Skocz do zawartości

Opel Blitz Tamiya 1:35


damien77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po skonczeniu Kw-2 postanowielm zabrac sie za czesciowo juz wykonanego Opla Blitz . Pierwotnym zalozeniem bylo pomalowac go w pustynnym kolorach jednak stwierdzilem ze brakuje mi kalek dla takiego malowania. Model zamowilem w Niemczech i podejrzewam ze kalki zostaly skonfiskowane przez Zoll . Co do samego modelu , wypraski sa bardzo ladne , model jest fajnie zdetalowany , do modelu sa dolaczone dwie figurki ktorych jednak nie zamierzam malowac ze wzgledu na zerowe doswiadczenie w temacie.Zastanawiam sie jaki kolor polozyc na burty pod baze aby obicia byly realistyczne? i trapi mnie paka , o ile zewnetrzna strona burt jest w koloze piaskowym to nie mam zadnych zdjec srodka . Czy paka powinna byc w kolorze drewna czy tez pomalowac ja tak jak reszte ? prosze o wskazowki jezeli juz ktos robil powyzszy model.

 

 

eaae34c7e733.jpg

 

7d51eba72528.jpg

 

385b4c620a6d.jpg

 

153bcc9d3714.jpg

 

b4256e33e551.jpg

 

A tak zamierzam go pomalowac , brakuje mi tej palemki umieszczonej na drzwiach.

 

f923884af867.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zajmuję miejsce. Africka Korps uwielbiam jutro mami przyjść Kubelwagen maluje tak samo...

Środek jest równie drewniany co burty. Środek także się maluje w kolorze kamuflażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zdjecia schematu malowania niestety nie chca mi sie zapisac po odwroceniu ale bez problemu dojdziesz co i jak.

 

3b7e5949d05c.jpg

 

b3210a0859d0.jpg

 

 

 

Środek jest równie drewniany co burty. Środek także się maluje w kolorze kamuflażu...

 

Dzieki za podpowiedz , wiec pozostaje mi tylko znalezienie odpowiednich kalek bo tylko w tym malowaniu on mi sie podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz , wiec pozostaje mi tylko znalezienie odpowiednich kalek bo tylko w tym malowaniu on mi sie podoba .

 

Gdyby niebyło kamuflażu w środku Opel stałby się łatwym celem dla samolotów jak i dział ppanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niebyło kamuflażu w środku Opel stałby się łatwym celem dla samolotów jak i dział ppanc.

Masz jakiekolwiek źródło to dokumentujące ( pustynny kamuflaż w środku Opla), czy po prostu dedukujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarlem do zdjec Opelka , niestety zdjecia paki zostaly zrobione na bialo-czarno . Jednak szukajac w internecie wskazowek nie trafilem na zdjecia na ktorych paka nie bylaby pomalowana w pustynnym kamuflazu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niebyło kamuflażu w środku Opel stałby się łatwym celem dla samolotów jak i dział ppanc.

 

Masz jakiekolwiek źródło to dokumentujące ( pustynny kamuflaż w środku Opla), czy po prostu dedukujesz?

 

1. Zdjęcia są czarnobiałe.

2. Mam książkę o malowaniach niemieckich.

3. Inni modelarze tak malują

(1:16min)

Tak jak napisane wyżej gdyby niebyło w środku malowań(kolor piaskowy czy tam jaki wolisz) niemczuchy były by łatwym celem dla brytków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , Opelek zostal sklejony , musze jeszcze zrobic beczki i karnistry ale to juz jutro , zaszpachlowalem miejsca po wypychaczach po wewnetrznej stronie paki oraz drzwi od srodka.

Na razie jest tylko tak zlozony do zdjec ponieważ zamkne go dopiero po pomalowaniu kabiny od srodka .

 

1ff0e5a40c49.jpg

b9ede089749d.jpg

67c4b1906daa.jpg

7cc940eb5d18.jpg

6892c3c1b351.jpg

e1a33017d241.jpg

3c2b2b450784.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , model przygotowany do gruntowania , naloze rowniez miejscowo AK 711 tam gdzie beda obicia oraz pomaluje pake farba Vallejo 310 old wood jako podklad do obic . Jako podkladu uzyje AK 178 Black primer .

 

f21845e4ed4c.jpg

 

 

 

Będziesz dodawał figurki???

 

 

Nie , co prawda w zestawie jest dwoch figurantow jednak nie czuje sie na silach zeby brac sie za nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzisiaj zrobilem wstepne obicia na pace , miejscami przebila sie czarna farba z podkladu ( prawdopodobnie za cienko nalozylen Warn Effect ) ale jakos sobie z tym poradze .

 

88d76f1c85a9.jpg

 

9e42b039ab71.jpg

 

bcc19e94d839.jpg

 

57e4ef82fb39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze odsprzedalbys mi te z palemka ? bo tylko tych mi brakuje , szkoda mi wydawac 45 zl dla 2 czy 3 kalek.

 

Fajnie to wygląda... Czy będziesz robił wersje bez drutów na które nakładało się płótno czy tą wcześniejszą

 

Bedzie wersja otwarta , chce go solidnie przykurzyc na pace , w planie mam zrobienie laweczki tylko musze poszukac odpowiednich deseczek co nie jest latwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.