Skocz do zawartości

Junkers JU-52, Italeri 1/72


Dominik_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Robiąc ten "autobus" momentami myślałem,że wyjdzie z tego konkretna kaszana.Efekt jest taki jak niżej.Zestaw,oprócz kalek,oceniam na mocne 4+.Nie jest idealny,wymaga drobnych poprawek tragedii nie ma A teraz foty:

1db1f93cc5969994m.jpg90d604a011dd3cc2m.jpg24c7fb8a841d1538m.jpg

068704ee8bb20875m.jpg605dd3891e219802m.jpg

 

Jak zarejestrowano na zdjęciu,sesja nie odbyła sie całkiem spokojnie.Kot zaatakował Atak odparto

fa659147ae1e67f5m.jpg

 

A tu efekty zabawy z kolorami:

2f232f4f509dfb50m.jpga6855840e650b7f7m.jpg085cf88902d86e37m.jpg

 

Aha,jeśli chodzi o foty.Postawiłem se go na górze żwiru,bo pomyślałem,że jak wersja pustynna to niech tak będzie Piasek zdecydowanie nie jest w skali 1/72 i nie podlega ocenie Zapraszam wszystkich do komentowania moich wypocin.Pozdrawiam,Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ta Ciocia wygląda...

Ale mam pytanie, czy statecznik poziomy(chyba o to mi chodzi... mam jakąś zaćmę umysłową w tym momencie po weselu ;) ) jest jakby krzywo(1sze zdjęcie) czy to tak tylko się wydaje(wesele...).

A ja mam propozycje co do fotek, bo widziałem jak kiedyś ktoś coś takiego zrobił...

Spróbuję to opisać...:

-Posadzić model na stołku/stoliku/czymkolwiek i to coś przysypać piaskiem(pustynia)

-Twoja wydma/góra żwiru ma być za modelem, i spróbuj zdjęcie zrobić z takiej perspektywy aby wydma ciągnęła się lekko za obiektem fotografowanym...

 

Mam nadzieję, że zrozumiałeś coś z mojego posta, dobry do tłumaczenia nie jestem, próbowałem tylko opisać to co widziałem...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh moje marzenie Od zawsze chciałem złożyć takiego Junkersa

Twój modelik wygląda świetnie. Jest czym oko nacieszyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł to nawet na kacu wypatrzy krzywy statecznik:-)))

A co do modelu. masz świetny punkt wyjścia do zrobienia fajnego modelu.

Ciotka Ju to samolot, który czesto wiele w zyciu przeszedł, mozna go zatem trochę "sfatygowac".Koniecznie popraw ten statecznik, bo jak widzisz jest to bład widoczny. Zainspiruj sie czymś(na tym forum jest inspiracii aż nadto) I pobaw sie tym modelem jeszcze trochę.

Ps. na Ju-52 znaki rozpoznawcze to radziłbym namalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model jest całkiem do rzeczy, chociaż kilka elementów wymaga jeszcze dopracowania. Samo sklejenie prezentuje się czysto i schludnie.

Silniki wyglądają jednak nieco plastikowo. Przydałoby się je nieco pobrudzić. Podobnie jest z karabinami.

Kalkomanie na zdjęciach świecą się. Nakładałeś je używając płynów?

Otarcia lakieru na osłonach silników wyglądają nieco plamowato.

Wszystko te uwagi odnoszą się do rzeczy,które wymagają odrobiny więcej treningu.

Napewno w następnych projektach zniwelujesz błędy i dopracujesz wszystko na tip top.

Bardzo dobrze,że pomyślałeś o kilku zdjęciach w sepii. Robią wrażenie

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki-zarówno za ciepłe słowa,jak i konstruktywną krytykę Modele kleje od niedawna,zacząłem jakoś w czerwcu,i wielu rzeczy jak widac jeszcze nie opanowałem Dlatego model jest tak mało sfatygowany-bałem sie trochę robic coś czego nie umiem :P Oczywiście nic nie usprawiedliwia tego krzywego usterzenia Wielkie więc dzięki Paweł,mam nadzieję,że impreza była udana Kalki,jak widac kładzione bez chemii.Wkrótce sie w nią zaopatrzę.Coś czuje,że zrobię wkrótce do niego drugie podejście,żeby go dopieścic.Jeszcze raz dzięki,pozdrawiam wszystkich serdecznie-Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł to nawet na kacu wypatrzy krzywy statecznik:-)))

[...]

Koniecznie popraw ten statecznik, bo jak widzisz jest to błąd widoczny. Zainspiruj sie czymś(na tym forum jest inspiracji aż nadto) I pobaw sie tym modelem jeszcze trochę.

Ps. na Ju-52 znaki rozpoznawcze to radziłbym namalować.

Heh, czyli nie tylko mi się rozjechało, już myślałem, że tak balowałem...

Jak będą fundusze, to na pewno kiedyś spróbuję taki zrobić, i oby wyszło mi tak jak tobie...

 

Edit,

Co jest, jak pisałem tego posta, to twojego jeszcze nie było, albo mam reakcję z opóźnieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik_K, gratuluje udanego modelu - jest super. I naprawde tak mysle bo sam wlasnie koncze model "Karbowanej trumny" - jak go nazywali alianci. Otwarty luk dodaje realizmu, szkoda tylko, ze nie podparles sie jakims zdjeciem zeby to troche wzbogacic (moze jakis ladunek?). Kalkami sie nie przejmuj; bez Micro Solu nic lepszego nie osiagniesz na tak trudnej powierzchni. Ja siedzialem wczoraj chyba pol godziny nad jedna kalka i pilnowalem zeby sie nie podniosla, choc nie szczedzilem chemii. Zdjecia w sepii to naprawde dobry pomysl. Jesli znajde jakis fajny plener to tez takie pstrykne.

 

P.S. Za jakis czas i ja pochwale sie swoimi wypocinami na temat Ju52/3m.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam,że tak długo nie odpowiadałem.Nie wiem dlaczego,ale jakos umknęła mi odpowiedź w moim temacie,podczas kiedy w innych na forum jestem w miare na bieżąco A co do twojej uwagi-po pierwsze...dupa ze mnie...w instrukcji wyglądało to tak,jakby miało byc na dole.Zasugerowałem się tym,że właśnie tak to jest w skrzydłach i wkleiłem.Oczywiście do dokumentacji fotograficznej nie zajrzałem :( Jak znajdę trochę czasu to oczywiście poprawie.Marudek-jestem ci bardzo wdzięczny za wychwycenie tego.Pozdrawiam serdecznie,i powodzenia przy twojej "Ciotce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma swój urok Twój model... Wiesz to był na prawdę ciekawy samolot i do dziś jak się albo widzi latający oryginał albo nawet model to wraca nostalgia... Jakieś retro... Szczególnie jest mi bliski ten samolot w polskim malowaniu LOTU z rejestracją SP-AKX... (ale zauważyłem jeszcze jedną sprawę... a mianowicie tego uroczego widza jakim była Twoja kotka, którą poznałem po nie występującym u kocurów umaszczeniu szylkretowym. Mam nadzieję, że była grzeczna i nie zajęła się np anteną albo czymś takim.)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dominik_K no to ja miałem podobny przypadek jak mój doberman "zaopiekował" się A-10A Thunderbolt II z Hellera w 72, którego miałem prezentować na wystawie IPMS w Lublinie a także Migiem 27 w 144 jak się nie mylę z Revella albo Hobbycraftu. Ale to przeżywałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.