Jump to content

Lakierowanie


Angus73
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich, pytanie już pewnie wałkowane, dlatego sprawdziłem najpierw archiwum ale do września wstecz nie znalazłem. Pytanie brzmi: jak zrobić ładne lakierowanie karoserii. Widzę na niektórych modelach piękny błysk aż oczy cieszy. Ja próbuję na swoje kłaść cuda, poleruje i nic. Zacznę może od tego: Czy lakier bezbarwny można nakładać aerografem? Tak robię. Do tej pory próbowałem Tamiye clear w sprayu. Kicha. Później Tamkę X22, w zasadzie to samo co w spraju. Kicha. Ostatnio coś z Gunze też Gloss. Słabo. Najpierw kładę podkład (2x), później kolor (oczywiście w wersji gloss), poleruje i później? no właśnie, co dalej? Może ktoś doradzi. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Podkład -> lekkie zeszlifowanie na mokro ew. nierówności -> Farba - cienkimi warstwami (ew. szlifowanie na mokro bardzo delikatnie pomiędzy warstwami, jak zrobi się jakiś babol) -> Bezbarwny -> Szlifowanie na mokro - ja używam 2500 i 5000 zależnie, czy mam dużą skórkę pomarańczy na lakierze czy w ogóle-> Polerka miękką szmatką (pastami tamiya Fine i Finish, można też Coarse)

 

Przy okazji, X22 jest dość trudnym lakierem - długo twardnieje i polerka nawet po miesiącu. Chwalone są Top Coat od Gunze, ale nigdy nie używałem. Osobiście używam jakiegoś Fly Color z puszki dostępnego w Obi - szybko schnie, nie robi aż takiej skórki pomarańczowej i ładnie się poleruje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.