Jump to content

Wachmistrz

Members
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Wachmistrz last won the day on August 28

Wachmistrz had the most liked content!

Community Reputation

29 Excellent

Personal Information

 • Location
  Wrocław
 • Interests
  samoloty I wojny światowej, lotnictwo polskie 1918+-21

Recent Profile Visitors

517 profile views
 1. "Sklejkowe pokrycie... pomalowane kilkoma warstwami lakieru o żółtym odcieniu" - hm, niezła zagwozdka. Ciekawe, jak z tego wybrniesz??? Postawisz na sklejkę, czy na żółć? Podobne "żółtawo sklejkowe" malowanie proponuje też Mirage w Halberstadcie Cl. II. Ponieważ, nie widziałem dotąd żadnej galerii ukończonego w ten sposób modelu Mirage'a, wygląda na to, że wytyczysz szlaki! PS. silnik wymiata.
 2. Starsza córka zaczynała swoją lotniczą edukację od przeglądania książki "Air War Pacific" i najbardziej podobały jej się samoloty z paszczami. Ma już jajkowego P-40 (ale tata sklejał ), więc przyszła pora na realne proporcje. Młodsza dostała jajkowego F/A18, żeby jej się śmigło nie połamało przy zabawie. U nas wynik ostateczny też jeszcze dalece niepewny. Na razie jest zapał. Zobaczymy jak długo.
 3. Po dzisiejszej wizycie w sklepie modelarskim i spontanicznym zakupie. Doczekałem się!
 4. Pozdrawiam Kolegę! Przez etap wnętrza przemknąłeś jak strzała Winnetou. No i OK, wszyscy wiedzą, jak zrobić wnętrze Albatrosa D.V Ale wrzuć może jakieś profile tego malowania, co chcesz wykonać. Nie mam książki o Hureczce ani o samolotach OAW, a chciałbym zobaczyć, o co chodzi.
 5. A ja nie mam Aviatika Dlatego z lubością chłonę tego tutaj. Pierwsza fota jest cool - wygląda jak prezentacja nówki sztuki z chłodnicą w chromie Poza nią podobają mi się zdjęcia na tle lasu - kolory stonowane i nie biją po oczach. P.S. Zwisł Ci jeden naciąg - przygrzej go!
 6. Świetna galeria - zarówno modele jak i zdjęcia. Może nie do wszystkich dociera, że większość tych modeli ma rozpiętość ok. 10 -11 cm, a te większe - ok . 13-14 cm. A tu jeszcze szprychy, śruby rzymskie i ożebrowanie! Z pewnością będę tu często zaglądał.
 7. "No brylant, no istny cud" - że zacytuję poetę i nieodżałowaną pieśniarkę. A tego Albatrosa C.III to już pokazywałeś?
 8. Jak zwykle świetna robota. ? Przyczepiłbym się do tego kanarkowego koloru spodu, ale może to tylko efekt obróbki cyfrowej zdjęć, bo na pierwszej fotce jest ładnie przygaszony (chociaż tam kolory są ostro zdjęte, co widać po szachownicach). Godło Szkoły Obserwatorów Gaspatch daje, czy to kalka na zamówienie?
 9. Mam nieodparte wrażenie, że targetem tych filmików (i Eduarda w ogóle) są panowie, którzy zaczynali przygodę z modelarstwem kilkadziesiąt lat temu ?
 10. Świetny, ale czy nie powinien mieć szachownic również na spodnich powierzchniach płatów?
 11. Warto pamiętać, że Pe Jedenastki w momencie rozpoczęcia wojny miały już za sobą od 3 do 5 lat służby. Nie były to nowe samoloty. Intensywność tych przetarć na modelu to kwestia gustu i warsztatu, natomiast model - moim skromnym zdaniem - świetnie zwraca na ten fakt uwagę.
 12. A to było moje pierwsze zetknięcie z VEB Plasticard oraz mój "model ZERO", od którego zaczęło się zainteresowanie sklejactwem. W szkole podstawowej (początek lat 80-tych) wziąłem udział w konkursie plastycznym "wojsko w oczach dziecka". Inni rysowali sceny z poligonów, a ja narysowałem WOP-istę na tle Śnieżki i zdobyłem taką nagrodę
 13. Jedyny zachodni model, jaki miałem przez długie lata, aż do pojawienia się Machtboxów. Musiałem mieć chyba z 5-6 lat, była połowa lat 70-tych, kiedy Ojciec zakupił to cudo. Nigdy nie dowiedziałem się, ile to mogło wówczas kosztować. Nie pamiętam nawet momentu klejenia ani przekazania mi w użytkowanie. Aktywnie się nim bawiłem (był wyposażony w silniczek elektryczny), a pudełko służyło jako koszary dla plastikowych żołnierzyków. I model i pudełko przetrwały jakieś 10 lat.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.