Skocz do zawartości

Opel Blitz Tamiya 1:35


damien77

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie wersja otwarta , chce go solidnie przykurzyc na pace , w planie mam zrobienie laweczki tylko musze poszukac odpowiednich deseczek co nie jest latwe.

 

Zapomniałem jak to się nazywa...

 

w planie mam zrobienie laweczki tylko musze poszukac odpowiednich deseczek co nie jest latwe

 

Zawsze możesz pobawidż się w drwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajnie ci to wychodzi.

Jeśli mógłbym ci coś doradzić,proponuję zwiększyć obicia i porobić przetarcia na pace których było wiele za sprawą przewożonych ładunków,rozładunek i załadunek to wszystko wpływało na uszkodzenia powłoki farby w większym stopniu niż na zewnątrz.

Do wykonania ławek możesz użyć patyczków po lodach lub drewnianych szpatułek laryngologicznych.Ja jednak bym wykonał jakiś ładunek,imitację skrzyń możesz zrobić z tektury i poukładać skrzynie na pace zakrywając je chusteczką higieniczną nasączoną rozrobionym np wikolem z wodą,po wyschnięciu chusteczka staje się twarda,daje to świetny efekt plandeki.Efekt możesz podejrzeć wpisując w google "Plandeka z chusteczki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze przetarc na pace juz nie da sie wiekszych zrobic bo farba za bardzo wyschla , ale popróbuje . Obadam patent z chusteczka mam tez beczki i karnistry wiec paka bedzie zaladowana no i zamierzam wykonac laweczke , troche sie tego nazbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjecia , kabina zostala zamknieta , na zdjeciach dopiero zobaczylem ze kierownica jest niedomalowana ( poprawie to ) , na zdjeciu bez lampy widac oryginalny kolor sofy.Probowalem poprawic przetarcia na pace , ale tak jak mowilem , farba jest juz za bardzo zaschnieta i nie szlo tego ruszyc . W weekend zaczne malowac reszte i zrobie obicia nadwozia .

 

179517a62151.jpg

 

ff5ad0df50e2.jpg

 

c5697fb07034.jpg

 

a99d4f905eb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabiny.

W miejscu gdzie masz plamkę od przetarcia pod nogami kierowcy,dorób więcej przetarć (suchy pędzel albo gąbka).Rama wokół drzwi i progi dorób obicia pędzlem retuszerskim,ramka delikatnie a progi mocniej.I dodaj wash koniecznie.

Model wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash jest ale delikatny, ewentualnie poprawie podloge troche ciemniejszym . Reszta obic dopiero po pomalowaniu kabiny , a w srodku troche sie boje wjezdzac z gabka zeby nie przedobrzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja, dzisiaj pomalowalem nadbudowke oraz zawiesznie , porobilem wstepne obicia mysle ze wyszlo fajnie poza duzym biciem na dachu ktore wywolalo u mnie szok jednak nic jz sie nie dalo zrobic. Model zostal pomalowany farba Ak 702 Gelbbraun. Ostro napocilem sie montujac pake do zawieszenia.Nastepnym etapem bedzie nalozenie filtru , zamierzam polozyc od 3-4 warstw ale tylko na elementy metalowe poniewaz nie wiem jak wplynie on na kolor drzewa wystajacego spod obic.Zamieszczam kilka zdjec i prosze komentowac

 

5436e4de70b7.jpg

da5814841aea.jpg

a3327b7c4f1d.jpg

76051256fa01.jpg

44a7d80f6c2f.jpg

3335288bd62c.jpg

edf6c49f42ef.jpg

43f3a8e3e5bf.jpg

0bea789b8782.jpg

ab609bf4c23f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakich kolorow użyć do biedronki.

Ja u siebie na czwórce z DAKu użyłem:

- Żółcień kadmowa jasna

- Żółcień neapolitańska jasna

- Brąz Van Dyck

- Biel tytanowa (tej najmniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie , prace stanely poniewaz czekam na kalkomanie , na obecnym etapie model jest pokryty filtrem , zrobilem mniejsze obicia oraz skorygowalem te ktore wyszly za duze , na wiekszosci modelu zrobilem biedronke , dorobilem laweczke oraz pomalowalem i obilem wstepnie beczki oraz kanistry , jutro zrobie przy swietle dziennym zdjecia i pokaze jak Opel obecnie sie prezentuje. Postanowielm dorobic do niego diorame , zaopatrzylem sie w wiekszosc potrzebnych mi rzeczy oraz znalazlem fajny zestaw figurek i teraz pytanie do Was , czy te figurki nadadza sie do modelu z Africa Korps , na pudelku sa pokazane w mundurach Wehrmachtu (zielone) ja zamierzalem pomalowac je w kolorze Feldgrau , czy takie uniformy byly noszone w Afryce Polnocnej?

 

8ae40b3da365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poniewaz prace nad Opelkiem dobiegaja konca zaczalem wykonywac dioramke do niego ( moja perwsza ) tak sie ona prezentuje na chwile obecna , polozylem wstepna warstwe piasku .

 

f87e853b2348.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczony przez oddzialywanie piasku oraz slonca na farbe , liscie bede jeszcze cieniowal , musze rowniez poprawic pnie , dzieki za link.

W Afryce noszono rowniez mundury Wermachtu w zielonym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opelek ładnie zrobiony ...ale wg. mnie za mocno zniszczony. Wojna tak długo nie trwała w Afryce.

 

Nad liśćmi palmy musisz jeszcze popracować.

 

Link do mundurów.

http://e-baccalarius.blogspot.com/2010_05_24_archive.html

A ile musiała by trwać żeby był tak zniszczony??? Proszę o odpowiedź. Co do palm zgadzam się zrób nowe szkoda paskudzić fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.