Skocz do zawartości

Mercedes 190e 2.5 evolution II


misioptys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej najnowszej galerii.

 

Gdyby Batman jezdzil mercedesem, to na pewno bylby to ten model

 

Od kiedy pierwszy raz zobaczylem ten samochod w Gran Turismo 4 zakochalem sie.

Gdybym mogl oddalbym reke, noge i pare innych narzadow, zeby taki miec(tylko jak bym nim wtedy jezdzil?)

 

Model to produkt Fujimi, zmian praktycznie zero, troche flocku we wnetrzu. Ogolnie model typowo na ochloniecie, tak dla relaksu.

 

Zapraszam.

 

DSCF0036_zpse0cbf908.jpg

 

DSCF0039_zps20a71cb9.jpg

 

DSCF0040_zps3360ae40.jpg

 

DSCF0041_zps86a283c6.jpg

 

DSCF0043_zps6b8b533f.jpg

 

DSCF0044_zps692b5717.jpg

 

DSCF0045_zpsa505bd7c.jpg

 

DSCF0046_zps0cfd8158.jpg

 

DSCF0047_zps74835e3e.jpg

 

DSCF0048_zps64836f1f.jpg

 

DSCF0049_zpsf92313c9.jpg

 

DSCF0050_zpse6dde413.jpg

 

DSCF0052_zpsb06d2cdf.jpg

 

DSCF0053_zpsd6c613f3.jpg

 

DSCF0055_zpseb5df4a7.jpg

 

DSCF0056_zps7ea1485e.jpg

 

DSCF0057_zps21d325c3.jpg

 

I na koniec male porownanie. zasadniczo nie lubie robic takich samych modeli w tych samych wersjach, ale tu zrobilem wyjatek.

Dwa 'mieczyslawy': pol mat malowany pedzlem, sprzed okolo czterech lat (drugi model po dluuuugiej przerwie w modelarstwie) i jego nowy brat:

 

DSCF0058_zpsf1ea03d9.jpg

 

DSCF0059_zpse01e4292.jpg

 

DSCF0060_zps456a2d3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie duży + za tematykę 201 jest trochę niedocenianym Mercedesem ale ma sporo ciekawych wersji.

Co do wykonania, to widać postęp w porównaniu do poprzedniego modelu, jednak kilka niedociągnięć też jest.

O ile malowanie detali (np znaczka i zamka na klapie), wash felg, reflektory i grill wymagają trochę wprawy i nie każdemu wychodzą, to zamontowanie gwiazdy na masce na takim "sztorcu" jest ewidentnym niedociągnięciem.

Na szczęście łatwo możesz to poprawić i modele (oba) znacznie zyskają na tym zabiegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E nooo...skąd masz tego miecia?!?! kocham ten model Merca. Widzę, że producent spartolił nieco sprawę z atrapą ale cóż...życie.

Co do prawdziwego...moge załatwić albo tzw. Evo look w granicach 6000 lub 100% Evo II w zaleznosci od stanu w cenie między 25 a 60 tys. Euro...tak wiec jakbyś miał taką gotówkę wal jak w dym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za komentarze.

 

Znaczek z tylu, to cos co mnie samego najbardziej kluje w oczy, ale jakos metoda suchego pedzla mi nie wychodzi

 

Adamus- felg nie washowalem, bo chcialem takie jak spod igly, znaczek skroce i poprawie (przyznam, ze sam nie zauwazylem jak to sterczy.).Z grillem tez troche brak mi wprawy, malowalem chromem z puszki, dopiero zaczynam eksperymenty z allcladem.

Powiedz mi tylko prosze co wg. Ciebie nie tak ze swiatlami, bo tak sie wpatruje i sam nie wiem.

 

Thombike- Dobra oferta, he he, ale nerek i pluc do sprzedazy mi nie starczy , a replika to jednak nie to samo. A model to Fujimi 1/24 i brytyjski e-bay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła, a konkretnie odbłyśniki reflektorów, zlewają się w jedną matową całość z ramkami i żarówkami. Niestety recepty jak to ładnie i realistycznie zrobić nie podam, bo sam też mam z tym problemy. Eksperymentowałem z różnymi sposobami i jakoś nie wychodzi.

Na felgi jak dasz odpowiednio delikatny wash, to nie stracą zbytnio swojej "nowości", a nabiorą głębi i nie będą wyglądały tak sztucznie i plastikowo.

 

Tu moje W201 ze skopanymi reflektorami i wspomnianym washem na felgach: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=73&t=30684

Link podaję jako przykład, bo do wykonywania modeli wzorcowych to mi jeszcze daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana poprawka znaczka, mysle, ze jest lepiej.

 

DSCF0074_zpsce9c1a3d.jpg

 

DSCF0075_zps7f3cd144.jpg

 

Adamuss- fajny ten twoj, ale chyba esci cos z proporcjami, szczegolnie z tylu przesadzilo.

Co do lamp to probowalem zaznaczyc zarowki troche innym odcieniem i nie wyszlo.

Nastepnym razem wnetrza sprobuje folia, albo allcladem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam o tym aucie dowiedziałem się z gry. Piękny model mietasa, jak i jego wykonanie. Skąd wy bierzecie tyle czasu żeby sklejać tyle modeli w krótkim czasie?

Ja ze swoim utknąłem w miejscu już od ponad 3 miesięcy z powodu braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.