Jump to content
Sign in to follow this  
M.A.V.

Valom - Supermarine WALRUS Mk.I 1:72

Recommended Posts

Galeria zaprezentowana na forum przez kolegę RH: viewtopic.php?f=64&t=41360 podziałała mi mocno na wyobraźnię.

Postanowiłem wiec wydobyć z szafy swoje pudło z Walrusem, którego nabyłem zeszłej wiosny i zmobilizować się złożenia go w tym roku

Przy okazji prezentuję in-box bo wart jest uwagi. To pierwszy model czeskiej firmy Valom którego stałem się właścicielem i mimo pewnych niedoróbek mogę polecić ich wyroby (jeśli inne są również tak "na bogato")

walrus_1_zps90a2f71d.jpg

walrus_2_zpsd37bc730.jpg

walrus_3_zps56e9aad0.jpg

Sporo nadlewek i dość nierówne krawędzie:

walrus_4_zpsfb1fcccb.jpg

Bardzo porządna instrukcja na kredowym papierze (sic!) niedużego formatu (B5)

walrus_5_zpsefd08139.jpg

W zestawie jest zestaw kalkomanii oraz blaszek. Dodatkowo na bardzo sztywnej i grubej folii zostały nadrukowane zegary pokładowe - spotkał się już ktoś z takim dodatkiem? Niestety w instrukcji nie ma żadnej informacji jak się to montuje

walrus_6_zps431cd4f1.jpg

Jak pisałem zestaw jest "na bogato" więc prócz blaszek mamy też waloryzujące dodatki żywiczne: m.in. koła i bombeczki.

walrus_7_zps401d798a.jpg

witam ,widać że porządny zestaw ,ile za niego dałeś ?

mam pytanko czy w zestawie jest widoczny na pudełku ponton z figurką ?

Arni44 - dokładnej ceny nie pamiętam, ale było to coś około 80 złociszy.

W zestawie oczywiście nie ma pontonu z rozbitkiem (to tylko taka artystyczna impresja autora rys. na pudle)

Dodatkowo na bardzo sztywnej i grubej folii zostały nadrukowane zegary pokładowe - spotkał się już ktoś z takim dodatkiem? Niestety w instrukcji nie ma żadnej informacji jak się to montuje

Najpierw tą folię psikasz OD SPODU na biało i wycinasz po obrysie. Potem jedziesz na czarno czy innym właściwym kolorem tablicę, która jest na blaszce. Następnie podklejasz folię pod blaszkową tablicę, żeby zegary były widoczne w otworkach. Wklejasz do kokpitu. I gotowe.

Ja tak przynajmniej to robię w 1/48, ale jak znam życie, to zaraz się okaże, że poprawnie wykonuje się to zupełnie inaczej