Skocz do zawartości

Spitfire LF.IXE producenta ICM


petrow17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

może mi ktoś coś powiedzieć na temat tego modelu? A może jakieś przeżycia z ICM?

 

3989624787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedyś był dobry model, dzisiaj lepiej wziąć Eduarda, jest znacznie lepszy, a Weekend Edition niewiele droższy. Ten ICM jest z figurkami, ale można je dostać też osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie w czym eduard jest lepszy(z eduarda jeszcze nic nie kupowałem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie w czym eduard jest lepszy(z eduarda jeszcze nic nie kupowałem)?

 

Jest parę warsztatów w internecie, zarówno z ICM i Eduardem.

Czeski model jest o epokę nowszy, robiony lepszymi technologiami i z tego co można zobaczyć w necie jest to na pewno najlepszy model tego samolotu w tej skali.

Nikt nie narzekał na "składalność" Edka, a w ICM był problem ze spasowaniem dużych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie ICM z Eduardem to jakbyś porównywał Malucha z S klasą. To całkiem inna półka cenowa i technologiczna.

ICM to model z przełomu wieków ;) Eduard ma bodaj 2 lata.

ICM ma dziwny plastik, brak ustalaczy, często zapadnięcia w tworzywie w dość upierdliwych miejscach i raczej nienadające się kalkomanie. Za to jest dość dobrze z detalowany bo posiada silnik i luki uzbrojenia w skrzydłach, oddzielone powierzchnie sterowe. Model do najłatwiejszych nie należy, ale da się z niego zrobić coś naprawdę fajnego, zwłaszcza że kosztuje niedużo.

Eduard to inna bajka, ale i inna cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eduard to inna bajka, ale i inna cena

A właśnie.. gdzie kupujecie? na allegro znalazłem za 103zł(w okolicy ciężko o sklep modelarski, oprócz kilku półek w księgarni, głównie z pancerką)..

 

Moglibyście "porównać" ICM do Italerii z którą mam większe doświadczenie(nie liczne modele miałem z revella) (?)

 

Dawno temu kupiłem Model Mastera i pamiętam, że była to katastrofa. Pierwszy i ostatni ich model jaki kupiłem.

 

Pogrzebałem jeszcze więcej i znalazłem takie coś(o dziwo wyszukiwarka forumowa nie wskazała tego wątku :/)

viewtopic.php?f=66&t=32494

a poza tym:

nie wymagało dużo szpachli

inna ciekawa galeria

 

Zobaczymy co mi odpisze kolega Robert Ostrowski na moją pw, ale chyba, pomimo powyższej opinii, zaryzykuję i kupie icma z figurkami w zestawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bytomiu nie wiem jak ze sklepami, ale w Katowicach to kilka sklepów jest. Zresztą zaraz będą zawody w Bytomiu a tam to są już wszystkie sklepy świata:P

Nie wiem co rozumiesz przez porównanie do Italeri, bo Italeri ma lepsze i gorsze modele. ICMa da się fajnie skleić i tyle.

Mi wyszło takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koledze zależy koniecznie na wersji "IXe" to Eduard jak na razie wypuścił tylko "ProfiPACK" z blaszkami, maskami i kalkomaniami do kilku maszyn. Pewnikiem za jakiś niedługi czas wyjdzie wersja "Weekend" bez blaszek, masek i z jednym tylko malowaniem ale za to około 40% tańsza. Myślę, że warto poczekać.

Jeśli natomiast wersja "IXc" była by brana pod uwagę to może kolega obejrzeć sobie Eduardowskie ramki z częściami pod tym linkiem: http://www.mojehobby.pl/products/Spitfire-Mk.IXc-late-version-Weekend.html

Dla porównania ramki modelu od ICM: http://www.mojehobby.pl/products/Spitfire-LF.IXE-with-Soviet-Pilots-and-ground-personnel.html

oraz Italeri: http://www.mojehobby.pl/products/Supermarine-Spitfire-Mk.IX-American-Aces.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.