Skocz do zawartości

G.M.C. CCKW 353 "Red Ball Express"Airfix 1/72


Piecu_KP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wstępie proszę o względnie ulgowe podejście. Model powstawał zanim zalogowałem się na forum i robiłem najprostsze rzeczy nie tak jak się powinno. To tyle z tłumaczenia się. Mam nadzieję, że sporo się dzięki temu nauczę i liczę na fachowe porady, żeby „truck” nie był aż tak paskudny

Nie wiedzieć dlaczego jak zacząłem składać ramę i podzespoły zawieszenia jak i przeniesienia napędu, ubzdurałem sobie, że elementy są tak drobne, że lepiej będzie je uprzednio pomalować, a dopiero potem wklejać. Jak widać na załączonym obrazku nie bardzo mi ten pomysł wyszedł.

 

Tak to wyglądało po wycięciu z ramki i wstępnym oczyszczeniu części.

poprawione%2525201.jpg

Teraz porcja podręcznikowo spartaczonej ramy (malowana olejnym humbrolem, będzie czyszczona i "machnięta" jeszcze raz w kolorek)

20140102_185822.jpg

 

20140102_185737.jpg

 

20140102_185535.jpg

 

20140102_185552.jpg

 

20140102_185804.jpg

 

20140102_185906.jpg

 

Przestrzeń ładunkowa (brakuje jeszcze w kilku miejscach szpachli):

20140102_183939.jpg

 

"Figurant":

20140102_185418.jpg

 

I tutaj Panowie pytanie do Was:

1. Czy w szczelinach w okolicach barków u figurki używać szpachli czy raczej odpuścić, bo farba jakoś to wypełni?

2. W jaki sposób mogę wyczyścić ramę z farby? (nie dawałem podkładu ani nic z tych rzeczy.) Myślę w ostateczności nad delikatnym skrobaniem ostrzem skalpela w celu usunięcia warstwy farby.

 

PS Przepraszam za jakość zdjęć ale robiłem je telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia ramy z farby - wszystko tylko nie skalpel! Jeżeli już mechanicznie to drobny papier ścierny. Chemicznie - kąpiel w Krecie. A tak właściwie to ja bym zostawił nieudaną warstwę farby jako podkład i na nią nałożył następną. Za to z kleju trzeba by mi9ejscami wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyrób Airfixa jest w sumie fajny poza chyba jednym bardzo dużym mankamentem jakim jest charakterystyczny grill z osłonami reflektorów, tu bym proponował zaopatrzyć się w jakiś zestaw fototrawiony, albo dłubanie we własnym zakresie. Jest też zestaw laserowo wycinany firmy Limes

http://www.tracks-n-troops.eu/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=14_10&products_id=10981

który będzie o wiele lepiej wyglądał na ciężarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem zacny ale będę raczej robił ten model na częściach z pudła tylko i wyłącznie. Mam w planach porwać się na większy projekt i będzie mi potrzebne ok 6 czy 7 sztuk tego GMC więc nie będę kupował do każdego zestawu fototrawionego, bo fundusze nie pozwalają niestety :(

 

No i zapodziałem cały zestaw szyb, świateł etc. więc czeka mnie trochę kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.