Skocz do zawartości

[In Box] Type 90 Tank JGSDF / 1:35 / Tamiya


JACER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem podzielić się, w tym miejscu, pierwszymi wrażeniami z mojego ostatniego nabytku.

Jest to model współczesnego japońskiego czołgu Type 90 JGSDF (Japan Ground Self Defense Force) firmy Tamiya w skali 1:35. Nr katalogowy 35208. Jest to wersja modelu z dodatkowa ramką (89564), umożliwiającą wykonanie modelu (dioramki/winietki) w czasie załadunku pocisków (2 dodatkowych żołnierzy, części „automatycznego systemu ładowania” [do zamontowania w wieży] oraz pociski i skrzynki na nie).

 

Typowe dla Tamiya pudełko:

 

48cf03e116f48933.jpg

 

a16e74deb0cd4c27.jpg

 

Oraz jego zawartość:

 

0fa18720f8a294b4.jpg

 

Model wykonany jest z plastiku w kolorze ciemnej zieleni (osobiście wolę ten plastik w piaskowym kolorze, mam też wrażenie, że ten jasny troszkę się lepiej ‘obrabia’).

 

Wanna:

 

f111b348c6d24e29.jpg

 

Pierwsza ramka:

 

0b52d096d2bfa017.jpg

 

Szczegóły tylnej części nadwozia:

 

c3b4939747dbb518.jpg

 

Druga ramka:

 

65db5158f5f6ab96.jpg

 

Szczegóły wieży:

 

5ea0bda342d370d8.jpg

 

Kolejna ramka:

 

6f16c4edcc108d68.jpg

 

Koła i inna ‘drobnica’ (x2):

 

90ca9ad7b1b016e6.jpg

 

Tradycyjne Tamiya’owskie dodatki:

 

fd5aef24a986cce0.jpg

 

Instrukcja, schemat malowania i kalki:

 

040e5909102b857f.jpg

 

Dodatkowa ramka, o której pisałem wyżej:

 

55f323b366b5c19f.jpg

 

Oraz instrukcja i kalkomanie do niej:

 

720bfd35d072e76f.jpg

 

Po wstępnych oględzinach dochodzę do wniosku, że model ten reprezentuje typowy dla Tamiya poziom. I chociaż to nie młodzieniaszek (po wewnętrznej stronie wanny można znaleźć datę 1996) to i tak trzyma się całkiem dobrze. Przewidywana mała ilość szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Kol. KrzychuP model składa się rewelacyjnie. Na konkursach jak byłem ze swoim, to pierwszy wrażenie i pytanie było do mnie, co to za model Leoparda, taki trochę dziwny. Miałem z tego ubaw. Ale wracając do modelu, składa się ja LEGO. Ja do swojego dokupiłem tylko siatki na grille z Eduard'a. Efekt mega lepszy. Nad Type 10 się zastanawiam.

 

Pozdrawiam

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w swoim trochę 'grzebię' i potwierdzam - nie ma problemów z klejeniem Co do jego wyglądu, to faktycznie - brat bliźniak Leoparda ;) A Type 10 też bardzo fajny, ma taką ciekawą futyrystyczną bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.