Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX


kacpi1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po kilku letniej przerwie nie mogłem dłużej patrzeć jak moje pudła z modelami stoją i się kurzą. Przepraszam za moje poprzednie nie słuchanie się poleceń, i dziecinne zachowanie, już się to nie powtórzy, dużo poczytałem forum zanim zabrałem się za modele znowu. Jestem w trakcie kończenia Hondy MVX250F firmy Tamiya w skali 1:12, którą zacząłem 2-3 lata temu i pojawi się galeria. A teraz na temat moim wybrańcem na model po przerwie jest Subaru Impreza firmy Fujimi w skali 1/24 , chciałbym wprowadzić trochę modyfikacji w kierunku tuningu i liczę na pomoc i opinie. Plan jest taki aby obniżyć, model, dołożyć jakieś dokładki żeby siedział jak najniżej.

Wstępnie zrobione rzeczy :

 

1. Złożyłem i zaszpachlowałem dziury w fotelach :

a813beadc30b42a0gen.jpg

 

2.Przymiarka kasty , koła będą takie jak na foto, jednak zastanawiam się nad spoilerem.

ffce689e678092f7gen.jpg

 

3. Zamieniłem oryginalne tarcze z pudła (po lewej) na te z zestawu tamki po prawej

d35968e39fe015b1gen.jpg

 

4. Pomalowałem most, osłonę silnika i zacząłem robić wydech przelotowy od zera

f0b470de30ed61f8gen.jpg

 

5. Z gratów znalezionych w pudle po innych modelach znalazłem lepiej odwzorowany wał i go spasowałem do reszty

67ea9cbbb7675831gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejsze foto ze spoilerem 3 wrzucę jutro, jak go pomaluje, bo obecnie jest przyklejona do niego wykałaczka aby ułatwić sobie malowanie, i dlatego jest on tak wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dostać jakąś rade na temat amorków, mam sprężynę z naciągu w markerze paintballowym i myślę że to będzie najlepsza opcja, całe podwozie spasowane, i pomalowane. Rozebrałem stary model Imprezy z 2001 roku i chyba zapożyczę kilka części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecinasz amora i kleisz usuwając go tyle, ile chcesz. Tak najprościej obniżyć.

 

Co do tych spoilerów i tuningu, najlepiej z oryginalnym spoilerem, ew. bez. Poza tym felga fajna, jak będzie ładnie spasowana z nadkolem, to będzie spoko.

 

Jeśli o dokładki chodzi, z przodu najlepiej będzie taka pasowała, bo to tego koła, które chcesz dać, to nic cięższego nie pasuje za bardzo, żadne dyfuzory itd.

http://www.forcegt.com/wp-content/uploads/2011/05/2011-HellaFlush-37.jpg

http://www.stancenation.com/wp-content/uploads/2012/09/216.jpg

 

Na tył możesz jeszcze taki zestaw lotek wystrugać:

http://aclassblog.files.wordpress.com/2011/01/sti_fitment_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecinasz amora i kleisz usuwając go tyle, ile chcesz. Tak najprościej obniżyć.

 

No ok, to ci się obniży amor. Z tym że przecież te części są mocowane w dwóch miejscach - do podwozia i zawieszenia. Wyłącznie skrócenie amortyzatora chyba powoduje inną, może troszkę niepożądaną sytuację - amortyzator nie będzie miał jak się osadzić na docelowym miejscu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zrobie tak jak napisaliście, czyli utnę sprężyny trochę, może pokombinuje ze sprężyną z markera paintballowego, i wahacze dam pod kątem żeby pasowało może jutro coś pokombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie trzeba z tym poradzić, zrobić podkładki do wahacza, wygiąc wahacz/przykleić pod takim kątem, żeby się stykał z amorem.

 

No i mnie o taką konkretniejszą pomoc chodzi

 

Dzięki wielkie, zrobie tak jak napisaliście, czyli utnę sprężyny trochę, może pokombinuje ze sprężyną z markera paintballowego, i wahacze dam pod kątem żeby pasowało może jutro coś pokombinuje

 

Jeśli chciałbyś zrobić negatyw, to było w jakimś wątku warsztatowym również z subaru to fajnie pokazane. Warto poszukać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem, niestety w moim modelu nie jest to takie proste, poza tym nie przepadam za negatywem za bardzo, może jakiś lekki się zrobi. Jeśli jutro się za niego nie wezmę to najbliższa aktualizacja pojawi się za 1,5 tyg. z powodu wyjazdu, na którym będę coś dłubał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po przerwie zabrałem się znowu za subaru, tym razem zmieniłem lekko koncepcje i felgi będą w Imprezy WRC 2002r. Spasowanie na tym zdjęciu jest ostateczne, nie będzie wyżej ani niżej, jestem w trakcie obniżania przodu

c34efd06fbbe9501gen.jpg

Zaszpachlowałem i wyrównałem tylny zderzak a z przodu wyciąłem poprzeczkę aby powiększyć otwór na intercooler

75cf36596d45e2cbgen.jpg

Oraz złożyłem podwozie i lekko je przybrudziłem i zużyłem

0e674df71bcc7dbegen.jpg

 

I mam pytanie, czym najlepiej zmyć chrom z revella i italeri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów tak, bo można je zmyć cleanluxem. Nalej do miseczki cleanluxu by zanurzyć części w chromie i włóż je do środka - co jakiś czas sprawdzaj stan, zejdzie bezinwazyjnie, nie musisz się bać o plastik. U mnie leżały części od Morrisa tamki kilka dni, bez stresu o tworzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, podwozie jest już w 100% skończone, zabrałem się za wnętrze i modyfikacje karoserii. W wolnej chwili zrobię zdjęcia i wrzucę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, a więc zrobiłem w 100% podwozie, zamaskowałem szyby , oraz zabrałem się za wnętrze, będzie ono jeszcze malowane i zmatowione trochę więc nie będzie się błyszczeć , a oto fotki:

6e6a77c39b25e07dgen.jpg

trochę mi się farba złuszczyła albo coś się stało na półce za siedzeniami i będę to jeszcze poprawiać:)

15cca5b09666dcd8gen.jpg

73f8ec107afb0583gen.jpg

Zrobiłem wstępną podsufitkę :

d2f17f5f714a8cf5gen.jpg

I tutaj ostatni drobiazg, nie wiem czy widać dobrze bo zdjęcie robione telefonem, ale niektórzy przypinają miśki w takie miejsca albo coś w tym stylu a ja zrobiłem coś podobnego do sprężyny

00ecabf5a61b5eb4gen.jpg

 

Proszę o rady i oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.