Jump to content

Pojazdy współczesnego WP-jakie?


Tromp
 Share

Recommended Posts

Witam!

Koleżanki i Koledzy, mam taki chytry plan-otóż, w ramach powrotu do modelarstwa po 4 latach, zachciało mi się współczesnego WP. 2 Leony już mam zamówione (revellowskie 2A4 i 2A5, plus dla 2A5 blaszki, plus kalki 10 BKPanc), na rozgrzewkę zrobiłem PzH 2000 (też Revell), ciut wcześniej dla dziewczyny Cr 1 w "słodziakowym kamo" Jakie są jeszcze inne dostępne pojazdy ze współczesnego WP? Wiem o revellowskim T-72M1, o żywicznych Krabach dwóch wersji, różnych BMP-1 i BRM-1, tudzież o Goździkach. Jak z jakością itd? Co jeszcze jest? Ładnie proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Hamery masz z Dragona i Revella. Dokładnych typów nie podam bo nie moja epoka. A rozmawiamy oczywiście o 1/72?

Link to comment
Share on other sites

Leopardów 2A5 jak na razie nie mamy w Polsce, ale są szanse że kupimy. 2A4 lepszy jest od Dragona, ale bardzo trudno dostępny.

W 1:72:

BWP i Goździk od Ace to tragedia, mało co pasuje, toporne strasznie. Ale przy dużym samozaparciu da się z tego coś zrobić.

T-72M1 od Revella - jak to Revell, składa się jak klocki Lego, robiłem, polecam.

Z innych pojazdów współczesnego WP:

BM-21 od ICM-u - polecam, robiłem

ciężarówki od ICM-u (Urale i Ziły w różnych wersjach) - polecam, parę robiłem

M113A2 właśnie robię od Trumpetera, fajny model tylko wymaga dorobienia tego co Niemcy poprzerabiali zanim wozy do Polski trafiły.

Link to comment
Share on other sites

Gumowy-oczywiście Poza łajbami i paroma wypadkami (prościutki Dzbanek w :144 chyba, T-60, wz. 34 i TK-W).

 

 

 

 

Piotrze-Kraba znam, są dostępne 2 modele, ale to żywica, więc drogie zabawki z nich, a składalność może być delikatnie mówiąc różna, sam mam brzydkie wspomnienia ze składania (niepoprawnie oznaczonego zresztą, ale to wina bodajże Morgały, a nie producenta) PZL-62 (czyli tak naprawdę 55). Jeden skorupiak (Tololoko, ale niedawno ponoć zmienili nazwę) stoi po 165, drugi chyba pod własną marką Jadara kosztuje 139. Andersa też widziałem, ładny modelik-ale też żywica, też drogi (ale nie wybitnie-chyba 125 zeta), no i do samej konstrukcji też mam niejaki uraz, jak i do producenta, a po rozmowie na MSPO z jaśnie panem konstruktorem, to i do OBRUM... Ale to chyba nie miejsce i czas na dyskusję o żałosnej miłości do FCS?

 

 

 

 

Michale-że Kotów 2A5 nie ma, to ja wiem, ale znanych mi info wynika, że tak naprawdę to są, tylko jeszcze o tym nie wiedzą :P No i jeszcze nie wiedzą, gdzie są, ale niemal na pewno w "34", która ma iść do de facto reaktywacji, bo ichnie Twardziele miewają lufy po 127mm (info od czołgisty z 10 BKPanc) i tak dalej, więc nawet ćwiczyć za bardzo nie ćwiczą, piechociarze chyba też nieszczególnie. Alternatywą jest Wesoła i... "Czarne Diabły", jako ersatz wycofanych do modernizacji 2A4, które miałyby trafić do "34".

Że 2A4 Dragona lepsze, ale NIE MA. Nigdzie, nawet na Amazonie patrzyłem i cieniutko. A tam to nawet polskie kalki ponoć były...

ACE mi odradzała sama sprzedawczyni w Kraku na Długiej (czy gdzie tam przenieśli sklep ze Sławkowskiej...), zresztą widziałem Goździka, istotnie słabiutki-ale jak porównać z ichnim IT-1, to wręcz rewelka, przynajmniej gąski obustronnie wyprofilowane...

BM-21 fajna sprawa, tylko wolałbym już Langustę. Zakochałem się w Skorupiaku-2 na MSPO Wiem, że są (zwykłe, nie Dwójki), ale... Znów żywica :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.