się za zamiast kłaść .......warstw lakieru to można to pięknie wypolerować pastami.

pozdrawiam

 

 

No to nie możesz napisać wprost, że California jest twoim zdaniem utopiona w bezbarwnym a nie się cackasz?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze jest utopiona ,jak dla mnie po prostu za dużo jest lakieru

to jest mój jeden z pierwszych modeli, są tu 3 warstwy bezbarwnego i nie uważam ze jest złe viewtopic.php?f=88&t=33085

 

nie odbieraj tego źle, bo szanuje to co robisz a robisz świetne modele.

 

 

Ale ja nie odbieram tego źle ... Ja zwyczajnie nie rozumiem czego miałby twój wywód dowodzić. Ty możesz położyć trzy warstwy bezbarwnego, a ja mogę położyć 12. Grubość lakieru w obydwu przypadkach może być taka sama... Możemy na obydwie te czynności zużyć tyle samo materiału... Ty robisz to tak, ja robię to inaczej i to wszystko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Rozpocząłem walkę z przednimi światłami... "Klosze" Pana Revella pozostawiają wiele do życzenia... Jestem gdzieś w połowie doprowadzania ich do jako takiego stanu. Może po odchudzeniu zacznie to jakoś wyglądać.

 

 

WP_20150523_019_zpsozhw6mnj.jpg

 

WP_20150523_033_zps10jbwk7g.jpg

 

WP_20150523_024_zpso5b7d0nd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem rzeźbić kółka... Z daleka jeszcze jak Cię mogę ale z bliska fatalnie wyglądają te "folie" na szczękach... Chyba zmienię na żółty kolor szczęk i czerwone napisy (zwykła kalka).

 

 

WP_20150526_024_zpsnggki3yq.jpg

 

WP_20150526_019_zpskrzuhytv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.